Skip to content
Mac

Jak w 100% bezpiecznie usuwać foldery i pliki z systemu Mac OS (przykład)

4 de luty de 2021

Gdy stopniowo korzystamy z naszych komputerów, one idą gromadzenie wielu plików, dla których konieczne jest w pewnym momencie ich wyczyszczenie. Rozumiejąc to, dzisiaj nauczymy Cię, jak bezpiecznie usuwać foldery i pliki z systemu Mac OS w 100%.

Ze względu na zwykłe nagromadzenie, które większość użytkowników ma na swoich komputerach, czystość staje się bardzo ważna. Z systemem operacyjnym System operacyjny Mac historia jest taka sama, czysty i zorganizowany system oraz dysk twardy sprawią, że cały zespół będzie działał lepiej.

Jeśli interesują Cię bardziej powiązane informacje, możesz uzyskać dostęp do tego artykułu Jak wyczyścić, zoptymalizować i przyspieszyć mój komputer z systemem Windows 10 bez programów, pamiętaj również, że podobnie jak ten samouczek, znajdziesz wiele innych przewodników, jeśli przeglądasz naszą stronę internetową.

Jak działa usuwanie plików w systemie Mac OS?

Mac OS to system operacyjny należący do firmy Apple, od wielu lat głównym konkurentem Windowsa w sektorze płatnego oprogramowania. Wielu woli to ze względu na to szczególny styl, bardzo wierny zasadom firmy Apple.

Kosz

Podobnie jak w wielu systemach operacyjnych, takich jak Windows czy Linux, w systemie Mac OS występuje tak zwany Kosz. Plik Kosz to nic innego jak miejsce, do którego trafiają pliki, gdy klikniemy przycisk usuwania.

Należy zauważyć, że pliki, które trafiają do Kosza nie są usuwane od razu, w większości przypadków konieczne jest ich ręczne usunięcie.

Jak bezpiecznie usunąć foldery i system Mac OS w 100%

Mac OS to bardzo intuicyjny system operacyjny, o bardzo wyróżniającej się stylistyce iz programami do niego stworzonymi, które działają znakomicie. Tak czy inaczej, w miarę upływu czasu gromadzić niepotrzebne pliki, w przypadku których konieczne jest ich wyeliminowanie.

Trwałe usuwanie plików w systemie Mac OS (łatwy sposób)

Podobnie jak w przypadku systemu Windows i innych systemów operacyjnych, System operacyjny Mac Posiada Kosz, co oznacza, że ​​aby trwale usunąć pliki z systemu operacyjnego, musimy opróżnić to miejsce. Możesz to zrobić w następujący sposób:

  1. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest zlokalizowanie ikony Śmietnik w systemie Mac OS. W większości przypadków znajdziesz go w Docku lub na pulpicie.
  2. Gdy już go znajdziesz, wciśnij prawy przycisk myszy i trzymaj wciśnięty przez cały proces. Pojawią się różne opcje, ale nie rób jeszcze nic i pamiętaj, aby naciskać prawy przycisk myszy cały czas.
  3. Gdy pojawią się opcje Kosza, bez zwalniania prawego przycisku myszy, naciśnij klawisz CMD na klawiaturze. Zauważysz, że pojawi się opcja Bezpieczne opróżnianie koszaKliknij na nią, a pliki zostaną trwale usunięte.

Wyczyść swój komputer za pomocą CleanMyMac X

Również dla osób, które chcą znacznie głębiej wyczyścić swój system, istnieje inne rozwiązanie, odnosimy się do programów czyszczących. W tym przypadku przedstawiamy CleanMyMac X, bardzo znany program przeznaczony do trwałego usuwania plików.

  1. Pierwszym krokiem jest pobranie narzędzia, możesz je pobrać z poniższego linku CleanMyMac X. Tam będziesz miał dwie opcje, aby pobrać je za darmo z ograniczeniami lub kupić. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.
  2. Po pobraniu aplikacji przejdź do instalacji. Po zakończeniu instalacji uruchom ją za pomocą utworzonego łącza. W każdym razie pamiętaj, że jeśli wybrałeś bezpłatną wersję programu, będziesz mógł z niego korzystać tylko przez kilka dni.
  3. Po otwarciu aplikacji na ekranie pojawi się przycisk. Analizować, naciśnij go. Program rozpocznie analizę całego sprzętu, poczekaj, aż się zakończy.
  4. Wszystkie te pliki, które możesz usunąć, pojawią się na ekranie, wybierz te kryteria, które wydają Ci się najwygodniejsze, i przystąp do ich usuwania.

urządzenia w tle

Powyższa procedura jest przydatna do usuwania plików, które nie są potrzebne. Jednocześnie rozważ usunięcie aplikacji i programów w systemie Mac OS, aby poprawić jego wydajność. Użyj tych metod, aby zachować twój system jest czysty iw idealnym stanie technicznym.

dołącz do naszego kanału telegram