Skip to content

Jak wybrać najlepszy hosting dla swojej witryny? Pamiętaj o tych wskazówkach przed zatrudnieniem

30 de kwiecień de 2022

ng Czy myślisz o wynajęciu miejsca? (hosting) na swoją stronę i nie wiesz, co wybrać? Przyjrzymy się rodzajom hostingu, jakie mamy do dyspozycji, ich różnicom, dzięki czemu będziemy mogli dobrze wybrać te, które najbardziej nas interesują dla naszej strony.

Co to jest hosting?

Zacznijmy rozmawiać o tym, co hosting. Jest to usługa oferowana przez wiele firm, która umożliwia przechowywanie danych w swoich systemach. Gdy firma hostingowa hostuje już utworzoną stronę internetową, użytkownicy mogą uzyskać do niej dostęp, wprowadzając Twój adres internetowy (nazwę domeny) w swojej przeglądarce internetowej

Dane te obejmują strony internetowe, bazy danych, pliki multimedialne (obrazy, filmy), do których można uzyskać dostęp przez Internet. Ta przestrzeń będzie nasza tak długo, jak długo te firmy będą płacić.

Następnie różnicujemy niektóre koncepcje, aby ich nie pomylić. Jedną rzeczą jest nazwa domeny lub Twoja strona internetowa. Innym jest hosting, dzięki czemu możesz tam zamontować swoją witrynę i dane. Inna sprawa będzie z systemem, w którym stworzy twoją stronę internetową.

Rodzaje hostingu

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, do czego służy i jak działa hosting i jakie istnieją typy. Istnieją różne opcje wyboru hosta, ponieważ opiera się on na zasobach potrzebnych do zapewnienia kompletnej i stabilnej stronie. Mamy świetne opcje podstawowe i proste. także wielu innych Bardziej kompletny Daje nam mnóstwo narzędzi.

Aby dokonać wyboru musimy wziąć pod uwagę wielkość ruchu który będzie miał stronę. Inne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, to potrzeby techniczne, takie jak m.in. powierzchnia, licencje.

Darmowy hosting

możemy jeździć na serwer w naszym domu. Tutaj ważnymi elementami są serwer, który musi być włączony przez cały dzień, jeśli chcemy być zawsze online. I dobre połączenie internetowe, rodzaje i jakie powinno mieć.

Ta opcja domowa jest idealna do testowania, ale nie jest zbyt opłacalna w przypadku kosztów energii elektrycznej i Internetu.

Istnieje kilka witryn, które oferują darmowy hosting. Jeśli nie dbamy o ograniczenia techniczne, które mają i reklamę, którą zawierają.

Wspólny hosting

Oznacza to, że masz miejsce w serwer współdzielony z innymi stronami internetowymi, więc wykorzystuje tę samą przepustowość połączenia internetowego co inne. Oznaczałoby to ograniczenie ruchu i może być błędne, jeśli masz duży ruch na swojej stronie.

Ten formularz jest przeznaczony dla witryn, które nie są bardzo duże lub nie będą witrynami o szybko rosnącym ruchu.

Wirtualny prywatny serwer internetowy (VPS)

W takim przypadku możliwe jest posiadanie prywatnego serwera na serwerze współdzielonym. To jak mieć serwer dedykowany, ale bardziej ograniczony i jest wirtualny. Ponieważ używamy tego samego fizycznego sprzętu serwerowego, na którym przechowywanych jest wiele serwerów VPS.

Jego mocną stroną jest świadomość, że jeśli jego… strony internetowe lub aplikacje rosnąć, możesz przejść do innego zakresu bez większego nakładu pracy. I łatwo ją rozbudować.użyj hostingu stron

W pełni prywatny hosting

Ta opcja zakwaterowania ma mieć ekskluzywny serwer fizyczny dla Ciebie. Nawet między sprzętem jest to twój serwer, który nie jest udostępniany nikomu innemu.

Jednym z problemów związanych z tym sposobem jest to, że w przyszłości będziesz musiał zrobić migracja serwerów.

W takim przypadku zmiana adresu IP publiczne, które to pociąga za sobą jest uciążliwe, ponieważ zmiana serwera zmienia IP, będziesz musiał zmienić i poczekaj, aż wyszukiwarki go rozpoznają.

Serwer dedykowany to najlepsza opcja dla profesjonalnych witryn o wysokim potencjale, które wymagają pełnego dostępu do serwera.

Wolność jest świetna, ale wymagają większej wiedzy technicznej aby właściwie nimi zarządzać. Również tutaj oczywiście koszty są wyższe.

Jeśli masz bloga lub strona wordpresszaleca się zakup pakietu hostingowego od WordPress Hosting

Którą firmę hostingową wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy hosting dla mojej witryny, ważne jest, aby analizować Wszystkie możliwości.

porównywać rozwiązania, ceny, wsparcie techniczne, kraj i stronę, w której znajdują się serwery, aby przeanalizować ich bezpieczeństwo i legalność. Pamiętać że w ramach każdego typu, jeśli jest współdzielony, VPS, dedykowany. Istnieje wiele typów i zmiennych w zależności od potrzebnej mocy.

Wiesz lepiej, co stworzenie strony internetowej i jakie są dostępne typy serwerów, których możesz użyć, aby ten cel stał się rzeczywistością, a jeśli chcesz dodać coś innego, udostępnij to w polu komentarza.

dołącz do naszego kanału telegram