Skip to content

Jak dostosować ślimak lub permalink w WordPressie?

31 de grudzień de 2021

Platforma WordPress to miejsce z wyboru dla projektanci stron internetowych, zarówno nowicjuszy, jak i profesjonalistów; ponieważ stąd wszystko, co ma związek z projektem strony internetowej, jej projektem, treścią, strukturą i innymi jest dozwolone. Najbardziej uderzającą cechą tej platformy są dwa sposoby, w jakie oferują swoim użytkownikom tworzenie swojej strony internetowej, w tradycyjny sposób (z kodami) lub bez nich.

Jednym z najważniejszych punktów strony internetowej, jak już powinieneś wiedzieć, jest jej adres internetowy lub stały link, zwany także adresem URL; W tym artykule pokażemy Ci, jak możesz dostosować swój adres URL do własnych upodobań, bez zbędnych ceregieli, zacznijmy!

Gdzie mogę zobaczyć stały link do publikacji?

Przede wszystkim, aby go dostosować, musimy wiedzieć, gdzie się znajduje, prawda? To całkiem proste, w zależności od Wersja WordPress pracujesz z wersją klasyczną lub nową; Wszystkie informacje na Twojej stronie (w której znajduje się Twój ślimak) będą znajdować się po lewej stronie (w nowej wersji) lub na końcu obszaru roboczego (wersja klasyczna).

Ta sekcja informacyjna jest tam, gdzie będzie się znajdować istotne informacje dotyczące Twojej witryny, wpisy i strony jako tytuły, wszystko, co ma związek z metaopisem, analizą SEO i oczywiście stałym linkiem; który w pierwszej kolejności jest automatycznie generowany przez sam WordPress, ale mimo to możemy go zmienić, jeśli chcemy.

Jeśli wszystkie te informacje nie znajdują się w żadnej z dwóch wersji WordPressa, dzieje się tak dlatego, że odpowiedni panel jest dezaktywowany (ukryty), więc oczywiście będziesz musiał go aktywować do przeglądania.

Pojawią się dwa odpowiadające pola, jedno o nazwie „Stały link”, w którym zobaczysz zarówno domenę, jak i informację o wpisie / stronie / witrynie, a drugie o nazwie „Slug”, które pokaże tylko ostatnią sekcję Twojego adresu URL. .

Jaki rodzaj stałego linku powinien być używany do Twoich artykułów?

Przed zaprojektowaniem strony internetowej jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę i jest ważny punkt, który określi, czy Twoja strona będzie skazana na porażkę, czy będzie pozycjonować się wśród wyszukiwarka google (który jest głównym i najczęściej używanym) to Yoast SEO, które obejmuje wiele aspektów.

stwórz i zostań swoim własnym projektantem

Jednym z nich jest Twój adres URL lub stały link, każdy wpis lub strona, zgodnie z zasadami Yoast SEO, musi mieć jako domenę główną nazwę Twojej witryny; Jeśli chodzi o ślimaka, twój słowo kluczowe lub słowo kluczowe temat, z którym masz do czynienia na tej stronie lub w poście.

Twoje słowo kluczowe jest tym, które Ci pomoże lepsza pozycja w wyszukiwarkach i jest to zwykle słowo (słowa), za pomocą którego użytkownicy przeprowadzają wyszukiwanie w Internecie; w momencie tworzenia posta, jeśli WordPress go nie wykryje słowo kluczowe W analizie SEO domyślnie umieści jedno, ale najlepiej, aby Twój ślimak był słowem kluczowym pisanym małymi literami, bez spacji (słowa zostaną oddzielone myślnikami) i bez akcentów. Przykładem wiadomości z tego artykułu byłoby: zmiana-permalink-wordpress.

W niektórych przypadkach przedimki i przyimki są zwykle usuwane, aby skrócić słowo kluczowe, ponieważ nie powinno ono być bardzo długie (kolejny aspekt, który musisz wziąć pod uwagę).

Zreasumowanie: domena z główną nazwą Twojej strony internetowej, kategoria (jeśli istnieje), ślimak ze słowem kluczowym twojego posta / strony, słowo kluczowe najlepiej skrót od ślimaka, bez wielkich liter, bez spacji, bez znaków specjalnych. Wszystko to pomoże Ci uzyskać lepszą pozycję w wyszukiwarce.

popraw swoją stronę i pozycjonuj się

Jak zmienić domyślny link w WordPressie?

Jak już wspomnieliśmy, cały adres jest automatycznie umieszczany przez WordPressa, domeny jaką byłaby np. www.internetarticle.com nie da się zmienić ani zmodyfikować, przynajmniej oczywiście płacisz za domenę i w takim przypadku możesz modyfikować wszystko się do tego odnosi pierwsza sekcja stałego linkuNawet „.com” można zmienić: .org, .net, .gob, .es i inne prawidłowe zakończenia.

Jeśli chodzi o ślimak, to jest to, co następuje po domenie, kontynuując przykład: zmiana-stały-link-wordpress; W przeciwieństwie do domeny, można to zmienić do woli, albo w sekcji „Stałe ogniwo” lub „Slug” kiedy zaczniesz pracować w WordPressie; Niezależnie od tego, gdzie to zrobisz, zmiana zostanie dokonana w równym stopniu.

W przypadku, gdy Twoja strona lub post ma kategorię (inny element, który może mieć stały link), można ją również dowolnie zmieniać, chociaż konieczne jest wpisanie określonej sekcji dla kategorii i tam wystarczy dwukrotnie kliknąć i wpisać ten, który lubisz; ponieważ domyślnie WordPress umieści „Bez kategorii”.

Twój stały link Na końcu wyglądałoby to mniej więcej tak: www.articulodeinternet.com/Ajustes/cambiar-enlace-permanente-wordpress, gdzie „Ustawienia” to kategoria (tutaj można używać wielkich liter).

dołącz do naszego kanału telegram