Skip to content

Jak wyłączyć aplikacje działające w tle w systemie Windows 11?

25 de luty de 2022

System operacyjny Microsoft Windows 11, który jest jego najnowszą wersją, posiada pewne mechanizmy operacyjne, które są takie same jak jego poprzednie wersje, takie jak ten uruchamianie aplikacji lub programów w tle domyślne lub zainstalowane przez użytkownika. Bez wątpienia generuje to zużycie zasobów, które w wielu przypadkach; więcej nie w ogóle, jest to niepotrzebne, ponieważ powoduje to komplikacje.

Wyłączenie tych aplikacji działających w tle może pomóc w rozwiązaniu typowych problemów, takich jak lub może to być 100% problem z użyciem dysku. W temacie tego artykułu wyjaśnimy, jakie byłyby problemy związane z wykonywaniem tych aplikacji w tle i jak je zidentyfikować, porozmawiamy o ich rozwiązaniach i poradach.Musisz też wiedzieć, że jest ich wiele całkowicie niezbędne do działania systemu.

Jak aplikacje działające w tle wpływają na działanie mojego komputera?

Kiedy mamy komputer w użyciu, to przede wszystkim wykonuje aplikacje, które są niezbędne do działania systemu, a które są wykonywane w ten sposób, bo tak powinno być. Istnieją inne, które niekoniecznie muszą działać w tle, aby system działał, wręcz przeciwnie zabrać zasoby przetwarzania i pamięć RAM Do systemu; może to być przypadek nieskonfigurowanego programu antywirusowego.

Tego typu aplikacje bezpośrednio wpływają na płynność działania systemu operacyjnego Windows 11, wykorzystując przetwarzanie danych, a także pojemność roboczą pamięci RAM, chociaż może to nie być wyłącznie problem aplikacji, może to być również spowodowane złośliwym oprogramowaniem, które to generuje wzrost wykorzystania zasobów, dzięki tym samym aplikacjom systemowym.

Jak sprawdzić, które aplikacje działają w tle w systemie Windows 11?

Konieczne jest jasne określenie, czym są te wszystkie aplikacje, zarówno te, które mają być uruchamiane przez system, jak i te instalowane przez użytkownika. Tylko w ten sposób możemy wiedzieć i określić, które aplikacje wpływają na operację, aby wiedzieć, jakie są zadania, które są wykonywane w tle, musimy podążać następującą ścieżką.

widząc aplikacje działające w tle

Tym, co pokaże ci, co robi komputer na pierwszym planie i w tle, jest menedżer zadań; Możesz to otworzyć na kilka sposobów, w tym przypadku pokażemy Ci, jak wejść za pomocą skrótu klawiaturowego. W tym celu wspólnie naciskasz „Windows + X” i na wyświetlonej liście Wybierz „Menedżer zadań” W zakładce „Procesy” zobaczysz trzy kategorie procesów pierwszego planu, tła i systemu Windows.

Jak wyłączyć aplikacje działające w tle?

Całe to działanie w tle doprowadzi Cię do wniosku, że możesz uniknąć tego spowolnienia, na przykład wyłączyć te aplikacje, aby nie działały w tle. Chodzi o to, że możemy stwierdzić, że nawet same automatyczne aktualizacje muszą zostać dezaktywowane, najlepszą rzeczą będzie zawsze to, że są one wykonywane w tym przypadku, gdy je programujemy, a nie wtedy, gdy system zadecyduje.

Do tego wszystkiego możemy wprowadzać poprawki poprzez konfigurację Windows, poprzez polityki grupowe, z rejestru systemu Windows a także poprzez konfigurację energetyczną. We wszystkich tych metodach możemy znaleźć rozwiązanie tego problemu, zobaczmy.

Modyfikowanie ustawień systemu Windows

Teraz zmodyfikujmy konfigurację aplikacji powodującej ten problem, którą powinieneś wcześniej zidentyfikować w „Menedżerze zadań”. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przejść do Start> Ustawienia> Aplikacje> Zainstalowane aplikacje.

Będąc na liście wybierasz aplikację prawym przyciskiem myszy i Wybierz opcję „Opcje zaawansowane”w sekcji „uprawnienia aplikacji działających w tle” zmodyfikuj opcję „zezwalaj tej aplikacji na działanie w tle” i wybierz „Nigdy”.

wyłączanie aplikacji działających w tle

Korzystanie z edytora zasad grupy

Możemy również skorzystać z zasad grupy, aby wyłączyć aplikacje działające w tle, Pierwszy Otwórz Start i wpisz „gpedit” i wybierasz „Edytuj zasady grupy” i wpisujesz „Zezwalaj aplikacjom systemu Windows na działanie w tle”, teraz podążamy tą ścieżką Konfiguracja komputera> Szablony administracyjne> Składniki systemu Windows> Prywatność aplikacji.

W wyskakującym okienku, które się pojawi, kliknij pole „Wyłącz”, następnie kliknij Zastosuj i na koniec OK, aby w tle nie działała żadna aplikacja, tylko te, które są niezbędne dla systemu. Również z tego miejsca możemy dezaktywować sprawdzanie dysku, co może być bardzo pomocne, ponieważ ten proces w połączeniu z innymi może powodować trudności.

Korzystanie z rejestru systemu Windows

Ta metoda jest dość skomplikowana, musisz być bardzo ostrożny ze swojej strony, ponieważ mogą powodować problemy, które wymagają pełnego sformatowania sprzętu. Naciśnij „Windows + R” i skopiuj „regedit” w oknie uruchamiania, teraz zlokalizuj następujący klucz.

„HKEY_CURRENT_USERsoftwaremicrosoftwindowsCurrentVersionBackGroundAccesApplications”, teraz tworzy migrowaną wartość REG_DWORD (32 bity), do tej wartości w informacjach, które przypisujemy numerowi 4; Po tym niepotrzebne aplikacje działające w tle zostaną wyłączone.

Ustawiając moc i baterię

Jeśli chodzi o tę metodę, to jest najprostsza, bo dzięki temu konta z ustawieniami konfiguracyjnymi, które przynosi ten sam system pracy, co oznacza, że ​​jeśli ustawisz ustawienia zasilania w tryb oszczędzania, aplikacje te nie będą mogły działać w tle.

W tym celu przejdziemy do Start> Panel sterowania> System i zabezpieczenia> Opcje zasilania> zmień ustawienia planu, po wejściu w tę część będziesz mieć wszystkie dostępne opcje, aby dostosować ją według potrzeb.

dołącz do naszego kanału telegram