Skip to content

Jak wykryć intruzów za pomocą mojej sieci Wi-Fi na moim komputerze — Programy pomocy

12 de grudzień de 2021

Nadmierne korzystanie z wielu urządzeń może mieć wpływ na szybkość połączeń internetowych. Taka rzecz może się zdarzyć niezależnie od tego, czy masz plan mieszkaniowy lub dedykowany internet. Dopóki będzie wystarczająca liczba osób korzystających z Twojego Internetu, prędkość będzie się zmniejszać.

Istnieje kilka sposobów, aby dowiedzieć się, czy istnieje możliwość intruzów połączony ze strefą Wi-Fi i blokować je. Krótko mówiąc, pokażemy Ci, jak wykryć intruzów, którzy łączą się z Twoim kontem przez Wi-Fi, jak je zablokować i co zrobić, jeśli nie możesz ich zablokować.

W jaki sposób możesz wykryć, kto łączy się jako intruz z twoją siecią Wi-Fi na twoim komputerze?

Istnieje wiele sposobów na wykrycie osób łączących się z Twoim Internetem za pomocą prostego komputera. Dwa najskuteczniejsze sposoby na zrobienie czegoś takiego to protokół zwany „ARP” i użycie programy do wykrywania włamań. Zobacz jednak, jak wykorzystywane są obie metody:

Korzystanie z protokołu ARP

Dzięki protokołowi „ARP” możliwe jest uzyskanie adresu „MAC” innych urządzeń podłączonych do tej samej sieci Wi-Fi. Ten adres jest całkowicie wyjątkowy na wszystkich urządzeniach mobilnych i na komputerach. Zobacz, jak działa ten rodzaj protokołu:

 1. Włącz komputer.
 2. Połącz się z Wi-Fi.
 3. Przejdź do menu startowego.
 4. W wyszukiwarce wpisz ’Uruchomić„.
 5. Następnie kliknij wynik „Uruchom”, aby uruchomić „CDM”.
 6. W nowym oknie wpisz małe litery „arp” w ten sposób i naciśnij przycisk „Enter”.
 7. Po naciśnięciu klawisza „Enter” otworzy się nowe okno z napisem „Wiersz polecenia”. W tym oknie wpisz polecenie „arp -a” i ponownie naciśnij „Enter”
 8. Ostatnią rzeczą byłoby przeglądanie, liczenie i lista adresów MAC.

Te adresy MAC należy porównać z każdym z adresów urządzeń podłączonych do sieci Wi-Fi. Przy okazji, umieszczając komendę 'arp –a’ nie zapomnij miejsce miejsce to jest między literą „P” a myślnikiem.

Należy zauważyć, że w przypadku telefonów komórkowych możesz również poznać liczbę osób, które są połączone z Twoją siecią Wi-Fi.

Instalowanie programów do wykrywania intruzów

Oprócz używania protokołu „arp” na komputerze, istnieją programy komputerowe, które pomagają w Wykrywanie włamań w sieci Wi-Fi. Jednym z najlepszych programów tego typu jest 'Advanced IP Scanner’. Zobacz, jak ten program wykrywa intruzów:

 1. Pobierz Advanced IP Scanner ze strony programistów.
 2. Podłącz komputer do sieci Wi-Fi.
 3. Uruchom program jako administrator.
 4. Kliknij „Rozpocznij skanowanie” i gotowe.

kontrola Wi-Fi

Wybierając opcję „Rozpocznij skanowanie”, program rozpocznie skanowanie całej sieci Wi-Fi w poszukiwaniu innych urządzeń. Po zakończeniu skanowania otrzymasz pełną listę urządzeń, na których należy: powie ci nazwę każdego urządzenia, markę producenta, adres IP i adres Mac.

Najlepszą rzeczą w używaniu tego typu programu, a nie protokołu „arp”, jest to, że będziesz w stanie bardzo dokładnie wiedzieć, kto jest urządzeniem każdej z podłączonych osób. Ta informacja pozwoli Ci zablokować takich intruzów z domowego routera. Ważne jest, aby wiedzieć, że istnieje sposób na zwiększenie sygnału Wi-Fi w telefonie komórkowym.

Jakie programy są kompatybilne do wykrywania intruzów w twojej sieci Wi-Fi z twojego komputera?

Niedawno podaliśmy Ci nazwę jednego z najlepszych programów dla systemu Windows 10, który pozwala wykryć intruzów podłączonych do Twojej sieci Wi-Fi. Teraz pokażemy Ci nazwy innych programów do tego samego zadania, ale są one kompatybilne z Windows 10, Windows 8, Windows 8.1 i Windows 7.

 • System Windows 7– Najlepszym programem do wykrywania włamań o najlepszej zgodności z systemem Windows 7 jest program o nazwie „Wireless Network Watcher”.
 • Windows 8– Jednym z najlepszych programów do wykrywania włamań o najlepszej kompatybilności z systemem Windows 8 jest program o nazwie „SoftPerfect WiFi Guar”.
 • Windows 8.1– Wśród najczęściej używanych programów do wykrywania włamań z lepszą kompatybilnością z Windows 8.1 jest jeden o nazwie „Angry IP Scanner”
 • Windows 10– W systemie Windows 10 możesz również użyć programu o nazwie „Kto jest na moim Wi-Fi”.

osoba korzystająca z komputera

W jaki sposób można zablokować intruzom sieci Wi-Fi z komputera?

Aby zablokować intruzów, którzy są podłączeni do Twojej sieci Wi-Fi, ważne jest, a przede wszystkim bardzo potrzebne, abyś miał dostęp konfiguracja routera. Po uzyskaniu dostępu do routera musisz wykonać następujące czynności:

 1. Znajdź liczbę osób podłączonych do sieci.
 2. Sprawdź, kim są intruzi na podstawie zebranych wcześniej informacji.
 3. Zablokuj te przeszkadzające urządzenia.
 4. Zmień hasło routera i Wi-Fi, aby zapisać zmiany.

Dzięki temu intruzi, którzy wcześniej połączyli się z Twoim Internetem, nie będą mogli tego zrobić ponownie. Kiedy go zmienisz konfiguracja do twojego internetu, będziesz musiał ponownie podłączyć komputer przy użyciu normalnej metody lub, jeśli nie, połączenia za pomocą poleceń.

Dlaczego nie można było wykryć, którzy intruzi korzystają z Twojej sieci Wi-Fi?

Czasami natrętne urządzenia nie mogą zostać wykryte z powodu problemów z zainstalowanym programem lub z powodu awarii routera. W takich przypadkach spróbuj wykonać następujące czynności:

 • Zainstaluj ponownie program wykrywania włamań.
 • Zrestartuj router.
 • Wypróbuj inny program do wykrywania włamań.

dołącz do naszego kanału telegram