Skip to content

Jak w prosty sposób pobierać filmy wideo osadzone na stronach internetowych — na komputerze lub urządzeniu mobilnym?

30 de grudzień de 2021

Dziś platformy, które są odpowiedzialne za publikowanie wszelkiego rodzaju filmów, jednym z najbardziej godnych uwagi jest Youtube a jego użycie rozszerzyło się tak bardzo, że można nawet bardzo łatwo dostosować swoją witrynę z Google Chrome. Istnieją również inne witryny przeznaczone do odtwarzania filmów, które są bardzo przydatne dla osób potrzebujących przewodnika lub konkretnych samouczków na określony temat.

Niemniej jednak, wielu użytkowników zgłasza problemy, gdy chcą pobrać te filmyAlbo dlatego, że mają słabe połączenie z Internetem, albo po prostu nie chcą korzystać z twoich danych. Chociaż również niektórzy ludzie wolą wyłączyć lub dezaktywować Wi-Fi swojego telewizora Smart TV, aby odtwarzać filmy wcześniej zapisane na komputerze, aby zapobiec spowolnieniu pracy innych urządzeń gospodarstwa domowego.

Jakie filmy wideo osadzone w witrynie można pobrać?

Kiedy mówimy o osadzonych filmach wideo na stronach internetowych, mamy na myśli te linki, które pojawiają się na stronach i które mogą pochodzić z serwisu YouTube, platformy Vimeo lub innych, które charakteryzują się dostarczaniem tego typu usług użytkownikom Internetu. Oczywiście wiele osób nie wie, jak je poprawnie pobrać, aby przeglądać je w zaciszu swoich urządzeń bez połączenia z Internetem.

Ze swojej strony rodzaje osadzonych filmów, które można pobrać za pomocą proponowanych tutaj metod to te, które pochodzą z blogów, witryny mediów lub bezpośrednio YouTube, jak omówiliśmy wcześniej.

A jeśli chcesz, możesz również szybko i łatwo pobierać obrazy, zdjęcia i filmy z platform takich jak Instagram. Pamiętaj, że istnieją dodatki do przeglądarek wyspecjalizowane w tego typu funkcjach, które znacznie ułatwią Ci życie.

Jak pobrać wideo osadzone na stronie internetowej?

Jeśli chcesz pobrać swoje ulubione filmy osadzone z dowolnego miejsca, bez konieczności korzystania z Internetu, możesz liczyć na alternatywne narzędzia jako metody, które tu zaproponujemy. Zwróć więc uwagę i zwróć szczególną uwagę na każdy z nich, aby osiągnąć cel w ciągu kilku minut.

pobierz osadzone filmy z ekranu komputera

Z telefonu komórkowego

Przeprowadzenie tego procesu z telefonu komórkowego jest jeszcze łatwiejsze, niż możesz sobie wyobrazić. Właśnie, zasługujesz na narzędzie do pobierania wideo innej firmy takich jak wygaszacz wideo. Po zainstalowaniu musisz otworzyć żądany film w przeglądarce, skopiować adres URL, a następnie wkleić go bezpośrednio do właśnie pobranej aplikacji. Klikając przycisk z napisem Pobierz w celu zapisania go na Twoim urządzeniu.

Zrób to z komputera

Przestrzeganie tej procedury w zaciszu własnego komputera jest również bardzo proste. I możesz to osiągnąć za pomocą narzędzia o nazwie VLC i znajduje się w tym samym systemie operacyjnym komputera. Ale jeśli go nie masz, możesz go pobrać z Internetu.

Teraz, jeśli chcesz uzyskać dostęp do VLC, musisz nacisnąć Ctrl-N, a następnie wprowadzić adres URL osadzonego wideo, które chcesz pobrać. Następnie musisz kliknąć przycisk Odtwórz, a następnie Wyświetl, aby pojawiła się lista odtwarzania. Gdy to zrobisz, musisz kliknąć Zapisz prawym przyciskiem myszy i to wszystko.

Z rozszerzeniem dla Twojej przeglądarki

Jednym z najprostszych sposobów pobierania osadzonych filmów z przeglądarki jest użycie rozszerzenia, które pomogą Ci jednym kliknięciem. Podobnie można ich używać z przeglądarki Chrome lub Firefox bez żadnych niedogodności. Na liście wyróżnia się Video DownloadHelper, który ma wersję, która pozwoli Ci pobierać filmy ze źródeł takich jak Vimeo czy Youtube. Jeśli potrzebujesz konkretnego rozszerzenia dla Youtube, zalecamy Youtube Video Downloader.

pobierz osadzone filmy z telefonu komórkowego

Dlaczego nie możesz pobrać wideo osadzonego na stronie internetowej?

Chociaż to prawda, świat wideo znacznie się rozszerzył i tysiące użytkowników na całym świecie chce je pobierać, aby oglądać je w dowolnym momencie. Mimo to niektóre strony obsługujące tego typu treści nie pozwalają na bezpośrednie pobieranie, gdy użytkownik nie ma stabilnego połączenia z Internetem.

W przypadku platformy YouTube istnieje lista do oznaczenia tych filmów w celu ich późniejszego obejrzenia, ale nie zezwalaj na pobieranie treści jako takich.

Należy zauważyć, że istnieją platformy, które zwykle stawiają bariery na drodze kiedy użytkownicy mogą pobierać Filmy swoich preferencji. Dlatego narażają na to płatne usługi, które pociągają za sobą znaczne miesięczne koszty. Oczywiście nie każdy ma możliwość płacenia za tego typu bezpośrednie pobrania. W takim przypadku najlepszą opcją jest odwołanie się do aplikacji i rozszerzeń opisanych w tym artykule.

dołącz do naszego kanału telegram