Skip to content

Jak w łatwy sposób stworzyć wpływ winiety w Adobe Premiere

14 de kwiecień de 2021

Jeśli zastanawiałeś się, jak utworzyć plik Efekt winiety w Adobe Premiere W prosty sposób? Powinieneś wiedzieć, że procedura jest prosta do wykonania. Adobe Premiere to program do edycji, który pozwala nam rozwijać naszą kreatywność w wielu aspektach.

Posiadanie świetnych narzędzi i nieskończone możliwości edycji naszych filmów. Pozwala nam zsynchronizować dźwięk z wideo w płynny sposób, dzięki czemu łączy się prawidłowo i nie wygląda na ucięty, a nawet możemy zrobić proste rzeczy, takie jak utworzenie GIF-a, aby zacząć ćwiczyć.

Pierwsza opcja tworzenia efektu Vignette

Jeden z najwygodniejszych i najprostszych sposobów stworzyć efekt winiety polega na zabawie wartościami wideo, efekt winiety polega na skupieniu uwagi widza na konkretnym punkcie wideo, zwykle znajduje się on w centrum. We wszystkich przypadkach konieczne będzie użycie panelu efektów.

Regulacja czynników, takich jak jasność, krycie i kontrast wideo, mogą stworzyć rodzaj prostego efektu winiety, który może być przydatny w niektórych przypadkach. Najpierw musisz załadować fragment multimediów, który chcesz edytować, a gdy to zrobisz, umieść go w podglądzie lub łańcuchu czasowym.

W lewym dolnym rogu znajdziesz panel efektów, które musisz wpisać w mały pasek wyszukiwania „elipsa” a następnie kliknij przycisk Utwórz, utworzy to rodzaj warstwy, którą będziemy musieli nałożyć na oryginalne wideo. Dzięki tej nowej warstwie możemy zastosować efekt, ponieważ w jej panelu sterowania możemy bawić się wartościami jasności, krycia lub kontrastu, tworząc efekt winiety.

Dodatkowo możesz skorzystać z narzędzia, które rozmywają obrazy aby krawędzie były przezroczyste, aby wzmocnić efekt. Należy zauważyć, że jest to jeden z najłatwiejszych sposobów uzyskania tego efektu, a jeśli jesteś trochę bardziej wprawny, możesz go połączyć z efektami, takimi jak zwolnione tempo, aby dodać odrobinę dramatyzmu do swoich cięć.

Druga opcja tworzenia efektu Vignette

W przypadku drugiej opcji w ten sam sposób musisz wyeksportować klip, który chcesz zmodyfikować, a gdy go masz, będziesz musiał przejść do części efektów, która znajduje się w ten sam sposób poniżej i po lewej stronie, znajdziesz sekcję, która mówi „nowa pozycja”, za pomocą którego masz kilka opcji, w tym umieszczanie napisów, dodawanie pasków i modyfikowanie dźwięków, dodawanie tytułu, ale będziesz musiał poszukać sekcji „dodaj matę”.

Dzięki temu zostanie wyświetlone okno z niektórymi konfiguracjami, które będą się różnić w zależności od używanego wideo, wtedy wybierzemy kolor, generalnie są to zazwyczaj ciemne kolory, ale możesz wybrać dowolne.

Gdy to zrobisz, nowy obraz zostanie nałożony na oryginalny klip, wtedy będziemy musieli poszukać folderu w panelu efektów, będziemy musieli poszukać efektów wideo, a następnie ogólnie i poszukać folderu, który mówi o obwodzie w ten sposób będziemy mogli wybrać, gdzie go zastosować i oznaczyć utworzoną warstwę.

Na koniec możemy wprowadzić poprawki według naszych upodobań, na pasku konfiguracji, który pojawia się z boku wideo, możemy modyfikować takie wartości jak kolor, nieprzezroczystość, promień, jaki będzie miał, i wreszcie szkic, który jest odpowiedzialny za to, że jest bardziej rozmyty.

Trzecia opcja tworzenia efektu Winiety

Inną opcją tworzenia tego efektu winiety lub wyśrodkowania obrazu jest użyj efektu „Luma”, które znajdziemy w analogiczny sposób we wspomnianym wyżej menu, z tym efektem łatwiej jest pracować, ponieważ zaznaczając to wystarczy zastosować go do edytowanego klipu.

vineta adobe premiere prosty sposób tworzenia

Wykorzystanie tego panel sterowaniaale w tym przypadku specjalnym dla tego efektu można modyfikować jego wartości i to, jak inwazyjny jest on zauważalny na obrazie, należy uważać, aby nie rozmyć go zbytnio, aby nie był trudny do odczytania.

Przy każdym z efektów uzyskasz dobry wynik, a gdy skończysz i będziesz zadowolony, możesz zwiększyć rozdzielczość do 4k Dzięki temu programowi i jeśli jesteś twórcą treści, możesz przesłać swoją pracę do YouTube, aby Twoja praca stała się znana.