Skip to content

Jak wejść do ukrytego menu na moim telewizorze Samsung Smart TV Gdzie to jest?

15 de Maj de 2021

Telewizory Smart TV mają ukryte menu, z którego korzystają technicy serwisowi lub personel producenta marki dostęp do zaawansowanych funkcji urządzenia; jest to bardzo pomocne, jeśli chcesz zmienić podstawę telewizora. Należy jednak pamiętać, że należy go używać z dużą ostrożnością, więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Samsunga.

Należy zauważyć, że musisz mieć wiedzę, co chcesz zrobić wchodząc do tego ukrytego menu, ponieważ każda zmiana, nieważne jak minimalna, może zmienić działanie telewizora i jest to już obowiązkiem użytkownika. Dlatego zaleca się, aby nic nie zmieniać w tym menu, a jeśli Smart TV jest na gwarancji, mniej tego rób, unikając w ten sposób problemów z producentem.

Po wejściu do ukrytego menu lub trybu serwisowego, jak jest bardziej znany, na Smart TV można zobaczyć bardziej szczegółową konfigurację wewnętrzną sprzętu i oczywiście oferuje różne opcje, takie jak aktywacja lub dezaktywacja ukrytych narzędzi: a więc jako a także kalibrację obrazu, nagrać listę kanałów na pendrive, zmień między innymi użycie portu USB.

Teraz, biorąc pod uwagę, do czego służy tryb serwisowy i jakie funkcje niesie w zależności od marki i modelu, pojawiają się wątpliwości.Jak wejść do ukrytego menu na moim telewizorze Samsung Smart TV? A gdzie to jest, co mam zrobić, żeby wejść? W takim przypadku wystarczy tylko określić, czy urządzenie to Smart TV.

Wejdź do ukrytego menu na moim telewizorze Samsung Smart TV

Aby wejść do ukrytego menu na Samsung Smart TV, zobaczysz, że istnieje kilka kombinacji klawiszy, które umożliwiają dostęp do menu serwisowego. W wyniku czego można to zrobić różnymi metodami; Najważniejsze jest jednak to, aby wyłączyć telewizor, aby osiągnąć sukces, a także wiedzieć, co naprawdę robisz, aby nie wygenerować błędu w urządzeniu.

Wśród metod, które zobaczysz poniżej, znajdziesz szeroką gamę opcji, od najnowszej do najmniejszej, chociaż wszystkie pozwolą ci wejść do ukrytego menu telewizora Samsung Smart TV. Nowsze metody są przeznaczone dla nowszych modeli telewizorów Smart TV, podczas gdy starsze modele będziesz musiał przetestować, która jest właściwą opcją.

Metody otwierania ukrytego menu telewizora Samsung Smart TV

  • Gdy telewizor jest wyłączony, naciśnij przyciski INFO, MENU, MUTE, POWER.
  • Gdy telewizor jest wyłączony, naciśnij MUTE, a następnie zaznacz 1, 8, 2 i POWER.
  • Gdy telewizor jest wyłączony, naciśnij DISPLAY, MENU, MUTE i POWER.
  • Gdy telewizor jest wyłączony, naciśnij DISPLAY, P.STD, MUTE i POWER.
  • Gdy telewizor jest wyłączony, naciśnij SLEEP, P.STD, MUTE i POWER.
  • Gdy telewizor jest włączony, naciśnij MUTE, a następnie 1, 1, 9 i ENTER.

sterowanie telewizorem samrt, które służy do edycji ustawień fabrycznych w ukrytym menu

Końcowe zalecenia

Zaleca się zanotowanie wartości domyślnych że telewizor został już przyniesiony przed dokonaniem jakichkolwiek regulacji; Dzieje się tak w przypadku, gdy nastąpi zmiana, nie jesteś zadowolony z uzyskanego wyniku, możesz przywrócić konfigurację do stanu, w jakim była poprzednio; lub jeśli chcesz wprowadzić zmiany w przyszłości, masz już dane pod ręką.

Możesz nawet postępować zgodnie z instrukcjami, aby pobrać kompatybilne aplikacje na Samsung Smart TV, a zobaczysz, że będzie to łatwiejsze. Trzeba bardzo uważać wchodząc do ukrytego menu telewizora Samsung Smart TV, bo wspomniane menu reprezentuje jego część techniczną i operacyjną, to znaczy tam znajdziesz zaawansowane funkcje telewizora.

Pamiętaj, że każdy drobny błąd, który jest generowany przez dokonanie w nim zmiany, może wpłynąć na prawidłowe działanie urządzenia. Najbardziej wskazaną rzeczą jest dokonanie zmiany i to natychmiast sprawdź, czy wynik jest zgodny z oczekiwaniami, oprócz zobaczenia efektów, jakie może mieć na urządzeniu.

Nie zapisuj więc zmian od razu, bo w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak, wystarczy wyłączyć i ponownie włączyć telewizor, spowoduje to przywrócenie domyślnych ustawień telewizora. Wreszcie, pod koniec konfiguracji ważne jest, aby wiedzieć, jak podłączyć telewizor Samsung Smart TV do sieci Wi-Fi, aby móc cieszyć się ulubionym programowaniem strumieniowym.