Skip to content
Mac

Jak pobrać i zainstalować WordPress Local z Xampp na moim PC MAC?

7 de czerwiec de 2023

Kilka lat temu możliwość tworzenia treści na stronie internetowej i zarządzania nią była bardzo skomplikowaną sprawą, która wymagała tylko przywilej, jaki mogli spełniać specjaliści w dziedzinie technologii informatycznych.

Teraz, dzięki stworzeniu narzędzi do zarządzania treścią, jest to możliwe którzy mają ograniczoną wiedzę lub żaden z języków programowania, w których można również wchodzić w interakcje w sieciach społecznościowych.

Dlatego bardzo ważne jest, abyś wiedział jak zainstalować lokalny wordpress na mac szybko i że twoja strona jest gotowa do interakcji w krótkim czasie, i dlaczego nie przenieść twoich informacji z innego narzędzia.

Kroki, aby zainstalować lokalny WordPress na komputerze Mac

Kierownik ds Zawartość witryny WordPress Masz opcje instalacji online i instalacji lokalnej. WordPress, który jest instalowany lokalnie, pozwala mieć wszystkie zasoby strony internetowej na swoim komputerze, takie jak serwer i baza danych, które mają przewagę nad instalacją online.

Kiedy instalujemy lokalnie, możemy przetestować i przejrzeć różne dostępne wtyczki, zanim Twoja strona będzie online. Podczas instalacji należy postępować zgodnie z procedurą opisane w dalszej części artykułu.

Zainstaluj serwer WWW Xampp i menedżera baz danych

Dostęp do serwera WWW i bazy danych to dwa podstawowe elementy strony internetowej zalecamy pobranie Xampp który jest dostępny za darmo, ponieważ jest open source.

Jest to bardzo kompletny program z wiele narzędzi do projektowania i tworzenia stron internetowych. Jednak pomimo zaawansowanego rozwoju, instalacja na komputerze Mac jest bardzo łatwa, w rzeczywistości jest tak samo łatwa, jak instalacja dowolnej innej aplikacji.

Po zainstalowaniu dwukrotnie klikamy ikonę, a nowy katalog o nazwie natychmiast pojawia się w folderze aplikacji. Xampp.

Aby rozpocząć korzystanie z menedżera baz danych i serwera WWW, używamy niewielkiej aplikacji o nazwie manager-osx.app który znajduje się w katalogu Xampp.

Dzięki tej procedurze, że tak powiem, położyliśmy fundamenty, na których będzie opierać się nasza strona internetowa. Teraz jesteśmy gotowi do Instalacja WordPressa.

Pobierz i zainstaluj WordPressa

Gdy już mamy na swoim komputerze własny serwer i menedżera baz danych, przystępujemy do pobierania WordPressa. Jest to dostępne na ich oficjalnej stronie. Chociaż istnieje kilka wersji, Zalecamy pobranie najnowszej wersji.

Po pobraniu jest to w folderze jako plik zip. Aby móc z niego korzystać, musimy go rozpakować, ale nie w żadnym folderze, ale w Xampp, w folderze o nazwie „htdocs”.

W tym czasie będziemy mieć dostępne na naszym komputerze wszystkie potrzebne pliki i programy zrobić swoją stronę internetową. Teraz następuje proces konfiguracji.

Konfigurowanie bazy danych do instalacji WordPressa na Macu

Aby rozpocząć na tym etapie procesu należy stworzyć bazę danych strony. To już jest łatwe, ponieważ tylko musisz napisz w przeglądarcehttps://localhost/phpmyadmin„.

Tam przeniesie Cię do lokalnej strony, na której wejdziesz w opcję „Baza danych”. Tam możesz umieścić żądaną nazwę bazy danych i konfigurację, wybierzemy „utf8_general-ci”.

Ważne jest, abyś nie zapomniał nazwę swojej bazy danych (zalecamy ją zapisać i zapisać) ponieważ będzie to miało kluczowe znaczenie w przyszłych procesach konfiguracyjnych.

Konfiguracja WordPressa

Jeśli do tej pory wszystko poszło dobrze, wpisanie „https://localhost” w pasku adresu powinno Pojawi się strona WordPress, na której dokonano ustawień.

Tam musimy umieścić nazwę naszej bazy danych (dlatego wcześniej mówiliśmy, aby jej nie zapomnieć). Zostaniesz również poproszony o podanie żądanego prefiksu dla tabel oraz hasło i nazwę administratora.

Procedura została zakończona zainstaluj lokalnie WordPress na Macu. Jesteś gotowy, aby w szybki i łatwy sposób wejść w fascynujący świat tworzenia stron internetowych, teraz musisz tylko nauczyć się, jak zwiększyć liczbę wizyt na swojej stronie internetowej, aby zwiększyć swoje perspektywy.

dołącz do naszego kanału telegram