Skip to content
iOS

Czym są i jak używać skrótów iOS na iPhonie, iPadzie i iPodzie Touch

4 de kwiecień de 2022

Dziś musimy porozmawiać co to są skróty na iOS i również jak korzystać ze skrótów iOS. Zasadniczo chodzi o tworzenie skrótów, aby szybciej uzyskać dostęp do opcji i funkcji, a przede wszystkim o proste rzeczy.

Z tego powodu szczegółowo omówimy w tym artykule. czym są skróty w iOS 12 i jak możesz z nich korzystać, dowiesz się o nich wszystkiego, więc przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia.

Czym są skróty iOS dla iPhone’a, iPada i iPoda Touch

Skróty w pigułce to sposób na szybki dostęp do jednej lub kilku funkcji. Jest to prosty sposób na wykonanie jednego lub kilku kroków jednocześnie poprzez szybki dostęp do aplikacji lub funkcji niektórych aplikacji, po prostu naciskając skrót.

Od iOS 12 ta funkcja jest dostępna natywnie. To znaczy że jest to implementacja tego samego Apple co działa świetnie i może zaoszczędzić sporo czasu, szczególnie dla osób, które zbyt często używają swojego urządzenia do pracy, nauki itp.

Mamy wiele opcji. Możemy użyć Siri, aby wykryć, czy gdzieś się spóźnimy i automatycznie wysłać wiadomość ostrzegającą o tej sprawie.

Jak działają skróty iOS na iPhonie, iPadzie i iPodzie Touch

Gdy tylko wejdziesz do sekcji skrótów, zobaczysz dużą liczbę opcji w kilku słowach Jest to prosty interfejs, w którym możesz zobaczyć wszystkie skróty do aplikacji i oddzielone tematami. Na dole zobaczysz ikonę z napisem „Biblioteka”, w której będziesz mógł zobaczyć wszystkie skróty, które już zapisałeś.

Masz również inną ikonę obok „Biblioteki”. Ta ikona to ikona Galerii i tutaj możesz zobaczyć wszystkie skróty, które zostały już utworzone przez Apple. Są to skróty, z których Apple wierzy, że większość ludzi może skorzystać. Chociaż możesz tworzyć nowe bez żadnego problemu.

Po kliknięciu Galerii, a następnie kliknięciu jednego ze skrótów. Zobaczysz ekran z niebieskim przyciskiem na dole z napisem „Pobierz skrót”, jeśli to zrobisz, zostanie pobrany na listę i możesz zacząć z niego korzystać. Jeśli klikniesz „Pokaż akcje”, będziesz mógł zobaczyć szczegółowo, co robi ten skrót.

Jak aktywny? To wcale nie jest skomplikowane. Możesz to zrobić z widżetu, w którym możesz zobaczyć wszystkie skróty, aby szybko uzyskać do nich dostęp. Możesz nawet poprosić Siri o dostęp do tych skrótów.

Używanie skrótów w iOS dla iPoda Touch

Jak skonfigurować skróty za pomocą Siri

Najpierw wejdziesz w „Ustawienia”, po czym przejdziesz do „Siri i wyszukaj”. Będziesz mógł zaobserwować, że sekcja o nazwie „Sugerowane skróty”. Oto kilka sugerowanych skrótów do czynności, które zwykle robisz na urządzeniu mobilnym. Możesz je dodać po prostu klikając na „+”, który pojawia się po prawej stronie każdej sugestii.

Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz sekcję „wszystkie skróty”. Tutaj znajdziesz wszystkie rekomendacje, które mają dla Ciebie zgodnie z aplikacjami, z których zwykle korzystasz na swoim urządzeniu mobilnym.

Jak tworzyć skróty w dowolnej aplikacji

Nie wszystkie aplikacje wyświetlają ikonę skrótu w tym samym miejscu, więc powinieneś go poszukać. Jaka jest ikona? To tak, jakby były to dwie deski jedna na drugiej.

Krótko mówiąc, nie ma innego wyjścia, jak sprawdzić aplikację po aplikacji, aby sprawdzić, czy ma ona niezbędne opcje: tworzyć skróty i jak są tworzone. Ponieważ każda aplikacja zależy od jej programisty, a nie bezpośrednio od Apple, może się różnić. Ale jeśli sprawisz, że będzie działać z aplikacjami, których zwykle używasz, masz duże okno, aby zaoszczędzić czas na koniec dnia.

Na przykład skróty zarówno tutaj, jak i w Windowspracują, aby zaoszczędzić sporo czasu i uzyskać dostęp do tych samych rzeczy, które robiliśmy krok po kroku, ale tylko za naciśnięciem jednego przycisku, co zawsze jest doceniane, bo jak mówi przysłowie „Czas to najcenniejsza rzecz, jaką mamy”.

dołącz do naszego kanału telegram