Skip to content

Jak włączyć lub wyłączyć moją tablicę, aby można ją było pisać na Facebooku

4 de luty de 2021

Obecnie istnieje wiele sposobów na utrzymanie stałego kontaktu z najbliższymi, a jednym z najskuteczniejszych jest Facebook. Ale może z jakiegoś powodu chcemy kontrolować, co publikujesz na naszym koncie w tej sieci społecznościowej; Jednym ze sposobów jest obserwowanie ściany.

Jeśli chcesz wiedzieć jak włączyć lub wyłączyć swoją ścianę, aby można było ją pisać na Facebooku, tutaj łatwo ci to wyjaśnimy. Jest to jeden z wielu środków, które możesz podjąć, aby maksymalnie chronić swoją sieć społecznościową.

Ze względu na dużą ilość treści w sieciach społecznościowych to normalne, że znajdujemy kilka niezbyt dobrych publikacji. Ponieważ nikt nie chce mieć niestosownych lub po prostu niechcianych treści na swojej tablicy na Facebooku, dzisiaj wyjaśnimy, jak to zrobić łatwo kontrolować Twój.

Jak włączyć lub wyłączyć swoją ścianę na Facebooku?

Nie ma wątpliwości, że twórcy Facebooka pomyśleli o wszystkim, czego moglibyśmy chcieć lub potrzebować. Każdy, kto ma konto w tej słynnej sieci społecznościowej, może się upewnić, że tam jest opcja lub narzędzie do prawie wszystkiego, czego chcemy. A to może być błogosławieństwem lub, w niektórych przypadkach, czymś nieco szkodliwym.

Dlaczego tak mówimy? Ponieważ, chociaż wiele osób używa ich odpowiedzialnie, są inni, którzy tego nie robią. W rzeczywistości może to wpłynąć nawet na twoją własną tablicę lub biografię na Facebooku, ponieważ Twoi znajomi mogą na nią pisać.

Chociaż istnieją inne metody, aby uniemożliwić komuś publikowanie postów na Twojej tablicy na Facebooku, oto nieco bardziej radykalny środek: włącz lub wyłącz swoją ścianę.

Kroki, aby włączyć lub wyłączyć swoją ścianę na Facebooku

Dzięki temu, że Facebook jest siecią społecznościową dostępne i łatwe w obsłudze dla każdego, Twoje opcje są naprawdę proste. I to nie jest wyjątek, ponieważ kroki, które musisz wykonać, aby włączyć lub wyłączyć ścianę, są bardzo łatwe. Aby to osiągnąć, wystarczy:

  • Zaloguj się do Facebooka.
  • Tam kliknij strzałkę w prawym górnym rogu strony.
  • Wybierz opcję „Ustawienia i prywatność”, a następnie kliknij „Ustawienia”.
  • Następnie wybierz „Biografia i oznakowanie”, które znajduje się w lewej kolumnie.
  • Więc znajdź i wybierz opcję „Kto może publikować w Twojej biografii?”.
  • Kliknij „Edytuj”.
  • Teraz naciśnij menu rozwijane, które jest tam.
  • Na koniec wybierz „Tylko ja”.

To wszystko! Po wykonaniu wszystkich tych kroków będziesz mieć pomyślnie wyłączony możliwość pisania na Twojej ścianie przez innych. Oczywiście, jeśli zamiast tego chcesz włączyć tę opcję, musisz wykonać tę samą procedurę i ponownie ją aktywować.

Należy zauważyć, że jeśli zrobisz to dla konkretnej osoby, inną realną opcją jest zablokowanie jej na Facebooku na zawsze. Zatem nie każdy zapłaci za jeden błąd.

Co jeszcze możesz zrobić, aby zadbać o swoją ścianę lub biografię na Facebooku?

Chociaż jest to świetny krok w ochronie lub zarządzaniu swoją ścianą na Facebooku, jest więcej rzeczy, które możesz łatwo zrobić. Wszyscy życzymy chronić nasze konto w dowolnej sieci społecznościowej iz poniższą radą pokażemy Ci, jak to osiągnąć w przypadku Facebooka.

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, jest określenie, kto może widzieć posty Twoich znajomych na Twojej stronie na Facebooku. Można to zrobić w sekcji „Biografia i oznaczenie” w ustawieniach konta.

Stamtąd możesz wybrać opcję „Kto może zobaczyć, co inni publikują w Twojej biografii?”, a następnie wybierasz, czy chcesz, aby Twoi przyjaciele, inne osoby lub ktokolwiek zechcesz to zobaczyć.

Logo Facebooka z kursorem na górze

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, aby chronić swoją biografię na Facebooku, jest wybranie, komu chcesz widzieć wszystkie posty na Twojej ścianie. Możesz to osiągnąć, gdy coś opublikujesz, ponieważ u góry swojego imienia zobaczysz plik selektor odbiorców gdzie możesz wybrać, kto zobaczy publikację, którą zamierzasz zrobić. Możesz nawet usunąć opcję Udostępnij na Facebooku, aby dodatkowo chronić swoją prywatność.

Mamy nadzieję, że wszystkie te informacje mogą być dla Ciebie bardzo przydatne i że możesz prawidłowo chroń swoją ścianę na Facebooku. Cokolwiek opublikujesz i co zobaczą inni, wiele o Tobie powie. Dlatego zachęcamy do postępowania zgodnie z instrukcjami i przydatnymi wskazówkami, które tu podajemy, i abyś mógł zadbać o swoje konto na Facebooku

dołącz do naszego kanału telegram