Skip to content
Mac

Jak zainstalować system Windows 10 na komputerze Mac za pomocą VirtualBox lub maszyny wirtualnej

19 de czerwiec de 2023

To jest możliwe zainstalować system operacyjny Windows na komputerze Mac? Jeśli to możliwe. Może się to wydawać trudne, ponieważ Microsoft i Apple to dwie konkurujące ze sobą firmy. Mimo to istnieją narzędzia, które pozwalają na połączenie obu firm w jednym urządzeniu.

Dzieje się tak dzięki aplikacjom, które pojawiają się nawet w samym systemie operacyjnym Apple. Więc wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie jest to tak trudne, jak mieszanka wody i oleju, Musimy tylko znać następujące wskazówki.

Użyj programu VirtualBox, aby zainstalować system Windows na komputerze Mac

On system operacyjny Windows Przeznaczony jest wyłącznie dla komputerów powiązanych z firmą Microsoft. Konieczne jest, aby podczas pracy w zespole Manzana skorzystać z dostępnego narzędzia.

To narzędzie to program o nazwie VirtualBox, który łatwo pochodzi z oficjalnej strony pobierania tego oprogramowania. Ten program ma wiele ciekawych zalet, które pozwalają pracować z systemem Windows na komputerze Apple.

Istnieją wirtualne alternatywy, które umożliwiają korzystanie z systemu Windows przez utworzenie wirtualnego komputera Microsoft wewnątrz komputera Mac. Ta opcja różni się od instalacji natywnego systemu Windows. Utwórz i skonfiguruj folder współdzielony w VirtualBox – Windows 7, 8, 10

Kiedy mówimy o natywnym systemie Windows, mamy na myśli instalację systemu operacyjnego w twoim komputer lub urządzenie.

Jedną z cech definiujących maszyny wirtualne jest to, że można je rozróżnić w zależności od funkcji, które wykonują. Jedną z nich jest możliwość korzystania z tzw maszyny wirtualne jako system operacyjnyumożliwiając instalowanie wersji innych niż ta, z której regularnie korzystasz, na komputerze Mac możesz utworzyć inteligentny folder.

Pobierz system Windows, aby zainstalować go na komputerze Mac

Teraz, gdy zainstalowałeś swój VirtualBox Musisz przejść do znalezienia wersji systemu Windows zgodnej z maszyną wirtualną. Aby to zrobić, możesz przejść do swojej strony Microsoft i pobierz odpowiednią wersję systemu Windows.

Uruchom terminal

Aby to zrobić, musisz poszukać folderu, w którym została pobrana wersja systemu Windows, którą planujesz zainstalować, kliknąć prawym przyciskiem myszy i wejść w opcję „Usługi” i wtedy „terminal nowego folderu„.

Następnie na ekranie folderu wpisz następujące polecenie „chmod+xIE10.Win8.For.MacVirtualBox.part1.sfxy„.Następnie uruchom następujące polecenie”./IE10.Win8.For.MacVirtualBox.part1.sfxy„.

Jeśli wszystko zostało wykonane poprawnie, powinno rozpocząć się rozpakowywanie i instalowanie. Po zakończeniu instalacji przejdź do folderu aplikacji i Kliknij plik, a następnie import usługi zwirtualizowanej.

W folderze, w którym zostały pobrane pliki, musisz poszukać nowego, który ma rozszerzenie komórki jajowe. Tam otworzy się okno dialogowe aby wybrać różne opcje. Na razie możesz je tak zostawić i kliknąć „Materiał„.

Gdy to zrobisz, otwórz swój virtualBox i poszukaj opcji po lewej stronie IE10-Win8. Tam zauważysz, że jest wyłączony. kliknij niebezpieczeństwo

W tym momencie to już koniec zainstalować system Windows na naszym Macu. Chociaż kroków jest kilka i mogą wydawać się nieco skomplikowane, jest to bardzo ważne.

Jeśli pominiemy którykolwiek z tych ważnych kroków, są duże szanse, że nawet jeśli Ci się uda zainstalować okna Mogą wystąpić problemy z dźwiękiem lub innymi funkcjami.

Komputery Mac opracowane przez Manzana Cieszą się bardzo dobrą opinią i są bardzo cenione wśród osób używających komputera do pracy. Te komputery mają system operacyjny macOS zainstalowany, ale możemy chcieć go zmienić i zainstaluj Windowsa na Macu.

W Europie od wielu lat jesteśmy bardziej przyzwyczajeni do komputerów PC niż do komputerów Mac, a to oznacza, że ​​większość z nas korzysta z systemu Windows lepiej niż z jakiegokolwiek innego systemu operacyjnego. Właśnie z tego powodu możemy pokusić się o zainstalowanie system operacyjny opracowany przez Microsoftu na jednym z komputerów Apple. To jest coś, co dzisiaj możemy zrobić z łatwością.

zainstaluj maszynę wirtualną z systemem Windows na komputerze Mac

Co jest potrzebne do zainstalowania systemu Windows na komputerze Mac

Aby to zainstalować system operacyjny na komputerze Mac Będziesz potrzebować:

 • Narzędzie Boot Camp
 • Komputer Mac z procesorem Intel
 • Dysk instalacyjny systemu Windows lub obraz dysku. Musi to być również 64-bitowa wersja systemu Windows 8 lub nowszego
 • klawiatura i mysz
 • Co najmniej 55 GB wolnego miejsca na dysku rozruchowym
 • Pusty dysk flash USB o pojemności co najmniej 16 GB

Kroki, aby zainstalować system Windows na komputerze Mac

 • Sprawdź, czy wszystkie wymagania wskazane powyżej są spełnione
 • Otwórz asystenta Boot Camp, który poprowadzi nas przez proces instalacji. Zamierzamy utworzyć partycję dysku rozruchowego i pobrać wszystkie niezbędne sterowniki, aby system Windows mógł działać poprawnie
 • Komputer uruchomi się ponownie, gdy skończymy korzystać z asystenta Boot Camp, przed ponownym uruchomieniem systemu pokaże nam instalator Windows
 • Wybieramy miejsce, w którym chcemy zainstalować system Windows, wybieramy partycję Boot Camp i wybieramy Format
 • Postępujemy zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie, aż do zakończenia procesu instalacji
 • Po zainstalowaniu systemu operacyjnego Microsoft na naszym komputerze Mac możemy jednocześnie uruchomić komputer między nimi.

Jak widać, nie chodzi o eliminację Własny system operacyjny Maca zainstalować ten od Microsoftu, a raczej mieć komputer zdolny do pracy z dwoma różnymi systemami operacyjnymi, co może być bardzo przydatne, zwłaszcza dla osób, które używają komputera do pracy i są przyzwyczajone do pewnych narzędzi, z którymi tylko oni pracują Okna.

zainstaluj windows 10 mac

Coraz więcej elastycznych urządzeń

jeszcze kilka lat temu świecie komputerów i nowe technologie były bardzo zamknięte. Gdybyśmy mieli peceta, nie dałoby się zmienić systemu operacyjnego, nie moglibyśmy nawet zmienić przeglądarki internetowej.

Na szczęście wiele się zmieniło, a urządzenia stają się coraz bardziej wszechstronne. Nowe narzędzia i metody, takie jak ta, którą widzieliśmy dzisiaj, która pozwala nam mieć dwa w pełni operacyjne systemy na komputerze Mac, nie przestają się pojawiać, ale na tym się nie kończy, są też emulatory zdolne sprawić, by nasz komputer działał z Androidemjakby to był A tablet lub smartfonnajlepsze emulatory, które powinieneś pobrać na Androida, aby grać w klasyczne gry konsolowe.

Więc łatwo jest to zrobić Podwójna instalacja systemu Mac OS i Windows. Zachęcamy do zastosowania się do rad zawartych w tym artykule i czerpania korzyści z obu systemów.

dołącz do naszego kanału telegram