Skip to content

Jak wyłączyć lub wyłączyć powiadomienia o urodzinach na Facebooku

24 de luty de 2021

Sieci społecznościowe pozwalają nam wiedzieć, co inni ludzie publikują lub ich opinie w różnych sprawach. Widzimy również zdjęcia i filmy, ale dla osób, które nie pamiętają urodzin, bardzo przydaje się Facebook.

Ale dla innych użytkowników ta opcja może wydawać się nieco denerwująca. Dlatego będziemy cię uczyć jak wyłączyć lub wyłączyć powiadomienia o urodzinach na Facebooku.

Mark Zuckerberg nigdy nie wyobrażał sobie wpływu tej sieci społecznościowej na życie milionów użytkowników, którzy jej obecnie używają. Ale od tamtego czasu i do teraz zmiany, które zaszły na Facebooku są znaczące. A jeden z nich składa się właśnie z wyłącz lub wyłącz powiadomienia o urodzinach na Facebooku.

Co prawda wcześniej nie można było dokonać wielu zmian na tej platformie, ale musieli zaakceptować zmiany, których żądali użytkownicy. Ponieważ nie możesz myśleć, że wszystkim podobają się opcje, które domyślnie oferuje. Pamiętaj, że w serwisie społecznościowym możesz także wyłączyć powiadomienia z grup, transmisji na żywo, innej strony internetowej, wspomnień z Facebooka itp.

Jak wyłączyć lub wyłączyć powiadomienia o urodzinach na Facebooku

Dla wielu osób otrzymywanie powiadomień o zbliżających się urodzinach ich znajomych w sieci społecznościowej może wydawać się bardzo niewygodne. I nawet by im się to nie spodobało Facebook powiadom znajomych o swoich urodzinach. W każdym razie można tego uniknąć i nie czuć, że naruszana jest Twoja prywatność.

W pierwszym przypadku dezaktywujemy lub wyłączamy powiadomienia o urodzinach w Facebook Aby to zrobić, zrobimy co następuje. Wchodzimy na Facebooka i wpisujemy naszą nazwę użytkownika i hasło, aby uzyskać dostęp do naszego profilu. Po wejściu na stronę główną przejdziemy do zakładki znajdującej się w prawym górnym rogu.

Stamtąd otworzymy Ustawienia konfiguracji, aby mieć dostęp do panelu powiadomień Facebooka. Teraz w tym oknie ustawiamy się po lewej stronie i szukamy opcji Powiadomienia

Kolejnym krokiem jest wyszukanie opcji Urodziny, a obok niej znajdziesz opcję Edytuj, kliknij na nią i dezaktywuj tę funkcję, aby nie otrzymywać więcej tego typu powiadomień.

Mamy gotowe wyłączone lub wyłączone powiadomienia o urodzinach na Facebooku. Teraz pokażemy Ci, co zrobić, jeśli chcesz, aby Twoi znajomi nie otrzymywali powiadomień o Twoich urodzinach. Aby to zrobić, wystarczy wykonać te proste kroki, które wskażemy poniżej.

Jak wyłączyć lub wyłączyć powiadomienia o urodzinach na Facebooku

W ten sam sposób musisz wejść do swojego profilu, a gdy już jesteś w środku, przechodzimy bezpośrednio do sekcji Informacje. Znajdziemy tutaj dane, które podajemy otwierając nasze konto Facebook, takie jak szkolenie akademickie, adres szkoły, adres, poczta, data urodzenia itp. Następnym krokiem jest umieszczenie kursora myszy nad datą urodzenia.

Pojawi się opcja Edytuj podstawowe informacje, chcemy ukryć te informacje, a następnie klikniemy puste miejsce, które pojawi się obok daty i roku, i klikniemy Edytuj. Masz do wyboru cztery opcje Publiczne, tylko przyjaciele, tylko ja i wreszcie spersonalizowane.

W omawianym przypadku musimy wybrać opcję Tylko ja, ale zawsze będziesz miał ostatnie słowo, aby wybrać opcję, która najbardziej Ci odpowiada. Aby zakończyć należy kliknąć opcję Zapisz zmiany, aby zostały zastosowane bez problemu.

powiadomienia z Facebooka

Pamiętaj, że jeśli chodzi o to, masz ostatnie słowo ukryj swoje informacjeMożesz to zrobić z datą urodzenia iw ten sposób Twoi znajomi nie będą otrzymywać powiadomień o Twoich urodzinach.

Lub możesz ukryć swój rok urodzenia, dzięki czemu ludzie nie będą wiedzieć, ile masz lat, ale jeśli wolisz, możesz ukryć oba dane.

W ten prosty sposób nauczyliśmy Cię jeszcze jednej sztuczki, o najczęściej używanej sieci społecznościowej i prostych krokach, których się nauczyłeś jak wyłączyć lub wyłączyć powiadomienia o urodzinach na Facebooku.

dołącz do naszego kanału telegram