Saltar al contenido

Jak wyczyścić pamięć podręczną mojego Firestick, aby poprawić jego wydajność?

11 de febrero de 2022

Jednym z najlepszych sposobów na przekształcenie telewizora w inteligentny telewizor jest niesamowita obsługa Firestick. Urządzenie, które pozwala na przesyłanie dowolnego rodzaju treści według własnych upodobań, czy to z platform takich jak witryna Hulu, czy Netflix. Ponadto jego lekkość jest idealna do przewożenia go wszędzie, a po prostu podłączając telewizor, będziesz mógł cieszyć się wszystkimi jego niesamowitymi zaletami.

Z drugiej strony dobrze wiadomo, że jeśli pobierzesz zbyt wiele filmów na Firestick, możesz: system ma tendencję do znacznego spowolnienia. Przede wszystkim, jeśli masz tendencję do ciągłego używania go na co dzień. Powód, dla którego zauważysz, że cała jego operacja przestaje działać jak poprzednio. Istnieją jednak przydatne alternatywy, których można użyć podczas czyszczenia pamięci podręcznej w celu rozwiązania tego problemu.

Co się stanie, jeśli od czasu do czasu nie wyczyścisz pamięci podręcznej Firestick?

Podobnie jak w przypadku inteligentnych urządzeń mobilnych, dobrym pomysłem jest okresowe czyszczenie pamięci podręcznej wszystkich aplikacji, aby unikaj awarii systemu, które utrudniają jego dobrą wydajność. W przypadku Firestick zdarza się, że próbując odtworzyć programy lub filmy, jego powszechnie używane funkcje stają się dość wolne. Co okazuje się irytujące dla wielu użytkowników, którzy korzystają z ponad 15 000 gier lub aplikacji.

Jak często zaleca się czyszczenie pamięci podręcznej Firestick?

Przed kontynuowaniem ważne jest, aby wiedzieć, że pamięć podręczna charakteryzuje się tym, że jest to miejsce, które zapisz i przechowuj różne treści i aplikacje w celu szybkiego ich odtworzenia po ponownym uzyskaniu do nich dostępu. Chociaż może się to wydawać pozytywne, gdy masz zbyt wiele plików na jednym urządzeniu, wszystko okazuje się szkodliwe. Dlatego najlepiej zastosować praktyczne rozwiązania.

Na przykład, czyść te dane przynajmniej raz w miesiącu lub co piętnaście dni. Dzięki temu zauważysz, że system staje się szybszy, a sprawy toczą się dalej. Nie zapominaj, że zawsze będą aplikacje, które zajmują więcej miejsca niż inne, więc musisz cały czas zwracać uwagę na ten aspekt, aby zapobiec tego typu sytuacjom.

Jak wyczyścić pamięć podręczną swojego Amazon Fire TV Stick?

Jeśli masz już dość grania w serial lub film, który Ci się podoba, system Firestick staje się bardzo wolnyCzas coś z tym zrobić. Biorąc pod uwagę wszystkie te względy, przygotowaliśmy ten rozdział, abyś mógł przeprowadzić tę procedurę w przyjemny i bardzo szybki sposób. Zwróć więc uwagę i zwróć szczególną uwagę na następujące kroki.

usuń pamięć podręczną mojego telewizora amazon fire

Aby wyczyścić pamięć podręczną aplikacji

To jedna z najlepszych metod, jakie możesz zastosować wyczyść pamięć podręczną aplikacji z Amazon Firestick. Dlatego pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to uzyskać dostęp do menu, które pojawia się na ekranie głównym. Tam ważne jest, aby przejść do okna Ustawienia, gdzie później znajdziesz opcję Zarządzaj wszystkimi zainstalowanymi aplikacjami.

Następnie musisz wybierz aplikację, którą chcesz wyczyścić za pośrednictwem pamięci podręcznej. A teraz musisz kliknąć ikonę Wyczyść pamięć podręczną, aby proces przebiegł pomyślnie. Dzięki temu pliki tymczasowe zostaną całkowicie usunięte i możesz powtarzać te kroki w kółko, aż wszystkie wybrane aplikacje zostaną uwzględnione.

Jeśli chcesz wyczyścić pamięć podręczną wszystkich aplikacji

Aby wyczyścić pamięć podręczną wszystkich aplikacji, proces jest dość podobny do tego, który opisaliśmy w poprzedniej sekcji. Dlatego musisz przejść do Ustawień swojego urządzenia bezpośrednio z ekranu głównego. Gdy znajdziesz się w zakładce Zarządzaj wszystkimi zainstalowanymi aplikacjami, musisz wybrać opcję Wyczyść dane.

wyczyść moją pamięć ekranu telewizora firestick

Odwołując się tą metodą gwarantujemy, że wszystkie pliki i aplikacje są skutecznie usuwane. Najlepsze w tym całym procesie jest to, że od razu zauważysz znaczące zmiany, a Twoje urządzenie będzie działać znacznie szybciej. Posiadanie większych możliwości pobierania nowych treści bez spowalniania systemu jako takiego.

Dlaczego dane wciąż pojawiają się w pamięci podręcznej aplikacji na Firestick?

Czasami niektórzy użytkownicy zgłaszają, że dane z pamięci podręcznej ich aplikacji są stale wyświetlane. Może to jednak wynikać z instalowanie oprogramowania Kodi na Firestick. I jest to, że dzięki jego wykorzystaniu, niektóre treści mogą pochodzić z niewiarygodnych źródeł, co może być problemem dla programistów Amazon.

To powiedziawszy, musisz wiedzieć, że ci, którzy używają Kodi na swoim urządzeniu, mają zwykle poważne wady i niedogodności ze względu na ciągłe aktualizacje, które koncentrują się na zapobieganiu korzystaniu z tego programu. Jednocześnie sprawi to, że pamięć podręczna będzie bardziej problematyczna i pozwoli, aby te dane nadal pojawiały się, mimo że zostały wcześniej usunięte.

dołącz do naszego kanału telegram