Skip to content

Jak wyłączyć powiadomienia „Wiadomości dla Ciebie” na Twitterze — kompletny przewodnik

29 de grudzień de 2021

Twitter jest obecnie jedną z najczęściej używanych sieci społecznościowych, zwłaszcza jeśli chodzi o nowości i trendy. Ponieważ jest to jego główne zastosowanie, jest to sieć społecznościowa, która wysyła dużo powiadomień co dla niektórych użytkowników może być dość irytujące. Więc tutaj wyjaśnimy, jak wyłączyć powiadomienia z kanału Twittera.

Jak skonfigurować powiadomienia, które będziesz otrzymywać od Twittera?

Na Twitterze można otrzymywać wiele powiadomień z różnych sekcji aplikacji, np. od bezpośrednie wiadomości lub dział aktualności. Te ostatnie mogą być dla niektórych dość irytujące ze względu na powtarzalność, z jaką mogą się pojawiać.

Teraz można to kontrolować, a nawet całkowicie dezaktywować wszystkie powiadomienia, zarówno z aplikacji mobilnej, jak i z oficjalnej strony internetowej platformy. Procedura, którą należy zastosować w każdym przypadku, zostanie wyjaśniona poniżej.

Z aplikacji mobilnej

Aby skonfigurować, a nawet filtrować niektóre powiadomienia Twittera z aplikacji mobilnej, można wykonać dwie procedury. Gdy będziesz mógł zalogować się na swoje konto, musisz wprowadzić ikonę domu, która znajduje się na dole ekranu. Następnie należy kliknąć na sekcję dla naszego użytkownika, a następnie na pole „Ustawienia i prywatność”.

Będąc w tej sekcji, musisz kliknąć „Powiadomienia”, a następnie „Filtry”. W tej sekcji możesz zobaczyć opcję: filtruj powiadomienia ogólne i niektórych konkretnych słów. Aby móc dokładnie wybrać, które powiadomienia chcesz otrzymywać, musisz przejść do „Powiadomienia wyciszone” i zaznaczyć pola z odpowiednimi filtrami.

Druga metoda jest mniej więcej taka sama, tylko bardziej bezpośrednia. Musisz tylko przejść do ikony dzwonka na dole ekranu. Spowoduje to przekierowanie do sekcji otrzymanych powiadomień. Musi dotknij ikony koła zębatego który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu i możesz wejść do tego samego menu konfiguracyjnego.

Ze stroną internetową i komputerem PC

Ze strony internetowej proces do naśladowania jest dość podobny do tego na urządzeniu mobilnym. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wejdź do sieci i zaloguj się. Na głównej stronie internetowej musisz przejść do opcji „Więcej”, który znajduje się w polu po lewej stronie z ikoną z trzema kropkami. Spowoduje to otwarcie małego menu, w którym zobaczysz opcję „Ustawienia i prywatność” z ikoną koła zębatego; musisz na to kliknąć.

Gdy to zrobisz, otworzy się nowa strona, na której zobaczymy wszystkie opcje konfiguracji. Po prostu poszukaj opcji „Powiadomienia” i znowu będziemy mieli opcje konfiguracyjne ostrzeżenia. Pozostaje tylko wejść do sekcji „Filtry” i wybrać te, które chcemy.

telefon z aplikacjami twitter i instagram

Prawda jest taka, że ​​konfiguracja lub filtrowanie powiadomień, które chcemy otrzymywać na Twitterze, jest dość proste i intuicyjne. Teraz wyłączenie ich może być dla niektórych inną historią. Dlatego poniżej dowiesz się, jak wyłączyć powiadomienia push zarówno z telefonu komórkowego, jak i z komputera.

Co należy zrobić, aby wyłączyć powiadomienia push na Twitterze?

Przypadek powiadomień push jest dość szczególny, ponieważ to one znajdują odzwierciedlenie w panelu powiadomień urządzeń mobilnych oraz na paskach przeglądarek internetowych. Te powiadomienia nie ogranicza się tylko do działu aktualnościWysyłają również alerty dotyczące tagów, retweetów, polubień, nowych obserwujących, wiadomości bezpośrednich i tym podobnych.

Prawda jest taka, że ​​wyłączenie powiadomień push jest dość proste. W przypadku urządzeń mobilnych pierwszą rzeczą do zrobienia jest przejście do ikony domu na dole ekranu. Następnie musisz kliknąć na nasze zdjęcie profilowe, a następnie w „Ustawienia i prywatność”, następnie musisz wpisać „Powiadomienia”.

Znajdowanie się w sekcji powiadomień musisz wejść do „Preferencji”, a następnie kliknij „Powiadomienia push”. Po wejściu do tej sekcji zobaczysz mały przełącznik u góry ekranu. Wystarczy go wyłączyć i voila, wszystkie powiadomienia zostaną wyłączone.

W przypadku komputerów proces jest praktycznie taki sam; jedyną różnicą jest to, że zamiast kliknąć nasze zdjęcie profilowe, klikniemy opcję „Więcej”.

ekran pokazujący media społecznościowe

Teraz warto podkreślić, że nie ma potrzeby wyciszania powiadomień push, jeśli chcesz przestać je otrzymywać. Na przykład, jeśli chcesz nadal otrzymywać wiadomości, ale nie wiadomości bezpośrednie, po prostu musisz odznaczyć odpowiednie pole w tej sekcji.

Oczywiście są tacy, którzy chcą całkowicie wyłączyć wszystkie powiadomienia na platformie. Dlatego procedura, którą należy wykonać, aby to zrobić, zostanie wyjaśniona poniżej.

Jaka jest procedura wyłączania wszystkich powiadomień na Twitterze?

Aby dezaktywować wszystkie powiadomienia z Twittera, musisz przejść do ustawień, następnie do powiadomień i na końcu do preferencji. Przed rozpoczęciem warto wiedzieć, że na Twitterze istnieją trzy rodzaje powiadomień: Ljako push, SMS i e-mail. Aby je dezaktywować, wszystkie trzy typy muszą być wyłączone.

Odbywa się to poprzez przejście do każdej z sekcji „Preferencje” i wyłącz każde z powiadomień. W ten sposób Twitter nie będzie mógł wysyłać nam ostrzeżeń ani powiadomień o czymkolwiek. Jasne, w niektórych przypadkach nie jest to zalecane, ale jest to możliwe.

Cóż, widać, że dezaktywacja alertów i powiadomień o powiadomieniach, które istnieją na Twitterze, jest bardzo prosta, niezależnie od tego, czy odbywa się to na komputerze, czy na urządzeniu mobilnym. Dlatego ten samouczek jest wysoce zalecany.

dołącz do naszego kanału telegram