Skip to content
iOS

Jak korzystać z iPada lub iPhone’a z podzielonym ekranem? – Wskazówki dotyczące wielu ekranów

22 de luty de 2022

Podział ekranu na urządzeniach iPad i iPhone daje im możliwość jednoczesnego przeglądania wielu aplikacji. Może to być bardzo korzystne w pracy lub nauce, wszystko zależy od tego, w jaki sposób nadajemy urządzeniom; prawda jest taka, że ​​aby wykonać to zadanie trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy, a mianowicie, że aby podzielić ekran iPada i iPhone’a nie robi się tego bezpośrednio, trzeba to skonfigurować.

Aktywacja multi-okno jest dostępne tylko dla niektórych urządzeńz niektórymi systemami operacyjnymi, to znaczy nie możemy wykonać tej akcji z nikim, w tym artykule zbadamy, jak zrobić to poprawnie i jakie są niezbędne specyfikacje, aby to osiągnąć, zobaczysz również, jakie kroki musisz wykonać, aby skonfigurować urządzenie, a tym samym w zadowalający sposób podzielić ekran i mieć możliwość jednoczesnego przeglądania co najmniej dwóch aplikacji.

W jakich wersjach iPhone’a dostępna jest funkcja podziału ekranu i wielu okien?

Podział ekranu i funkcję wielu okien, odpowiednio dla iPada i iPhone’a, można aktywować, jeśli urządzenia są wyposażone w system operacyjny iOS 10. Tylko one mają możliwość oferowania funkcji „Split Screen View” dla iPada i iPhone’a „Multi WindowMode ”. Funkcje te są bardzo wszechstronne, ponieważ pozwalają na uruchom dwie aplikacje Na przykład aplikacja z rozmową wideo i inna aplikacja, która ma do czynienia z dokumentami i ułatwia tę interakcję.

Dynamika, jaką możemy mieć, nie ma porównania, a więcej w tych czasach, w których wszystko idzie szybciej, oszczędza nam to przeskakiwania z jednej aplikacji do drugiej. Powinieneś wiedzieć, że korzystając z tej funkcji, powinieneś zwracać uwagę na weryfikację stanu baterii zarówno iPada, jak i iPhone’a, ponieważ więcej zasobów zostanie wykorzystanych do utrzymania dwóch lub więcej aplikacji działających na pierwszym planie.

Jak aktywować funkcję wielu okien na swoim iPhonie?

Możemy osiągnąć funkcję aktywacji podwójnego okna na iPhonie na dwa sposoby, jednym z nich jest użycie Centrum sterowania urządzenia, w którym można aktywować narzędzie, podążając ścieżką, a drugi to wprowadzenie ustawień mobilnych. W każdym razie te dwa sposoby aktywacji są bardzo podobne.

aktywowanie wielu okien na iPhonie

Z centrum sterowania

Aby aktywować wielozadaniowość z centrum sterowania wchodzimy w „Ustawienia” teraz przechodzimy do opcji „Ekran startowy i Dock” tutaj szukamy opcji „Podziel ekran”, tutaj Wybieramy opcję „Multitasking” i w tej opcji aktywujemy trzy pojawiające się przełączniki, które dadzą nam dostęp do aktywacji PIP i Gestures, ich aktywacja daje nam elastyczność w obsłudze.

Centrum sterowania na iPhonie jest znane jako Dock, po aktywowaniu wielozadaniowości musisz wejść do stacji dokującej i wybrać aplikacje, których chcesz używać jednocześnie, i umieścić je po lewej stronie, gdy tylko wybierzesz aplikację te dwa i możesz je łatwo wymienić, naciskając ten, który chcesz; Ta funkcja jest idealna do łatwego i szybkiego przesyłania muzyki z iPada lub iPhone’a do iTunes.

Z ustawień iPhone’a

Z tych samych ustawień iPhone’a możesz wykonać tę akcję, podążając następną ścieżką, Ustawienia > Wyświetlacz i jasność > Widok > Powiększenie wyświetlacza > Powiększony > Ustaw > Użyj powiększonego. W ten sposób na urządzeniu aktywowany jest tryb podzielonego ekranu, pozostaje wejść do doku, aby wybrać aplikacje, z którymi będzie używany podzielony ekran, również w Apple Store możemy znaleźć aplikacje, które mogą Ci pomóc do tego.

Co powinieneś zrobić, jeśli nie możesz znaleźć opcji wyświetlania Zoom, aby aktywować tryb wieloekranowy?

Jeśli nie otrzymasz funkcji Zoom bezpośrednio, możesz wykonać następujące czynności, najpierw upewnij się, że ta funkcja jest włączona w szybkim skrócie. Aby uzyskać dostęp w ten sposób, musisz umieścić go w szybkim dostępie, w ten sposób możemy wiedzieć, czy działa, czy nie.

Należy przejść do Ustawienia> Dostępność> Funkcja szybkiej dostępności i wybrać Zoom, jeśli możemy z tego skorzystać, będziemy pewni, że ta funkcja jest aktywna i możemy ją wykorzystać do skonfigurowania wielozadaniowości, a następnie Wchodzimy w „Ustawienia” i przechodzimy do Ekranu i jasności> Widok> Wizualizuj Zoom, w tej części opcje związane z Zoom powinny już się pojawić.

szukam opcji wyświetlacza i jasności

Jak znaleźć wyświetlacz i jasność na iPhonie, aby aktywować podzielony ekran?

Jak wspomniano powyżej, jest to część drogi do aktywacji narzędzia wielozadaniowego. „Wyświetlanie i jasność” lub to samo, co powiedzenie (ekran i jasność) można łatwo osiągnąć, wchodząc w „Ustawienia”, a następnie przeglądamy opcje dla wyżej wymienionego ekranu i jasności, stąd możemy kontynuować konfigurację tego, co jest konieczne do wielozadaniowości.

dołącz do naszego kanału telegram