Skip to content

Jak mogę zainstalować WordPress na HostGator w łatwy i prosty sposób?

16 de luty de 2022

Kiedy myślimy o tworzenie, edycja i projektowanie stron internetowych, główną platformą, o której myślimy, jest WordPress, ponieważ oferuje nam szeroką gamę narzędzi i opcji. Ponadto nie jest konieczne, aby osoba była ekspertem w zakresie kodów i programowania, ponieważ sama platforma ma tryb projektowania dla tych, którzy nie wiedzą, jak z niej korzystać.

Do pobrania WordPressa niezbędna jest domena i hosting, a my możemy stworzyć naszą stronę i właśnie o tym będziemy dzisiaj mówić.

W ten sposób możesz utworzyć konto na HostGator

Hosting lub zwany także hostingiem to strona internetowa, w której strony internetowe przechowują wszystkie twoje informacje: zdjęcia, filmy, formularze rejestracyjne, informacje i nie tylko. Wszystkie strony internetowe mają swój serwer, którym jest hosting, dlatego chcąc wygenerować stronę internetową, będziemy musieli wykupić (lub wynająć) powierzchnię.

HostGator to jedna z najlepszych witryn do wynajęcia hostingu, oprócz tego, że jest kompatybilna ze starymi i najnowszymi wersjami instalacji WordPressa w języku hiszpańskim, będąc jednym z najlepszych hostingów dla użytkowników.

Po prostu wpisując Oficjalna strona HostGator, będziesz już mógł zobaczyć niektóre plany płatności i usługi oferowane przez tę platformę; Oczywiście konieczna jest rejestracja w nim, aby móc dokonać niezbędnego wynajmu hostingu. Innym ważnym punktem HostGator jest to, że oferuje bezpłatną domenę przy zakupie dowolnego z jego planów.

Rejestracja domeny

Domeną strony internetowej jest nadana jej nazwa, która odpowiada pierwsza sekcja adresu URL lub adres internetowy; Jak powiedzieliśmy na początku, hosting i domena są niezbędne do zainstalowania WordPressa. Chociaż można go w pełni dostosować do naszych potrzeb i tego, czego chcemy, zarówno HostGator, jak i sam WordPress mogą pomóc nam wybrać domenę z niektórymi ich zaleceniami.

Jeśli chodzi o rozszerzenie domeny, domyślnie zostanie nam podana domena „.com”, ale jeśli chcemy inną, np. „.net”, „.edu”, „.org”, to zrobimy muszę to kupić.

zarejestruj swoją domenę na hostgator

plan hostingowy

HostGator ma w sumie 4 plany hostingowe, wszystkie oferują nam darmową domenę na rok, nieograniczoną profesjonalną pocztę e-mail i bezpłatny certyfikat ssl. Różnica między nimi polega na ilości oferowanej przez nas przestrzeni dyskowej, od 5 GB (dla małych stron) do 75 GB (dla dużych stron) oraz ilości domen i subdomen, które możemy hostować na serwerze.

Chociaż istnieje możliwość zainstalowania WordPressa na serwerze lokalnym i w tym przypadku nie mielibyśmy potrzeby wynajmowania hostingu i musielibyśmy jedynie zapłacić za rozszerzenie domeny, nie jest to jak najbardziej zalecane. Ponieważ potrzebowalibyśmy dość wydajnego komputera, aby móc obsłużyć ruch danych.

Wykonaj poniższe czynności, aby zainstalować WordPress na HostGator z cPanel

Pierwszą rzeczą jest zrobienie tego, co powiedzieliśmy w poprzednich sekcjach, utworzenie konta w HostGator i wybranie plan hostingowy, który chcesz dla Twojej strony internetowej konto WordPress zostanie utworzone automatycznie po zainstalowaniu go w hostingu. Oto kroki, które należy wykonać:

  1. Zaloguj się za pomocą swojego konta HostGator i hasła, a następnie przejdź do opcji „Moje witryny”.
  2. W „Liście witryn” zobaczysz kilka opcji, ta, która nas interesuje to „cPanel”, więc kliknij na nią.
  3. Ta akcja otworzy nową stronę, po załadowaniu przejdź do dołu wszystkiego, do pola opcji z napisem „Instalator aplikacji Softaculous”, wewnątrz zobaczysz ikonę WordPress i tam klikniesz.
  4. Przekieruje Cię na inną stronę i tam kliknij opcję „Zainstaluj teraz”.
  5. Po wykonaniu powyższych czynności zobaczysz, co jest niezbędne do konfiguracji WordPressa, z którym masz zamiar pracować, czyli: wersję platformy, protokół (http, https), domenę, nazwę i opis strona internetowa, język i nie tylko, ustal nazwę użytkownika i hasło, aby wejść do WordPressa.
  6. Gdy skończysz z tą sekcją, na końcu klikniesz „Zainstaluj”, ten proces zajmie kilka sekund. Po zakończeniu zobaczysz wszystkie informacje o swojej witrynie, a także link do wprowadzenia jako administrator witryny.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy cały proces został wykonany poprawnie, wystarczy wpisać link, który HostGator umieszcza domyślnie dla administrator wordpress a gdy znajdziesz się w tym ostatnim, klikasz „Mój blog”, a następnie „Odwiedź witrynę”; w przypadku, gdy wszystko poszło dobrze, zobaczysz swoją stronę internetową utworzoną (bez treści).

zarządzanie stroną internetową za pomocą wordpress

W ten sposób możesz skonfigurować WordPress i dostosować swoją stronę

WordPress okazuje się dość intuicyjny i prosty nawet dla początkujących i nowicjuszy w okolicy, jak powiedzieliśmy, ma dwa tryby projektowania dla Twojej strony internetowej z kodami i bez kodów. Podczas instalacji WordPressa na HostGator będziesz mógł wybrać motyw, jednak jeśli w tej chwili nie wybierzesz żadnego, nic się nie dzieje, ponieważ w samym WordPressie będziesz mógł go wybrać i będziesz miał więcej opcji (niektóre z nich płatny).

Domyślny język przyjdzie do Ciebie w języku hiszpańskim, dla każdego innego narzędzia, takiego jak projektowanie postów, instalacja wtyczek, przesyłanie plików multimedialnych, publikowanie i inne ustawienia, w lewym panelu będziesz miał wszystko, czego potrzebujesz.