Skip to content
iOS

Jak korzystać z paska menu i stacji dokującej w systemie MacOS Mojave w trybie ciemnym?

22 de grudzień de 2021

Apple to jedna z największych firm na świecie. Wynika to z jakości ich produktów, takich jak komputery Mac. mają bardzo dużo funkcjiW przypadku MacOS Mojave pozwalają na użycie trybu ciemnego w swoim interfejsie. Aby dowiedzieć się, jak go zastosować, oto jak korzystać z paska menu w Mojave.

Jak używać tylko ciemnego paska menu i stacji dokującej w systemie MacOS Mojave?

Tryb ciemny jest bardzo popularny, dlatego wielu z niego korzysta. Są jednak tacy, którzy chcieliby korzystać tylko ze stacji dokującej i pasków menu bez konieczności wyłączania trybu ciemnego tej wersji Maca.Jest to możliwe i całkiem proste. Musisz tylko wykonać kroki, które zostaną powiedziane poniżej.

Przed formalnym rozpoczęciem pierwszą rzeczą do zrobienia jest: zamknij dowolny otwarty program. Powodem jest to, że aby zmiany wpłynęły na wszystkie programy, muszą one zacząć się całkowicie z włączonym tym ustawieniem. Po ich zamknięciu możesz wygodnie kontynuować.

Wprowadzanie preferencji systemowych

Pierwszym krokiem będzie wprowadzenie preferencji systemowych. Aby to zrobić, musisz przejść do menu Apple, a następnie kliknij „Preferencje systemowe” lub też wejdź bezpośrednio z Docka. Następnie musisz wejść do sekcji „Ogólne”, która będzie identyfikowana za pomocą małego koła zębatego.

Po wejściu do tego obszaru nadejdzie czas, aby przejść do sekcji „Wygląd”, a następnie kliknąć „Światło”. Po wejściu do tej sekcji będziesz mógł zobaczyć kilka konfiguracji. Aby móc modyfikować dostosowanie trybu ciemnego, musisz wejść do terminala.

Z terminalu

Po wejściu do sekcji świetlnej musisz wejść do terminalu. Aby to zrobić, musisz wejść w „Aplikacje”, następnie „Narzędzia”, a na końcu napisz następujące polecenie: defaults write -g NSRequiresAquaSystemAppearance -bool Tak. Po wpisaniu polecenia kliknij „Powrót”, a zostanie ono wykonane.

Po wykonaniu polecenia musisz przejść do menu Apple, wylogować się i zalogować ponownie. Po ponownym uruchomieniu sesja będzie musiała wrócić do „Preferencji systemowych”, następnie do „Ogólnych”, a następnie wybierz „Ciemny” w „Wygląd”. Zrobiwszy to, bar i dok staną się ciemne, ale wszystko inne pozostanie jasne.

Widać, że jest to dość prosty proces. Jednak możliwe jest również dokonywanie innych modyfikacji w tym samym systemie operacyjnym. Następnie zostanie wyjaśnione krok po kroku dostosowywanie kontrastu, zarówno na pasku menu, jak iw Docku.

Jak dostosować kontrast paska menu i Docka w tym systemie operacyjnym?

Chociaż używam trybu ciemnego tylko w paskach menu aplikacji i w Docku, prawda jest taka, że ​​nie jest to jedyny fajny mod, który można zastosować w MacOS Mojave. Inną rzeczą, którą można zrobić, jest dostosowanie kontrastu, jaki będzie miał pasek w stosunku do reszty systemu operacyjnego. Musisz po prostu wykonać te kroki.

Mac z jabłkiem

Najpierw musisz wejść do menu Apple w Docku, a następnie kliknąć „Preferencje systemowe”, a następnie „Ogólne”. W ramach ogólnej konfiguracji zobaczysz wiele opcji dostosowywania. Tym, który w tej chwili się interesuje, będzie „Kontrastowy kolor”. Ta opcja będzie używana do kontrolowania kontrastów Docka i pasków menu.

Klikając tę ​​opcję, będziesz mógł zobaczyć gamę kolorów, które będą oznaczać zarówno Dock, jak i paski menu, tworząc bardzo ładny kontrast w systemie. Również przy wyborze koloru kontrastu to samo będzie dotyczyć również innych funkcjitakie jak kolory interfejsu użytkownika, menu rozwijane i inne elementy sterujące interfejsu użytkownika.

Ta metoda dostosowywania jest dość interesująca. Teraz, chociaż tryb ciemny i regulacja kontrastu, które można wykonać w interfejsie, są bardzo uderzające, wielu użytkowników nie lubi tego, gdy go spróbują. Dlatego poniżej znajdują się kroki, aby powrócić do trybu ciemnego dla całego systemu.

Jak wrócić do pełnego ciemnego trybu systemu MacOS Mojave?

Aby ponownie w pełni zastosować tryb ciemny do systemu, jest to proste. W rzeczywistości możesz zrobić zrzut ekranu, aby sprawdzić, czy to działa.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest udanie się do terminalu. Aby to zrobić, musisz wpisz „Aplikacje”, a następnie „Narzędzia” a po nich w terminalu musisz wpisać to polecenie: defaults write -g NSRequiresAquaSystemAppearance -bool Nie.

Mac w bibliotece

Po wpisaniu polecenia wystarczy nacisnąć klawisz enter, wyloguj się i zaloguj ponownie; możesz także całkowicie ponownie uruchomić komputer. W obu przypadkach zostanie to zrobione, aby zmiany zaczęły obowiązywać.

Po ponownym uruchomieniu komputera będzie można sprawdzić, czy wszystko wróciło do normy. Aby to sprawdzić, wystarczy przejść do menu Apple, a następnie do „Preferencji systemowych, a następnie do” Ogólne. Stamtąd, będąc w sekcji „Wygląd” możesz wybrać tryb ciemny lub jasny.

Cóż, widać, że korzystanie z pasków menu i Docka w trybie ciemnym, podczas gdy reszta systemu pozostaje w trybie jasnym, jest proste. W rzeczywistości każda konfiguracja dokonana w Docku, na przykład ukrywanie go, może być bardzo interesująca dla użytkowników.