Skip to content

Jak wyczyścić ekran komputera — materiały i pełna procedura

21 de listopad de 2021

Dzisiaj wyjaśnimy Ci, jak możesz wyczyścić sprzęt komputera osobistego, ponieważ jest to zadanie, które musisz od czasu do czasu wykonać, a konkretnie nauczymy Cię, jak wyczyścić ekran komputera, materiały, które będą do użycia i procedury, której należy przestrzegać.

Ważne uwagi dotyczące czyszczenia ekranu komputera

Zanim zaczniesz czyścić ekran swojego komputera osobistego, czy to komputera stacjonarnego, czy laptopa, musisz wziąć pod uwagę pewne ważne względy, aby uniknąć uszkodzeń lub niedogodności. Wśród tych rozważań mamy następujące:

  1. Przede wszystkim musisz upewnić się, że komputer jest wyłączony, zwłaszcza jeśli jest on przenośny, ponieważ zwiększa to bezpieczeństwo, dzięki czemu unika się wszelkiego ryzyka.
  2. Drugą kwestią, którą możesz wziąć pod uwagę, jest to, że zamiast wydawać pieniądze w sklepach sprzedających zestawy specjalnie do czyszczenia ekranu, nie jest to konieczne, ponieważ możesz użyć innych produktów, które znajdziesz w innych sklepach w lepszej cenie.
  3. I na koniec trzeba liczyć się z tym, że używając wody do czyszczenia ekranu, nie nakładaj jej bezpośrednio, lepiej połóż trochę na chusteczce, a unikniesz w ten sposób wszelkich niedogodności.

Jakie są niezbędne materiały do ​​czyszczenia naszego ekranu?

Aby przystąpić do czyszczenia ekranu komputera osobistego, musisz użyć pewnych materiałów, które są bardzo łatwe do zdobycia, a tutaj powiemy Ci, czym one są:

  1. Po pierwsze będziesz potrzebować płynu do nałożenia na ekran, zalecamy do tego użyć specjalnego środka czyszczącego, ponieważ jest to dobra opcja, ponieważ nie uszkadza podzespołów komputera, jednak można również użyć alkoholu izopropylowego, ponieważ istnieją inne alkohole, które są mocniejsze i mogą podrażniać twoje ręce. Możesz również stworzyć swój własny środek czyszczący z materiałów, które nie wyrządzą żadnej szkody komputerowi, później powiemy Ci, jak możesz to zrobić.
  2. Z drugiej strony będziesz potrzebować również wkładki, która jest łapaczem kurzu, której użyjesz przed nałożeniem płynu na ekran.
  3. Wreszcie, do ekranu będziesz potrzebować również ściereczki z mikrofibry, którą możesz kupić na Amazon w dobrej cenie.

Jak mogę zrobić własny czystszy ekran komputera?

Jeśli nie masz wystarczającego budżetu, aby kupić konkretny środek do czyszczenia ekranu, nie martw się, jak wspomnieliśmy w poprzedniej części, możesz zrobić swój własny czystszy na ekranie komputera a tutaj powiemy Ci, jakich składników możesz użyć i jak je przygotować. Pierwszy domowy środek do czyszczenia ekranu, który możesz zrobić, będzie zawierał następujące składniki:

  1. Woda destylowana.
  2. Alkohol izopropylowy.

Aby go przygotować, wystarczy zmieszać 70% wody destylowanej z 30% alkoholu izopropylowego, a następnie przechowywać roztwór w małej butelce ze spryskiwaczem.

wyczyść monitor

Do drugiego środka do czyszczenia ekranu będziesz musiał użyć następujących składników które możesz śledzić we własnym domu:

  1. Ocet biały, musisz upewnić się, że jest to a nie zwykły czy jabłkowy.
  2. Woda destylowana.

Do jego przygotowania należy zmieszać tylko 50% wody destylowanej z 50% białego octu, następnie tak jak poprzednio należy umieścić roztwór w butelce ze spryskiwaczem.

Co może się stać z moim ekranem, jeśli wyczyszczę go alkoholem?

Jeśli zamierzasz wyczyścić ekran komputera alkoholem, upewnij się, że jest to alkohol izopropylowy, ponieważ różni się on od alkoholu etylowego. A ze względu na właściwości izopropylu szybko odparowuje i jest szeroko stosowany do dezynfekcji przedmiotów, zwłaszcza że ten alkohol nie szkodzi przedmiotom, w których jest stosowany.

Jaki jest prawidłowy sposób usuwania plam z komputera?

Bardzo często zdarza się, że ekran naszego komputera ulega zabrudzeniu, albo dlatego, że przykładasz do niego palce i zostały one zabrudzone, a aby go prawidłowo wyczyścić wystarczy zwilżyć ściereczkę z mikrofibry specjalnym płynem, albo przygotował później sam będziesz musiał przepuścić go przez części ekranu gdzie są plamy.

usuń plamy z komputera

Prawidłowa procedura czyszczenia ekranu komputera

Jeśli chcesz przeprowadzić dokładniejsze czyszczenie ekranu swojego komputera osobistego, tutaj powiemy Ci, jak możesz to zrobić i jakie kroki musisz wykonać, aby to zrobić.

Jeśli jest to ekran dotykowy

Więc jeśli zamierzasz wyczyścić ekran dotykowy sam będziesz musiał aplikować za pomocą atomizera specjalny płyn na ściereczce z mikrofibry, następnie będziesz musiał przejść od góry do dołu, aż będzie dobrze czysty. Te kroki można również zastosować, jeśli chcesz wyczyścić ekran telefonu.

Regularny monitor

A jeśli zamierzasz wyczyścić zwykły monitor, jest to taka sama procedura jak powyżej, to znaczy ściereczkę z mikrofibry należy zwilżyć specjalnym płynem lub tym, który sam stworzyłeś, a następnie przepuszczać od góry do dołu po ekranie, nie należy ustawiać za bardzo, ponieważ monitory są bardzo delikatne, pamiętaj też o tym nie należy zbyt moczyć szmatki, ponieważ zapobiega to kapaniu, które może mieć wpływ na komputer. Gotowe, czyszczenie ekranu jest takie proste. Należy zauważyć, że procedury te mogą być również stosowane w telewizorach plazmowych.

Jak usunąć kurz z komputera?

Jeśli chcesz tylko usunąć uciążliwy kurz, który cały czas spada na ekran naszego komputera, zrób to będziesz musiał użyć łapacza kurzu zamszowego, a jak nie masz to możesz użyć ściereczki z mikrofibry wtedy będziesz musiał delikatnie przesuwać ściereczkę lub irchę po ekranie i w tym samym kierunku nie należy pocierać ani robić kółek bo będą zaznaczone.

dołącz do naszego kanału telegram