Skip to content

WordPress Multisite: instaluj, aktywuj i zarządzaj za pomocą tych prostych kroków

12 de lipiec de 2021

Są szybsze i łatwiejsze sposoby, aby załóż stronę internetową A WordPress jest jednym z nich, dziś jest wielu użytkowników, którzy z niego korzystają, oprócz posiadania kopii zapasowych i narzędzi, które mogą być bardzo przydatne, wystarczy nauczyć się tworzyć stronę internetową w WordPressie.

Zasadniczo jest odpowiedzialny za bycie menedżerem treści i to jest zakorzenione w świecie Internetu. Ponadto jedną z ważnych danych jest to, że nie wymaga większej wiedzy programisty Ponieważ zapewnia to dość kompletny i praktyczny system dla lepszego tworzenia i dostępu, ważne jest, aby WordPress był zainstalowany w języku hiszpańskim.

Możesz nadać swojej stronie niepowtarzalny charakter, ale po prostu musisz zacząć i projektować zgodnie z własnymi upodobaniami, w świecie internetu istnieje wiele narzędzi i strategii, które są obecnie stosowane. Tworzenie wysokiej jakości treści to zadanie, które nie każdy osiąga, ale jeśli możesz jechać nauka za pomocą tych narzędzi które istnieją.

Wielostronna WordPress

Może masz już WordPress, ale chcesz dodać wiele witryn, więc potrzebujesz aktywować Multisite, w zasadzie to, na co ci pozwala stworzyć sieć w ramach WordPressJest to wymagane głównie, gdy korzystasz z więcej niż jednej witryny, a następnie musisz przejść do sieci wielostanowiskowej. Najlepsze jest to, że możesz zrobić kilka witryn, ale w jednej sieci.

Jest to znacznie bardziej elastyczny system przy tworzeniu blogów również ze względu na jego świetne funkcje i narzędzia. Możesz tworzyć strony internetowe o różnej treści i sekcje na Twojej witrynie WordPress, a tym samym być w stanie realizować pomysły dotyczące Twojej witryny, oto narzędzia, których potrzebujesz, aby rozpocząć to, co zacząłeś od kreatywności.

Właściwie jest to dość popularna opcja, możesz dać swobodę swojej kreatywności, wyobraźni i tworzyć na tej stronie to, co chcesz w odniesieniu do stron internetowych, tworzyć prawdziwe treści wysokiej jakości. To prosty proces, ale to musisz najpierw wykonać kilka kroków.

Jaka jest różnica między WorPress a WordPress Multisite?

Kiedy wykonujesz wielostanowiskową instalację WordPress, pozwoli to na tworzenie różnych stron internetowych za pomocą jednej instalacji WordPress, możesz zarządzać siecią, a każda tworzona witryna może być niezależna lub tworzyć witryny połączone z innymi.

Główną różnicą jest to, że w WordPress multisite jest „superadministrator”, który jest odpowiedzialny i ma wszystkie uprawnienia, które Pozwalają na zarządzanie wieloma witrynami i wszystkimi witrynami w sieci.

Do czego mogę używać WordPress Multisite?

WordPress Multisite ma różne zastosowania, jedno z najczęstszych to tworzenie blogów lub stron internetowych, Służy również do tworzenia stron wielojęzycznych, posiadających różne domeny i służy do SEO w różnych językach.

Innym powszechnym i bardzo przydatnym zastosowaniem dla firm jest: używaj go dla pracowników przez intranet oraz że mogą uzyskać dostęp do potrzebnych im witryn lub udostępniać ważne informacje, do których dostęp mają tylko użytkownicy firmy.

Jak aktywować WordPress Multisite

Ważne jest, aby pamiętać, że ta opcja nie jest dostępna domyślnie bezpośrednio, ale najpierw musisz wykonać kilka kroków, a przede wszystkim zainstalować WordPres, który już działa, następnym krokiem doaktywacja Multisite polega na edycji pliku w instalacjin, korzeń. Aby go edytować, musisz to zrobić przez FTP, zlokalizuj go i edytuj plik wp-config.php.

Następnym krokiem jest przejście do konfiguracji sieci i kliknięcie narzędzi, aby uzyskać dostęp do opcji i ctył multisite.

Ważne jest, że jeśli Twoja witryna jest nowa, musisz wybierać między subdomenami lub podkatalogami, często musisz wybrać subdomeny. Jeśli Twoja witryna ma czas, nie będziesz już mieć tej opcji do wyboru. Następnym krokiem jest edytować szczegóły sieci.

zarządzać WordPress Multiste

Umieszczasz tytuł sieci i adres e-mail sieci, po zakończeniu klikasz zainstaluj, a ostatnim i najważniejszym krokiem jest wróć do edytowanego pliku.

Następnie musisz dodać wiersze kodu, które będziesz miał w panelu prezentacji i wkleić to w pliku, to jest ważne, aby utworzyć kopię zapasową. Jeśli ten plik nie istnieje, możesz go utworzyć. W ten sposób aktywujesz swój Multisite w WordPress.

Pamiętaj też, że z wielu witryn Możesz także tworzyć wtyczki WordPress i zarządzać nimi w taki sam sposób, jak na zwykłej stronie.

Jak mogę zarządzać W. Multiste?

Podczas pracy z wieloma witrynami WordPress ważne jest, aby znać różne witryny i sposób ich tworzenia, ich administrację i Twój sposób na prawidłowe zarządzanie nim Abyś miał pozytywne doświadczenie i było dla Ciebie korzystne, poniżej opiszemy krok po kroku, jak to zrobić:

  • Po zainstalowaniu WordPress Multisite musi istnieć główna witryna, która będzie Twoją domeną i będzie dominować nad innymi, od tego wszystkie dodane witryny będą drugorzędne, staną się subdomeny, są to witryny, które będą współdzielić instalację oryginalnej witryny.
  • Aby dodać nową witrynę musisz uzyskać dostęp do pulpitu administratora sieciGdy tam będziesz, wybierz 'witryny’ i znajdziesz swoją główną stronę, klikniesz na opcję 'dodaj nową’ i otworzy się dla Ciebie panel tworzenia nowej strony, tam musisz wskazać adres subdomeny, tytuł strony, język i adres e-mail administratora.
  • Gdy już utworzyłeś niezbędne witryny w swoim WordPress Multisite, będziesz mieć kilka opcji, które pomogą Ci zarządzać witrynami, po prostu będziesz musiał wejść w „zarządzanie witryną” w panelu i klikniesz „edytuj” oraz modyfikować dane, rejestrować użytkowników, zmieniać opcje ustawień lub zmieniać dostępne motywy.
  • W panelu zarządzania witryną można również znaleźć inne opcje, takie jak „pulpit”, gdzie znajdziesz różne opcje interfejsu do instalacji, znajdziesz również „dezaktywuj”, aby ukryć publiczną część witryny, inna opcja w tym panelu znajdują się „archiwum”, „spam” i „usuń” które pomogą Ci zarządzać witrynami w najlepszy możliwy sposób.

kobieta używa laptopa

Aktywuj swoje motywy w WordPress

Najważniejsze jest, aby uzyskać dostęp do moich witryn i wejść na swoją witrynę, przejść do moich witryn i przejść do administratora sieci, a następnie kliknąć temat. Następną rzeczą byłoby kliknięcie na administratora sieci. Na koniec kliknij słowo wtyczki, a my je aktywujemy, aby służą do innych dostępnych stron internetowych które aktywowałeś za pomocą multisite.

We Wtyczkach wybieramy wszystkie i dajemy opcję masowych działań i przechodzimy do przycisku Zastosuj, jeśli jest to motyw, musisz wykonać te same kroki, ale przy aktywacji sieci wybierasz motywy. W ten sposób już będziesz miał aktywuj swoje motywy i wtyczki w swoich witrynach WordPress.

Są narzędziami, które ten ma witryna do tworzenia treści Aby ułatwić Ci pracę i dodać Popup w WordPressie, w ten sam sposób otrzymasz wiele uzupełnień.