Skip to content
iOS

Jak sprawdzić stan mojej baterii na iPhonie, iPadzie i MacBooku?

6 de luty de 2022

Przenośna bateria do inteligentnego urządzenia jest podzielona na 3 części. Jednorazowy materiał, który w skrócie jest jego zewnętrzną częścią i ochroną, jego energią magazynowaną wewnątrz, a najważniejszą rzeczą jest obszar, w którym jest ładowany. Za coś bardzo oczywistego, baterie są skazane na awarię pewnego dnia.

Powody, dla których bateria przestaje działać, są bardzo oczywiste, są one wykonane z „materiału recyklingowego”. Im więcej baterii jest używane, wszystkie jego składniki oni się zużywają a to powoli się utlenia. Nawiasem mówiąc, możesz włączyć kopię zapasową baterii na swoim Androidzie.

Z jakiego powodu baterie psują się w ciągu miesięcy użytkowania?

Na pewno z czasem zaczniesz to sobie uświadamiać Twój telefon komórkowy mniej się ładuje, być może są ludzie, którzy uważają, że popełniają błąd, myśląc tak, a nie. Nawet jeśli Twój telefon komórkowy jest najlepszej marki, z czasem będzie się pogarszał.

Żywotność nowego telefonu trwa od 8 do 9 godzin. Może się zdarzyć, że jeśli nie używałeś telefonu przez około 11 godzin, w miarę pogarszania się baterii zauważysz różnicę, że wytrzymuje on coraz mniej. Telefon możesz wydać więcej swojego ładunku jeśli często korzystasz z sieci Wi-Fi lub grasz w grę online.

Wcale Cię to nie powinno dziwić, to tylko przedmiot, który w swoim czasie, jak wszystko, pozostawi swoją maksymalną funkcję. Twoje wewnętrzne chemikalia i inne składniki znajdujące się w tym obiekcie, aby Twoje magazynowanie energiiTracą swoją zdolność. Jeśli nie wiesz, może to wydłużyć żywotność baterii telefonu komórkowego.

Niewłaściwe obciążenia

Jak już wiemy, bateria telefonu komórkowego może obecne problemy z pogorszeniem przez czas. Ale możesz podjąć środki ostrożności, aby się nim zająć i sprawić, by działał trochę dłużej, jednym z nich jest prawidłowe ładowanie telefonu komórkowego.

Niepolecane użyj dowolnej ładowarki za ładowanie naszego urządzenia na dłuższą metę zaszkodziłoby to baterii. Lepiej zastosować oryginalną ładowarkę, bo to oczywiście właściwa to będzie to samo napięcie, to głównie wskazane, nie będzie problemów bo ani za dużo ani za mało.

zużycie i łzy

Jeśli często korzystasz z urządzenia, bateria będzie oczywiście bardziej obciążona na co dzień, ale wielu z nas popełniliśmy duży błąd. Kiedy jesteś kimś, kto dużo potrzebuje od telefonu komórkowego, upewnij się, że nigdy się całkowicie nie rozładowuje. Najbardziej zalecaną rzeczą jest ładowanie urządzenia, gdy osiągnie 20%, aby zadbać o baterię.

osoba korzystająca z telefonu komórkowego

Baterie powstają w różnego rodzaju cyklach, możesz pomyśleć, że bateria ma wycisnąć każdą kroplę energii, ale tak nie jest. Jeśli Twój telefon komórkowy jest całkowicie rozładowany i ładujesz go, jesteś eksplodujący cykl baterii i stopniowo bateria obniża swój poziom wytrzymałości przez eksploatację.

Co powinieneś zrobić, aby sprawdzić stan baterii na iPhonie i iPadzie?

Sprawdzanie stanu baterii na urządzeniu iPhone lub iPad może być bardzo przydatne i niezbędne. Jeśli jesteś w odległej lokalizacji i chcesz dokładnie wiedzieć, jak długo Twoje urządzenie będzie przechowywane, nie możesz polegać na powyższym pasku, ponieważ bateria może być uszkodzona; a informacje podawane przez urządzenie nie będą dokładne.

Ponieważ awaria baterii w urządzeniach iPhone i iPad na przestrzeni lat była obserwowana zbyt często, firma Apple Inc. zdecydowała się wydać w systemie iOS 11.3 część urządzenia iPhone o nazwie „Stan baterii”. To pozwala nam sprawdź stan bateriinastępnie zobaczymy, jak jest używany:

  1. Przejdź do ustawień.
  2. Wybierz baterię.
  3. Po „Stan baterii”

W ten sposób możesz zobacz stan baterii na urządzeniu. Jeśli nie wiesz, możesz wyjąć baterię swojego iPhone’a poprawnie i bez uszkadzania komponentów.

Funkcje iPhone'a

Jaka jest procedura sprawdzania stanu baterii MacBooka?

Do wyświetlić stan baterii na swoim MacBooku nie powinieneś się komplikować, ponieważ jest to coś, co możesz zrobić bardzo łatwo. Poza tym będzie to dla Ciebie super przydatne, wtedy zobaczymy jak:

  1. Naciśnij klawisz „Opcja”.
  2. Następnie wybierz z menu Apple.
  3. Dotknij „Informacje o systemie”.
  4. W oknie informacji o systemie wybierz „Zasilanie”. Tam zobaczysz, w jakim stanie jest bateria.

Jak możesz spowolnić rozładowywanie baterii na urządzeniach Apple?

Kroki, które musisz wykonać, aby zadbać o baterię w bardzo efektywny sposób, są bardzo proste. Jak wszyscy wiemy, w ten sposób wydajność Twojej baterii będzie trwać dłużej. To są kroki, które musisz wykonać Aby spowolnić rozładowywanie baterii w urządzeniu Apple:

  • Unikaj intensywnego nagrzewania się urządzenia.
  • Nie używaj urządzenia podczas ładowania.
  • Nie dopuść do całkowitego rozładowania urządzenia.

jeśli przyszedłeś do mieć problemy lub masz pytanie dotyczące swojego inteligentnego urządzenia iPhone, możesz odwiedzić stronę pomocy Apple. Znajdziesz tam potrzebne informacje z iPhone’a i iPada.

dołącz do naszego kanału telegram