Skip to content

Jak używać, osadzać i wiązać formularze JavaScript Knockout.jsc

23 de styczeń de 2023

Dzisiaj chcemy porozmawiać o formach nokaut.js; ponieważ mogą być wykorzystywane zarówno w aplikacjach, jak i na stronach internetowych; ułatwienie dostarczania niezbędnych danych, w sposób łatwiejszy do przetworzenia.

Knockout.js, możesz go pobrać, już wiesz, że umożliwia łączenie i uzupełnianie się różnych elementów, aby stworzyć wykonalną formę, którą można zweryfikować.

Czego potrzebujesz, aby zaimplementować Knockout.js?

Do przeprowadzenia A nokaut.jsmusisz mieć:

 • nokaut.js w twoim systemie.
 • połączenie z Internet.
 • Wymagane jest również zezwolenie na tworzyć i uzyskiwać dostęp do niektórych plików i aplikacji.
 • Będziesz potrzebował edytora tekstu.
 • I mieć serwer WWW typu Apache lub Nginx.

Powiązania danych obsługiwane przez Knockout.js

Istotne jest zdefiniowanie, które są linkami dane lub powiązania danych, z którym współpracuje Knockout.js; to, aby mieć dobrze zdefiniowany zakres możliwych wyników dla aplikacji lub strony internetowej, z którą pracujesz.

 • Wartość powiązania danych: Wyraża wartość użytych elementów; raz to się zmienia.
 • Powiązanie danych TextInput: Jest dość podobny do wartości; różnica polega na tym, że wyraża wartość podczas interakcji; to znaczy proces jest ciągły, podczas gdy proces jest przeprowadzany.
 • Sprawdzono powiązanie danych: Pozwala sprawdzić użycie elementów.
 • Opcje wiązania danych: To powiązanie umożliwia wypełnienie elementu za pomocą opcji oferowanych przez formularz; świetnie sprawdza się w pracy opartej na wielu opcjach.
 • Wybrane opcje powiązania danych: Pozwala na korzystanie z kilku opcji jednocześnie.
 • Powiązanie danych Włącz/wyłącz: Jak wskazuje nazwa, możemy włączyć lub wyłączyć dowolny element formularza; aby używać tylko tych niezbędnych.

Zdarzenia w formularzach

Umiejętność obsługi zdarzeń jest niezbędna podczas pracy z formularzami; ponieważ pozwalają nam wykonać niezbędne działania w poszczególnych procesach; lub w ogólne w naszym HTML. Następnie porozmawiamy o różnych wydarzeniach, które można przeprowadzić za pomocą formularzy:

prześlij wydarzenie

Jego aktywacja następuje w momencie wysłać formularz na serwer; za pomocą metody wprowadzania danych lub innego rodzaju metody.

zdarzenie kliknięcia

Jak sama nazwa każe nam myśleć, jest to działanie Kliknij w elementach uczestniczących w formularzu.

zdarzenie hasFocus

Zdarzenie to odnosi się do wyboru dokonanego przez użytkownika jakiegoś elementu, podczas gdy ten element jest już używany.

Knockout.js Praktyczne przykłady

Krótko mówiąc, możemy zaimplementować zarówno powiązania danych, jak i różne zdarzenia w formularzach Knockout.js. Kiedy zaczniesz tworzyć formularz, będziesz mieć listę; Będziemy mieć również obraz jako demonstrację, aby mieć odniesienie do przeprowadzonych działań.

W celu wykonania formularza Knockout.js; Do wygenerowania formularza z dynamicznymi listami niezbędna jest pomoc biblioteki jQuery, dzięki tej bibliotece uzyskamy niezbędne efekty dla aplikacji lub serwisu, nad którym pracujemy. Jeśli nie masz tego jQuery, możesz go pobrać, aby był dostępny w razie potrzeby.

Teraz pokażemy Ci niezbędny kod:

Formularze w pliku knockout.js

funkcja ViewModel() { var self = this; rzeczy własne = [ { descripcion: 'Nuestra casa es muy lujosa y por esa razon nos gusta mucho’, imagen: 'casa.jpg’ }, { descripcion: 'Nuestro automovil es muy veloz y tiene tecnologia de punta’, imagen: 'auto.jpg’ } ]; self.loadImage = function(dane, zdarzenie) { $(’#bieżąca_rzecz’).attr(’źródło’, data.obraz); }; }; var Model widoku = nowy Model widoku (); ko.applyBindings(viewModel);

wstaw skrypt java knockout

Za pomocą tych kodów utworzono listę zawierającą opis i obraz; dostęp do tych danych będzie możliwy dzięki wybrana aplikacja; i wreszcie obraz można dodać za pomocą selektora dostępnego w jQuery; dzięki temu możemy mieć pewność, że zarówno dane, jak i obraz być taki sam w DOM.

Dotyczące HTML, lista została już sporządzona wraz z odpowiadającymi jej elementami; Pozostaje tylko przypisać funkcję, która ma zostać wykonana w odpowiednim zdarzeniu.

Dzięki nokautowi programiści cieszą się dzięki temu szerokim wachlarzem zalet programiści nie muszą borykać się z problemami interakcji danych.

Możesz znaleźć artykuły na ten temat, które pokazują, co to jest, do czego służy i jak działa biblioteka JavaScript React.js? Możesz także zobaczyć, jak stworzyć grę pamięciową z efektami HTML i JQuery

dołącz do naszego kanału telegram