Skip to content

Jak wyciszyć powiadomienia na Instagramie, których nie lubię? – Rozwiązanie

22 de listopad de 2021

Powiadomienia z sieci społecznościowych lub aplikacji mogą być denerwujące dla użytkownika, jeśli są często otrzymywane. Jednak różne platformy uwzględniły ten aspekt i dostosowały swoje interfejsy, aby umożliwić konfigurację w sekcjach powiadomień, które otrzymuje użytkownik. Tak jest w przypadku Instagrama, gdzie możesz wyciszyć lub dezaktywować powiadomienia, które chcesz.

Jakie opcje powiadomień udostępnia Instagram?

Sieć społecznościowa zdjęć i filmów umożliwia dostosowanie różnych powiadomień wysyłanych do użytkownika, gdy inna osoba wchodzi w interakcję z jego kontem. Każdą z funkcji, które Instagram umożliwia na swojej platformie, można wyciszyć lub wyłączyć.

Wycisz prywatne wiadomości

Aby móc dezaktywować powiadomienia o prywatnych wiadomościach lub bezpośrednio z Instagrama, musisz uzyskać dostęp do aplikacji swojego urządzenia i przejść do sekcji wiadomości. Jest to utożsamiane z ikoną papierowego samolotu, w górnym rogu okna.

Tam musisz zlokalizować konkretną rozmowę, z której chcesz wyciszyć powiadomienia i dotknąć odpowiedniego pola przez kilka sekund; aż otworzy się panel opcji. W tej sekcji musisz wybierz sekcję odpowiadającą „Wycisz wiadomości”; Zobaczysz, że natychmiast powiadomienia o wiadomościach od tego użytkownika zostaną dezaktywowane. Możesz powtórzyć proces z wybranymi rozmowami.

Otrzymuj powiadomienia bez dźwięku

Możesz zmienić dźwięk powiadomień z sieci społecznościowej, a także całkowicie je wyciszyć, gdy będziesz nadal otrzymywać je na swoim urządzeniu. Aby to zrobić, musisz zmienić ustawienia dźwięku w powiadomieniu telefonu komórkowego i wyciszyć urządzenie, gdy otrzymasz nowe. Jeśli wyłączysz powiadomienia na Instagramie z platformy, nie będziesz już ich otrzymywać na swój telefon.

Kontroluj ciszę swojego telefonu

Dostęp do ustawień dźwięku urządzenia pozwoli Ci otrzymywać powiadomienia na Instagramie w konwencjonalny sposób, nie martwiąc się o hałas. Aby móc zmienić dźwięk powiadomień, musisz przejść do panelu „Ustawienia” w telefonie i wybrać pole „Powiadomienia”. Tam musisz dotknąć aplikacji Instagram wśród dostępnych aplikacji, aby uzyskać dostęp do menu ustawień.

Na koniec będziesz musiał tylko określić, jaki rodzaj powiadomienia chcesz otrzymywać, możesz zmienić dźwięk powiadomienia, wygładzić, a nawet całkowicie go wyciszyć. W ten sposób będziesz nadal otrzymywać powiadomienia, ale bez emitowania dźwięku przez urządzenie.

Jak mogę ogólnie skonfigurować powiadomienia?

Instagram ma panel konfiguracyjny, który umożliwia dostosowanie dowolnego aspektu, który obejmuje sekcję powiadomień każdej funkcji aplikacji. Aby to zrobić, po zalogowaniu się na Instagramie, musisz wybrać sekcję odpowiadającą Twojemu profilowi. Następnie będziesz musiał wejdź w pole „Ustawienia”, po dotknięciu ikony trzech linii w górnym rogu.

użyj instagrama

W menu konfiguracyjnym będziesz mógł ocenić szereg ustawień do Twojej dyspozycji i będziesz musiał wpisz odpowiadające „Powiadomienia”. Teraz, aby zarządzać powiadomieniami, masz dwie opcje, aby to osiągnąć, konfigurując „Powiadomienia push” i „Powiadomienia przez SMS i e-mail”.

W pierwszym przypadku „Powiadomienia push” odnoszą się do ustawień, które możesz wprowadzić w powiadomieniach otrzymywanych na urządzeniu mobilnym. Ze swojej strony sekcja „Powiadomienia SMS i e-mail” pozwoli Ci dezaktywować powiadomienia wysyłane na Twój e-mail i wiadomości tekstowe przez platformę Instagram.

Jak mogę wyciszyć powiadomienia na Instagramie?

Będziesz mógł wyciszyć różne funkcje aplikacji, dzięki czemu w przypadku interakcji z Twoim kontem na platformie w określonym aspekcie nie otrzymasz odpowiedniego powiadomienia. Dla tego, Musisz zaznaczyć pole oznaczone jako „Powiadomienia push”; po uzyskaniu dostępu do menu „Powiadomienia” w „Ustawieniach” konta na Instagramie. Spowoduje to wyświetlenie listy konkretnych powiadomień, które możesz wyciszyć lub wyłączyć.

sprawdź profil na Instagramie

  • Publikacje: Możesz wyłączyć otrzymywane powiadomienia dotyczące komentarzy i „polubień” innych osób w Twoich postach na kanale.
  • Etykiety: Będziesz mógł wyciszyć powiadomienia od użytkowników, którzy skomentowali lub polubili posty, w których Cię oznaczyli.
  • Upraszanie: Dalsze prośby dotyczące Twojego profilu i tych, które zostały zaakceptowane na Twoim koncie, możesz je dezaktywować w tej sekcji. Oprócz prywatnych wiadomości, które otrzymujesz od innych użytkowników, z którymi nie miałeś kontaktu, oraz grup czatu.
  • Pierwsze posty i historie: Ta sekcja umożliwia dezaktywację powiadomień od obserwowanych użytkowników odpowiadających treściom opublikowanym po raz pierwszy. Jak również powiadomienie o treściach publikowanych przez osobę, która przez długi czas nie korzystała z aplikacji.
  • Znajomi lub kontakty: Możesz wyciszyć powiadomienia, które otrzymujesz, gdy osoba, którą dodałeś do swojego profilu na Facebooku, utworzy konto na Instagramie.
  • Wideo na żywo lub życie: Jeśli wyłączysz te powiadomienia, nie będziesz już otrzymywać powiadomień na swoje urządzenie, gdy którakolwiek z obserwowanych osób rozpocznie transmisję na żywo w aplikacji.
  • rekomendacje: Możesz wyciszyć powiadomienia wysyłane przez aplikację, gdy inni użytkownicy polecają Ci obserwowanie kont z Twojego profilu.

Jak wyłączyć powiadomienia na Instagramie?

Jeśli chcesz wyłączyć wszystkie powiadomienia otrzymywane z Instagrama na swoim urządzeniu, musisz uzyskać dostęp do ustawień telefonu. Zaznaczenie pola odpowiadającego „Aplikacje i powiadomienia” w panelu „Ustawienia” urządzenia mobilnego. Tam będziesz musiał wejść w opcję „Powiadomienia”; Jeśli nie jest dostępny w tej sekcji, możesz skorzystać z wyszukiwarki aplikacji.

Następnie musisz wejść do sekcji Instagram. Tam będziesz musiał tylko wyłącz okno powiadomień aplikacji tak, że wszystkie powiadomienia aplikacji są natychmiast wyciszane. Jeśli chcesz je ponownie aktywować, możesz ponownie aktywować skrzynkę, powtarzając proces.

dołącz do naszego kanału telegram