Skip to content
iOS

Jak tymczasowo wyłączyć aplikacje na iPhonie lub iPadzie?

20 de styczeń de 2022

Wiemy, że Apple to jedna z najlepszych marek na rynku, która ma niezliczoną rzeszę użytkowników, którzy każdego roku decydują się na zakup najbardziej zaawansowanych obecnie modeli telefonii. Bo, korzystanie z tych urządzeń jest dziś tak pożądane. I tak jak wiele osób decyduje się na instalowanie aplikacji na iPhone’a lub iPada na swoich komputerach Mac, wiele innych po prostu chce je wyłączyć na dłuższy czas.

Ponieważ istnieje bardzo praktyczny sposób na wyłączenie aplikacji, które mogą przeszkadzać w najważniejszych momentach w miejscu pracy lub w środowisku akademickim. I to nie tylko to, ponieważ te aplikacje mogą również zużywać baterię telefonu komórkowego w ciągu kilku godzin. Z tych wszystkich powodów najlepiej jest nauczyć się je dezaktywować, kiedy tylko tego potrzebujesz. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się je usunąć, możesz je łatwo odzyskać w dowolnym momencie.

Jaka jest procedura dezaktywacji aplikacji na urządzeniu z systemem iOS?

Jeśli nie chcesz otrzymywać wiadomości podczas pobierania aplikacji WhatsApp lub innych podobnych środków komunikacji na iPhonie lub iPadzie, masz bardzo prostą alternatywę, aby szybko wyeliminować tę niedogodność. Jest o, tymczasowo wyłącz te aplikacje, odłączając je na chwilę kiedy tylko tego potrzebujesz. Wszystko to bez konieczności całkowitego usuwania ich z systemu urządzenia na wypadek, gdybyś chciał z nich skorzystać później.

Kroki, aby wyłączyć je na iPhonie

Aby tymczasowo wyłączyć aplikacje na iPhonie, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to poszukać na urządzeniu opcji o nazwie Czas ekranu. Konfigurując go masz możliwość: zmienić czas bezczynności określonej aplikacji, wybierając wszystkie te, które chcesz być aktywne, i te, których nie chcesz. Zwróć więc uwagę, że w polu Zawsze dozwolone znajdują się tylko aplikacje o podstawowym znaczeniu, które możesz dodać, naciskając symbol +. Jeśli ktoś Cię nie przekona, możesz go usunąć bez większych niedogodności.

Dezaktywacja na iPadzie

W przypadku, gdy masz urządzenie iPad, musisz również odwołać się do opcji Czas użytkowania. I do skonfigurować lub zaplanować czas spoczynku aplikacji, musisz zlokalizować opcję Przestój, aktywując ją zgodnie z czasem, który uznasz za odpowiedni, może to być na każdy dzień lub w spersonalizowane dni, jak wolisz. Następnie musisz wybrać czas rozpoczęcia i zakończenia, aby zmiany zostały zapisane w systemie operacyjnym iPada.

Dzięki tej wspaniałej opcji masz możliwość zarządzaj sposobem korzystania z ulubionych aplikacji w twoim codziennym życiu. Spraw, by odpoczywały w chwilach, w których wiesz, że będziesz pracował lub zajęty innymi sprawami o równym znaczeniu. Należy zauważyć, że na urządzeniach Apple ważne jest również wymuszone zamykanie aplikacji w celu oszczędzania baterii. Tak więc zawsze będą bardzo wszechstronne opcje, które pozwolą Ci w pełni cieszyć się tego typu usługami mobilnymi.

jak tymczasowo wyłączyć aplikacje na iPadzie

Jakie kroki należy wykonać, aby całkowicie odinstalować aplikację z iPhone’a i iPada?

Jeśli zdecydujesz się całkowicie odinstalować aplikację z iPhone’a i iPada, powinieneś wiedzieć, że nie oznacza to, że nie możesz ich później odzyskać. Ponieważ programiści Apple dają możliwość wypchnij aplikację do chmury, aby nie stracić danych które przechowujesz w nim z biegiem czasu. W każdym razie od razu wskażemy kroki, które należy wykonać, aby zrealizować ten cel na dwa bardzo proste sposoby wykonania.

Użyj opcji „Dotknij i przenieś”

Jest to jedna z najprostszych operacji, których możesz użyć do całkowitego odinstalowania aplikacji, o której nie chcesz już wiedzieć. Dlatego możesz to zrobić z ekranu głównego, naciśnięcie przez kilka sekund ikony aplikacji dopóki nie zacznie się poruszać. Następnie zobaczysz małe pole w górnym rogu ekranu z napisem Usuń aplikację, więc pozostaje Ci tylko wybrać, aby całkowicie odinstalować ją z telefonu komórkowego.

jak całkowicie odinstalować aplikacje na iOS

Poprzez ustawienia mobilne

Używanie ustawień mobilnych do całkowitego odinstalowania aplikacji jest również świetnym sposobem na osiągnięcie tego celu. Dlatego powinieneś przejść do panelu Ustawienia, przewijając menu, aż znajdziesz kartę Ogólne, a następnie kartę Pamięć iPhone’a. Raz tam, docenisz listę aplikacji zainstalowanych na Twoim urządzeniu. Dlatego wystarczy zlokalizować ten, który chcesz usunąć, aby przejść do ikony Odinstaluj i to wszystko, zmiany zostaną zapisane automatycznie.

dołącz do naszego kanału telegram