Skip to content

Jak wysłać notatkę głosową przez e-mail Outlook — wysyłanie multimediów

28 de styczeń de 2022

To niesamowite, jak wiele możemy zrobić jednym kliknięciem na komputerze lub telefonie. Kreatywność programistów komputerowych jest bardzo duża. Kiedy dowiedzieliśmy się, że możemy przesłać cenne informacje pocztą, pomyśleliśmy, że jesteśmy już na szczycie. Teraz mamy szansę wysyłaj notatki głosowe przez Outlook. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, tutaj Ci pokażemy.

Jakie są wymagania, które musi spełnić Twoje audio, aby mogło zostać wysłane pocztą?

Obecnie istnieje kilka aplikacji pocztowych, z których najpopularniejsze to Gmail i Outlook. Wiele osób ma co najmniej jedno konto w tych aplikacjach i prowadzi różne aspekty swojego życia z tych platform.

Dzięki nim utrzymują kontakt z krewnymi, otrzymują lub wysyłają informacje o charakterze pracowniczym, obsługują wnioski do podmiotów rządowych lub prywatnych i są środkiem kontaktu dla każdej firmy. W Outlooku możesz wysyłać pisemnych wiadomości e-mail, plików multimedialnych i innych rodzaj dokumentów.

Wielu nie wiedziało, że dźwięk można również wysłać jako wiadomość. Nie jest to nic dziwnego, skoro jego największy konkurent Gmail ma już aktywowaną funkcję wysyłania wiadomości głosowych.

Jeśli z tymi informacjami czujesz, że twoja głowa eksploduje, bo nie wiesz, co powinieneś zrobić. Nie martw sięponieważ jeśli masz doświadczenie z platformami takimi jak WhatsApp, gdzie tysiące notatek głosowych jest nagrywanych i wysyłanych codziennie, to z Outlookiem możesz mieć równie przyjemne wrażenia.

I to jest to, że każda aplikacja i urządzenie, które pojawia się na rynku, chce czerpać korzyści z zalet notatek głosowych dla użytkownika. Nawet urządzenia takie jak Apple Watch mogą również nagrywać notatki głosowe, które można wysyłać innym osobom.

Podobnie jak w przypadku innych aplikacji, w Outlook do wysyłania dźwięku, którego niczego nie potrzebujesz niezwykłe, aby korzystać z tej funkcji. Wystarczy mieć urządzenie, komputer lub telefon komórkowy, aktywne konto w programie Outlook, mieć połączenie z Internetem, aby dźwięk nie był tak ciężki, aby można go było wysłać i nauczyć się korzystać z funkcji.

Co musisz zrobić, aby móc przesłać plik audio do wiadomości e-mail programu Outlook?

Jeśli nie jesteś przekonany do korzystania z tej funkcji w Outlooku, zanim kategorycznie odmówisz, powinieneś zobaczyć drugą stronę medalu. Być może skupiasz się na wiedzy, której brakuje, aby móc skorzystać z tego narzędzia, a nie na korzyściach, jakie może Ci ono dać.skutecznie nagrany dźwięk

Z jednej strony, jeśli jesteś bardzo zajęty i nie możesz odłożyć na bok tego, co robisz rękami, możesz: po prostu naciśnij kilka przycisków i nagraj wiadomość co chcesz wysłać. Nawet jeśli informacje, o których mowa, dotyczą udzielania innym instrukcji, co mają zrobić, usłyszenie podpowiedzi głosowych może ułatwić im zrozumienie i łatwiej powiedzieć.

Trzeba przyznać, że napisanie komentarza może zająć więcej czasu niż jego nagranie. Kolejną zaletą jest to, że możesz wcześniej nagrać notatkę głosową i wysłać ją, gdy uznasz to za stosowne.

Dzięki aplikacji mobilnej

Aby wysłać dźwięk przez Outlooka, możesz to zrobić na wiele sposobów, za pomocą telefonu komórkowego z systemem Android lub iOS. Tutaj wyjaśnimy niektóre z tych formularzy, które masz do swojej dyspozycji. Jeden z nich jest wysłanie dźwięku jako załącznika. W przypadku tej metody musisz upewnić się, że notatka nie przekracza 34 MB, aby nie mieć problemów z wysyłaniem.

Aby skorzystać z tej metody, musisz przejść do swojej skrzynki odbiorczej i utworzyć nową wiadomość. Musisz pamiętać, że musisz podać adres e-mail odbiorcy i temat wiadomości. Następnie musisz zlokalizować przycisk dołączania u dołu ekranu, który jest reprezentowany przez symbol kliknięcia.logo perspektywy

Ta czynność otworzy okno z różnymi opcjami plików multimedialnych, które możesz wprowadzić z używanego komputera, w tym z plikami audio, więc musisz wybrać dźwięk nagrany dla tej wiadomości i kliknij załącz. Musisz poczekać kilka sekund, aż plik zostanie przesłany i musisz nacisnąć Wyślij.

z Twojego komputera

Innym sposobem wysłania notatki głosowej za pośrednictwem programu Outlook jest nagranie notatki. Można to zrobić za pomocą telefonu komórkowego lub komputera. Jest to bardzo łatwe do zrobienia, wystarczy wyszukać na urządzeniu aplikację nagrywającą, która zwykle jest natywną funkcją urządzeń. W tych bardzo rzadkich przypadkach, gdy nie masz tej aplikacji, możesz ją pobrać w dowolnym wirtualnym sklepie.

Gdy masz pod ręką rejestrator, musisz nagrać żądany komentarz. Niekoniecznie musi to być coś poważnego lub związanego z pracą, może też być ciepłe powitanie lub przypomnienie dla kontaktu.

Następnie musisz przeszukać folder audio w aplikacji i zlokalizować nagraną właśnie notatkę i naciskać ją, aż pojawi się wyskakujące okienko z opcją udostępnienia. Jeśli go klikniesz, będziesz mieć kilka opcji do wyboru, w tym Outlooka. Jeśli ją wybierzesz, aplikacja wyśle ​​ją na pocztę, a Ty wystarczy, że podasz adres e-mail odbiorcy i wyślesz.

Jaka jest procedura nagrywania notatki głosowej bezpośrednio w aplikacji Outlook?

Jeśli wolisz spróbować innej metody, możesz spróbować nagrywać bezpośrednio z aplikacji, w tym celu musisz mieć pod ręką mikrofon, jeśli korzystasz z komputera. Po rozwiązaniu tego problemu musisz wejść do aplikacji i utworzyć nową wiadomość. U góry ekranu po prawej stronie pojawi się ikona mikrofonu, jeśli go aktywujesz, możesz podyktować komentarz co chcesz uchwycić?

Ta metoda różni się od poprzednich tym, że nie wyślesz głosu, ale notatkę tekstową, z tą różnicą, że nie musisz pisać, zamiast tego dyktujesz swoje pomysły do ​​mikrofonu. Musisz pamiętać, że dyktując, musisz to robić w sposób spokojny, słyszalny i wyraźny, musisz także uwzględnić znaki interpunkcyjne, które będzie zawierała wiadomość.

dołącz do naszego kanału telegram