Skip to content

Jak stworzyć bloga WordPress po raz pierwszy? – Opublikuj swój pierwszy artykuł

20 de styczeń de 2022

Czy chcesz mieć własny blog, w którym możesz publikować swoje ulubione tematy? Cóż, bardzo łatwo to zrobić za pomocą WordPressa, głównej platformy do tworzenia stron internetowych na świecie. Ale jeśli używasz go po raz pierwszy, powinieneś się nauczyć jak stworzyć bloga w wordpressie dla początkujących więc możesz opublikować swój pierwszy artykuł.

Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę rejestrując się w WordPressie?

Pierwszym krokiem w budowaniu bloga jest zarejestrowanie się w witrynie WordPress. Jednak robiąc to, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, aby Twój blog odniósł sukces i był dobrze pozycjonowany.

Wybierz temat swojego bloga

Aby utrzymać ruch odwiedzających na Twojej stronie, ważne jest, aby zdefiniować stały i rozpoznawalny motyw. Na tej podstawie musisz uformować wszystkie inne aspekty bloga. Dlatego z góry wybierz główny temat bloga.

Dodaj stałą nazwę bloga

Ponieważ Blog jest odpowiednikiem marki, musisz dodać stałą nazwę, która będzie zapadać w pamięć dla użytkowników odwiedzających Twoją stronę. Wybierz nazwę bardzo ostrożnie, biorąc pod uwagę, że będzie ona trwała.

Wybierz swoją domenę WordPress i plan

Hosting jest niezbędnym aspektem dla każdej strony internetowej, dlatego musisz wybrać najlepszy hosting i domenę dla swojego WordPressa. Zapewni to wystarczająco dużo miejsca i stabilności, aby rozwijać swój blog.

Co można zrobić w głównym panelu sterowania na koncie WordPress?

Po zarejestrowaniu się w WordPressie i wykonaniu kroków niezbędnych do utworzenia domeny, będziesz mieć dostęp do panel sterowania do zarządzania blogiem. Odkryj, co możesz zrobić z jego menu i jak najlepiej wykorzystaj jego przydatność.

Zobacz statystyki

Na początek możesz sprawdzić dane o ruchu na stronie w postaci statystyk które pokażą Ci wydajność Bloga, abyś mógł lepiej zrozumieć reakcje użytkowników i wykorzystać te informacje do optymalizacji swojej witryny.

Publikuj artykuły i dodawaj strony

Utwórz swój pierwszy artykuł za pomocą panelu sterowania na początku swojego konta WordPress. Dzięki tym opcjom możesz dodawać nowe strony i publikować swoje artykuły w zorganizowany sposób.

Jak rozpocząć konfigurację nowego Bloga?

Po utworzeniu i skonfigurowaniu konta musisz przejść do ustawić ustawienia nowego bloga. Zrób to w odpowiedniej kolejności, aby Twoja strona uzyskała pożądany projekt i łatwiej było Ci nim zarządzać.

Ogólna konfiguracja

W tej sekcji możesz zdefiniować podstawowe aspekty swojego bloga, takie jak jego ikona, motto, język, strefa czasowa i inne wcześniej zdefiniowane szczegóły, takie jak tytuł i adres.

Ustawienia zapisu

Następnie musisz ustawić ustawienia zapisu. Obejmuje to kategorie Twoich postów i domyślny format wejściowy. Spowoduje to ustawienie domyślnych pól, które możesz modyfikować indywidualnie w każdej publikacji.

analityka

Zintegruj wtyczkę metryczną, aby lepiej wykorzystać statystyki Bloga, a tym samym mieć szczegółowy i precyzyjny obraz graficzny ruchu odwiedzin Twojej witryny.

Jak stworzyć i opublikować pierwszą stronę Bloga w WordPressie?

Następnym krokiem w budowaniu bloga jest rozpoczęcie pisania i dodawania nowych stron. Dla tego, konta z przyciskiem „Wpisy na blogu”. Stamtąd będziesz mógł stworzyć artykuł w WordPress.

dodaj strony

dodaj post w wordpressie

Wystarczy nacisnąć przycisk, aby otworzyć interfejs panelu tworzenia, w którym możesz wprowadzić tytuł i treść swojej strony. Ma główne opcje dowolnego edytora tekstu do kształtowania twoich artykułów.

Edytuj stronę zgodnie z Blogiem

Ponadto w menu po prawej stronie znajdziesz szereg praktyk narzędzia do edycji postów zgodnie z organizacją i stylem Twojego bloga. Możesz skonfigurować kategorię, w której będzie wyświetlany, a także inne aspekty dokumentu.

Jaka jest najlepsza metoda opublikowania pierwszego posta z WordPressa?

Kiedy zaczynasz przygodę z WordPressem, możesz mieć wątpliwości co do najlepszej metody opublikowania artykułu. Wykonaj poniższe czynności, aby odnieść sukces od pierwszego postu.

Posty na blogu

W sekcji administracji, znajdującej się w panelu sterowania, znajduje się opcja „Wpisy do bloga”. Naciśnij „Dodaj”, aby dodać element i dostosuj jego parametry.

Edytuj i modyfikuj tytuł artykułu

motywy wordpress

Po opublikowaniu artykułu możesz zmodyfikować jego motyw za pomocą opcji „Dostosuj”. Istnieje szeroka galeria do zainstalowania darmowych lub płatnych motywów.

Dodaj adres URL

W edytorze postów możesz również zmienić format adresu URL artykułu lub ręcznie ustawić go zgodnie z własnymi preferencjami.

Jakie są zalety i wady tworzenia bloga z WordPressa?

Platforma WordPress zawdzięcza swoją popularność ogromnym zaletom, które oferuje, które ułatwiają proces tworzenia Bloga. Nie jest jednak idealna, ma też pewne wady, o których powinieneś wiedzieć.

darmowa strona

Oferty WordPress darmowe plany hostowania Twojej strony internetowejdzięki czemu możesz łatwo zbudować swojego bloga, nie płacąc nic.

Predefiniowane układy

Nawet nie będąc ekspertem w projektowaniu i programowaniu, możesz stworzyć atrakcyjny interfejs dzięki mnogości wstępnie zaprojektowanych szablonów WordPress.

Prosta krzywa uczenia się

Podczas rejestracji w WordPressie możesz dostosuj jego interfejs do swojego poziomu wiedzyze spersonalizowanym blogiem poświęconym Twoim umiejętnościom technicznym.

Dodawanie domen wiąże się z kosztami

Jeśli chcesz połączyć swojego WordPressa z innymi posiadanymi domenami, aby wygodniej nimi zarządzać, będziesz musiał pokryć koszt usługi.

Wada bezpłatnej reklamy

Korzystając z bezpłatnego abonamentu, nie będziesz w stanie zarobić poprzez reklamy na blogu. Te zarobki trafią bezpośrednio do WordPressa.

Nie można kontrolować całej zawartości

Chociaż istnieją świetne opcje edycji i dostosowywania, istnieją ograniczenia, które nie pozwalają na kontrolowanie całej zawartości bloga.

Brak wsparcia technicznego

Nie oferuje również dostępu do wsparcia technicznego w celu konsultacji aspektów platformy lub rozwiązać problemy z tym samym.

dołącz do naszego kanału telegram