Saltar al contenido

Jak wyłączyć aplikacje działające w tle systemu Windows 10? – Optymalizacja zasobów

22 de diciembre de 2021

Podczas gdy my wykonujemy czynność na naszym komputerze, maszyna wykonuje ją w tle. Te aplikacje to: aktualizacja informacji, synchronizacja danych, lokalizacja, wśród wielu innych aplikacji działających w tle o dość podobnych funkcjach.

Te działające aplikacje nie są mile widziane przez wszystkich, a niektórzy po prostu chcą je zatrzymać. Dlatego w tym artykule wyjaśniono, jak wyłączyć aplikacje działające w tle systemu Windows 10.

Co się stanie z aplikacjami, które nie działają już w tle?

Kiedy którakolwiek z tych aplikacji działających w tle przestaje działać, maszyna zaczyna przynosić wiele korzyści. Oczywiście użytkownik musi upewnić się, że to, co dezaktywuje, nie przyniesie mu później konsekwencji. Jeśli tak, możesz je bez problemu wyłączyć.

Niektóre z korzyści, jakie ta akcja może przynieść maszynie, to: Zwiększa się bateria. Chociaż istnieje wiele sposobów na zwiększenie baterii, wyłączenie aplikacji działających w tle jest bardzo prostym sposobem na osiągnięcie tego.

Przechowywanie pamięci RAM jest zoptymalizowany. Jednym z najczęstszych i nieco irytujących problemów dla użytkowników systemu Windows jest to, że pamięć RAM przestaje optymalnie wykonywać swoje funkcje. Jednak jeśli chodzi o wyłączanie aplikacji działających w tle, działa to lepiej.

Popraw wydajność komputera. Chociaż było oczywiste, że wydajność poprawi się, biorąc pod uwagę wyżej wymienione korzyści, należy to podkreślić. Oczywiście wydajność komputera z systemem Windows 10 można poprawić na inne sposoby. Wyłączenie aplikacji działających w tle to bardzo szybki sposób na ich ulepszenie.

Nie będą aktualizowane lub będziesz otrzymywać powiadomienia

Ważne jest, aby podkreślić ten punkt. Gdy aplikacje działające w tle są wyłączone, wygląda na to, że nie ma ich już na komputerze. Zatem, żadne powiadomienia nie będą odbierane. Nie będą też aktualizowane automatycznie. Oczywiście znacznie mniej otrzymasz powiadomienia z informacją o aktualizacji.

Jak wyłączane są aplikacje działające w tle systemu Windows 10?

W systemie Windows użytkownik ma kontrolę nad tym, co zrobić z aplikacjami. Dlatego łatwo jest znaleźć opcję ich dezaktywacji. Aby to zrobić i wyłączyć aplikację w tle, użytkownik będzie musiał jedynie przejść do menu startowego. Stąd możesz przejść do ustawień.

Następnie będziesz musiał przejść do sekcji prywatności, stamtąd wyświetla się okno z szeregiem opcji, z których musisz wybrać aplikacje działające w tle. W tym momencie musisz kliknąć przełącznik, który pojawia się tuż obok aplikacji i dezaktywować lub wyłączyć go. W ten sposób zostaną dezaktywowane.

laptop z systemem Windows 10

Do konkretnego zastosowania

To zupełnie inaczej, gdy chcesz dezaktywować tylko jedną konkretną aplikację, niż gdy chcesz dezaktywować je wszystkie. W przypadku tylko jednej aplikacji konieczne będzie wyszukanie dokładnej nazwy, aby była prywatna. Po znalezieniu łatwo będzie po prostu kliknąć przełącznik, aby dezaktywować żądaną aplikację.

Jeśli chcesz zablokować wszystkie aplikacje

Będąc w tym konkretnym menu, można je wszystkie zablokować. Są użytkownicy, którzy muszą zablokować tylko jedną lub niektóre aplikacje, ale w przypadku innych konieczne jest zablokowanie wszystkich. W takich przypadkach będziesz musiał znajdować się tylko w aplikacjach działających w tle i upewnić się, że opcja: zezwól aplikacjom na uruchamianie, jest wyłączony.

W systemie Windows 10 możesz łatwo osiągnąć blokowanie aplikacji. Ponadto system Windows ma wiele funkcji, dzięki którym niechciane aplikacje mogą działać.

osoba korzystająca z laptopa

Jak skonfigurować aplikacje desktopowe, aby nie działały w tle?

Oprócz dezaktywacji aplikacji z poziomu ustawień, można to również zrobić z pulpitu. Warto to zauważyć niektórych aplikacji komputerowych nie można wyłączyć z ustawień, ale z paska. W tym przypadku pasek zadań po prawej stronie ma mały trójkąt, z którego wyświetlane są niektóre aplikacje.

Zaczynając od tego, będziesz musiał kliknąć prawy przycisk, aby wyświetlić szereg opcji. Będziesz musiał wybrać menedżera zadań, a następnie w zakładce Start możesz wybrać aplikację, którą chcesz wyłączyć. To wszystko, ta aplikacja zostanie dezaktywowana.

dołącz do naszego kanału telegram