Skip to content

Jak włożyć lub umieścić chip lub kartę SIM w moim telefonie komórkowym Samsung Galaxy J7, J7 Prime, J7 Neo

3 de grudzień de 2022

Karta SIM urządzenia mobilnego ma bowiem ogromne znaczenie dla jego prawidłowego funkcjonowania dzięki niemu możemy dzwonić, wysyłać wiadomości, mieć internet bez połączenia z siecią Wi-Fi, a przede wszystkim to, co pozwala nam mieć unikalny numer telefonu.

Obecnie istnieją miliony modeli smartfonów i wszystkie mają swoje odpowiednie gniazdo do umieszczenia chipa lub karty SIM, szczegół polega na tym, że nie wszystkie modele mają to gniazdo w tym samym miejscu, niektóre mają je w miejscach wspólnych i łatwe do znalezienia. dostęp, w naszym przypadku przejrzymy te odpowiadające Samsungowi Galaxy w jej modele J7, J7 Neo i J7 Prime.

Inne nie mają takich samych cech, ogólnie wkładanie karty SIM nie powinno być bardziej skomplikowane, o ile jest wiedzieć, gdzie znajduje się gniazdo A jeszcze ważniejszy jest jego rozmiar.

W przypadku urządzeń z systemem Android Samsung Galaxy J7, J7 Neo, J7 Prime występują pewne drobne niedogodności podczas wkładania karty SIM, którymi zajmiemy się później.

Cechy Samsunga Galaxy J7, J7 Prime i J7 Neo

Samsung Galaxy w swoich modelach J7, J7 Neo i J7 Prime ma tę właściwość, że gniazda do włożenia karty SIM i micro SD są zablokowane przez baterię, więc aby włożyć chip lub kartę SIM do Samsunga Galaxy J7, J7 Neo i J7 Prime musimy wyjąć baterię naszego smartfona.

Na pierwszy rzut oka widzimy 2 gniazda, jedno pojedyncze, a drugie podwójne, w podwójnym gnieździe gniazdo odpowiadające karcie microSD jest górne, a dolne do karty Micro SIM przystępujemy do wkładania karty SIM, a następnie umieszczamy baterii, aby zablokować gniazdo, w taki sam sposób jak w przypadku pojedynczego gniazda, w którym ma zostać umieszczona kolejna karta SIM.

Widocznie Karta SIM jest niezbędna do działania telefonu komórkowego przynajmniej jako komórka, bo przy niej mamy swój numer telefonu i tak korzystamy z WhatsAppa, dzwonimy, wysyłamy wiadomości itp.

Na rynku dostępne są różne modele kart SIM od Micro SIM, Mini SIM i Nano SIM.

Samsung Galaxy J7, podobnie jak J7 Neo, korzysta z Micro SIM, podczas gdy Galaxy J7 Prime korzysta z Nano Sim, niektóre urządzenia są dostarczane z nawierconą kartą.

Jeśli go nie masz, powinieneś udać się do firmy, z której zatrudniasz, aby za pomocą bardzo prostego narzędzia przycięli twoją kartę SIM, aby była kartą Micro lub Nano SIM i idealnie pasują do odpowiedniego telefonu komórkowego.

Jak włożyć chip lub kartę SIM do Samsunga Galaxy J7, J7 Prime i J7 Neo

Karta SIM w tych urządzeniach przenośnych znajduje się z tyłu. Istnieje wiele urządzeń, które mają teraz kartę SIM z boku, ponieważ bateria nie jest wyjmowana. W przypadku Samsunga J7, J7 Neo i J7 Prime wymienna bateria trafia właśnie w tę część.

Ponieważ musisz wyjąć baterię, aby uzyskać dostęp do gniazda karty SIM, musisz wyłączyć urządzenie przed rozpoczęciem procesu umieszczania karty.

To, co musisz zrobić po wyłączeniu telefonu, to zdjąć osłonę tylnej klapy ostrożnie, a następnie wyjmij z niego baterię.

umieść kartę SIM w gnieździe Samsunga

Gdy będziesz gotowy, jeśli spojrzysz powyżej, zobaczysz, że jest gniazdo na kartę SIM, musisz ją umieścić tak, aby dobrze pasowała, nie myl gniazda microSD z gniazdem SIMten, który nas interesuje, znajduje się po prawej stronie.

Pamiętaj, że musi mieć ten sam kształt, aby pasował, możesz zobaczyć rysunek powyżej pokazujący, jak należy go włożyć, naciśnij, ale bardzo ostrożnie że jest to delikatne i może skończyć się uszkodzeniem telefonu komórkowego lub karty i spowodować, że telefon komórkowy nie rozpoznaje karty, naprawa jest kosztowna jak na to, jak mała jest, więc jak powiedziałem, bądź ostrożny i staraj się być tak subtelny, jak to możliwe , ale Jak widać, to też nie jest zbyt skomplikowane.

dołącz do naszego kanału telegram