Skip to content

Jak wyłączyć „Siri” wirtualnego asystenta iPhone’a i iPada? – Kompletny przewodnik

28 de grudzień de 2021

Chociaż to prawda, Siri to wielofunkcyjne narzędzie, które pozwala na wirtualną pomoc praktycznie 24 godziny na dobę. Przy jego użyciu możesz używać poleceń tekstowych z iPhone’a lub poleceń głosowych, które pomogą Ci w lepszej interakcji z platformą. Z kolei w prosty sposób można uzyskać dostęp do Siri z dowolnego ekranu. Za naciśnięciem jednego przycisku znajdziesz przewodnika, który będzie do Twojej dyspozycji, aby wprowadzić ważne dane do kalendarza lub dokonać rezerwacji w najlepszych miejscach w mieście.

Jednak wielu użytkowników zgłasza, że ​​czasami Głos Siri może okazać się strasznym koszmarem. Przede wszystkim, gdy planowane są spotkania biznesowe, w których na sali musi zapanować całkowita cisza, aby dać głos rozmówcom. Masz więc dwie opcje rozwiązania tego problemu, możesz dezaktywować Siri na ekranie blokady swojego iPhone’a lub wyciszyć go na stałe za pomocą prostych sztuczek, które przedstawimy poniżej.

Co stanie się z twoim urządzeniem iOS, gdy Siri zostanie wyłączone?

Nie ma wątpliwości, że wirtualna asystentka Siri jest narzędziem niezwykle przydatne dla wielu zwykłych użytkowników Apple. Dzięki temu możesz uzupełniać zdania za Ciebie, czytać najnowsze wiadomości lub po prostu otrzymywać od Ciebie wszystkie wskazówki. Ale jeśli myślisz o wyłączeniu tej funkcji na swoim urządzeniu, powinieneś wiedzieć, że będziesz mieć inne bardzo istotne korzyści, które ułatwią Ci życie, a tutaj powiemy Ci, jakie one są.

Popraw wydajność swojej mobilnej baterii

Czy wiesz, że niektóre aplikacje i funkcje na Twoim urządzeniu mobilnym umożliwiają znacznie szybsze pobieranie? Dzieje się tak, gdy wolne miejsce jest potrzebne do działania aplikacji z wysokim poziomem wydajności, ale im bardziej jest ono wykorzystywane, bateria prawdopodobnie nie wytrzyma wiele godzin. Dlatego dezaktywując Siri, poprawisz wydajność baterii, a jeśli chcesz, możesz również zwiększyć prędkość swojego iPhone’a do maksimum.

Usuń historię, którą Apple ma na Tobie

Jedną z największych wad aktywnego systemu Siri w telefonach jest to, że maksymalna prywatność nie jest dostępna w czasie poszukiwań. Co się dzieje, gdy do Apple wysyłane są wszelkiego rodzaju dane. Z tego powodu, wyłączając aplikację, będziesz mógł trwale usunąć tę historię, bez konieczności pisania instrukcji, które informują Siri o funkcjach do wykonania.

Jaka jest procedura całkowitego wyłączenia Siri na telefonie komórkowym?

Jeśli chcesz, aby Siri milczała, musisz uzyskać dostęp do panelu ustawień swojego iPhone’a, znajdując opcję „Ogólne”. Jeśli szukasz wśród wszystkich alternatyw, znajdziesz to z elementów sterujących Siri. W tym panelu musisz wybrać komentarze głosowe, klikając przycisk Kontroli wyboru z przełącznikiem pierścieniowym, aż to pokażesz Pojawi się pole wyboru, które pomoże Ci go wyciszyć.

wyłącz siri z telefonu komórkowego

Dzięki temu sprawnie wyłączysz komendę głosową Siri. W związku z tym, nie będziesz już otrzymywać informacji dźwiękowych które mogą zaszkodzić twoim spotkaniom w pracy lub wycieczkom z przyjaciółmi.

Oczywiście nie oznacza to, że Siri całkowicie przestaje działać, ponieważ nadal możesz wykonywać wszystkie swoje zwykłe zadania bez konieczności aktywowania polecenia głosowego. Docenisz więc wszystkie ruchy aplikacji poprzez teksty, które w przyjemny i prosty sposób pojawią się na ekranie Twojego telefonu komórkowego.

Jak możesz wyłączyć tylko niektóre funkcje Siri na iPhonie lub iPadzie?

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że Siri jest bardzo pomocnym źródłem technologicznym dla wielu użytkowników Apple. Ale w niektórych okolicznościach ten wysiłek może być denerwującym, gdy absolutna cisza jest uzasadnionabez względu na powody, dla których to masz. Z tego powodu wyjaśnimy dwa sposoby dezaktywacji tylko niektórych funkcji Siri, aby nie musieć całkowicie eliminować tego asystenta operacyjnego z telefonu komórkowego, co może być bardzo przydatne.

Wyłączanie sugestii

Kiedy mówimy o sugestiach Siri, mamy na myśli wszystkie spersonalizowane rekomendacje.s, które są oparte na twoich szczególnych upodobaniach i które są zarejestrowane w systemie iPhone. A jeśli chcesz, możesz je usunąć za pomocą ekranu Ustawienia ogólne telefonu.

Po zlokalizowaniu panelu, który koncentruje się na funkcjach Siri, powinieneś przejść do sekcji, która mówi Sugestie. Stamtąd wyłączysz wszystkie sugestie, których nie chcesz, aby aplikacja wyświetlała.

dezaktywuj siri z telefonu komórkowego

Wyłączanie nagrań głosowych

Nagrania głosowe składają się z inwokacje lub prośby, o które nieustannie prosi Siri. Mimo to niektórzy użytkownicy stwierdzili, że te nagrania naruszają prywatność i z tego powodu Apple pozwala je wyłączyć. Więc pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to nie wyrażać zgody, aby Siri cię wysłuchał. Wszystko to poprzez konfigurację Twojego urządzenia mobilnego.

W przypadku, gdy omyłkowo wyraziłeś zgodę na początku, Możesz zmienić swoją decyzję, korzystając z przycisku Prywatność znaleźć na liście Ustawienia.

Z tej sekcji musisz przejść i kliknąć Analiza i ulepszenia, a jeśli przewiniesz nieco dalej w dół, docenisz alternatywę, która mówi Ulepsz Siri i dyktowanie, więc pozostaje nacisnąć przełącznik, aby został całkowicie dezaktywowany. Dzięki temu Siri nie będzie już miała dostępu do nagrań, które dla wielu użytkowników mogłyby być kompromitujące.

dołącz do naszego kanału telegram