Skip to content

Jak używać mojego telefonu komórkowego z Androidem jako pilota do Smart TV? (Przykład)

22 de luty de 2021

Bardzo często zdarza się, że pilot do telewizora łatwo się zgubi lub uszkodzi. Powikłanie, które może sprawić, że tego typu urządzenie będzie bezużyteczne, dopóki nie będzie można go wymienić. Z tego powodu bardzo dobrym pomysłem jest skonfigurowanie Androida jako pilota do Smart TV tak łatwego jak aktualizacja oprogramowania Smart TV i innych urządzeń elektronicznych. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, czytaj dalej.

Pewnie się zastanawiasz, ale jak mam podłączyć telefon z Androidem do telewizora? Cóż, jest to możliwe dzięki technologii podczerwieni, którą oferuje Twój telefon. Technologia ta została wycofana na początku 2000 r. Są jednak producenci, którzy nadal ją stosują, na przykład Huawei i Xiaomi.

Aby dowiedzieć się, czy Twój telefon komórkowy jest wyposażony w technologię podczerwieni, musisz sprawdzić jego sprzęt. W przeciwieństwie do Wi-Fi lub Bluetooth, twój port musi być widoczny. Czasami jest tak dyskretny, że pozostaje niezauważony. Jeśli Twój telefon nie ma podczerwieni, nie martw się, to nie jedyny sposób, aby skonfigurować go jako pilota do telewizora Smart TV. Oto kilka opcji, aby to zrobić.

Skonfiguruj swojego Androida jako pilota do Smart TV

W dzisiejszych czasach z technologią prawie wszystko jest możliwe, to znaczy tak jak można zaimprowizować pilota, będziesz zaskoczony innymi rzeczami. Na przykład przekształcenie telewizora w inteligentny telewizor SMART lub nawet coś bardziej konkretnego, jak konwersja starego telewizora na telewizor Smart TV z systemem Android.

Jak wspomniano powyżej, istnieją dwa sposoby skonfiguruj swój telefon Jako pilot masz dwie opcje, dzięki czemu możesz wykonać tę, która najbardziej Ci odpowiada.

Korzystanie z technologii podczerwieni

Niektóre telefony komórkowe producentów Huawei i Xiaomi są dostarczane podczerwień. Aby to zweryfikować, wystarczy sprawdzić jego sprzęt. W niektórych telefonach jest to po prostu mała dziurka w górnej części.

Technologia podczerwieni nie tylko umożliwi Ci to sterowanie telewizorami, ale także każde urządzenie współpracujące z pilotem. Niesamowite, prawda?

Zwykle, jeśli Twój telefon komórkowy ma podczerwień, najprawdopodobniej jest już wyposażony w aplikację do skonfigurowania go jako pilota do Smart TV. Ale jeśli tak nie jest lub aplikacja cię nie przekonuje, istnieje wiele innych alternatyw, które służą tak samo lub lepiej.

Jednym z nich jest AnyMote Universal Remote. Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji do zdalnego sterowania w Sklepie Play. Wynika to niewątpliwie z szerokiego spektrum kompatybilności, praca z telewizorami, konsolami, projektorami, głośnikami, kamerami i wieloma innymi urządzeniami.

Brak podczerwieni

Jeśli Twój telefon nie ma technologii podczerwieni, nie martw się, To nie jest koniec świata. Istnieją aplikacje, które pozwalają skonfigurować go jako pilota do Smart TV i działa tak samo dobrze, jak aplikacje korzystające z tej technologii.

Prawda jest taka, że ​​w tym przypadku istnieje wiele zmiennych pod względem zastosowań i marek. Dlatego najlepiej jest zainstalować oficjalną aplikację, którą mają do tego producenci. Oto lista oficjalnych aplikacji, których możesz użyć do sterowania telewizorem zgodnie z jego marką:

  • Aby sterować telewizorami Samsung, musisz pobrać „Samsung Connect”. Jest dostępny w systemie Android 6.0 i można go bezpłatnie pobrać ze Sklepu Play. Dostajesz to w kategorii „Styl życia”.

używać mojego telefonu komórkowego z Androidem jako pilota

  • Jeśli Twój telewizor należy do marki Sony Bravía, aplikacja, którą musisz pobrać, aby używać Androida jako pilota do telewizora Smart TV, to Side View. Jest dostępny od Androida 4.4 i dostajesz go za darmo w Sklep Play.
  • W przypadku, gdy Twój telewizor jest marki LG, masz trzy możliwości pobrania. Aby sterować telewizorami, które zostały uruchomione w 2011 roku, musisz pobrać „LG TV Remote 2011”. Dla tych, które były sprzedawane od 2012 roku, masz opcję „LG TV Remote”.
  • A jeśli Twój telewizor to WebOs od 2014 roku lub nowszy, będziesz potrzebować „LG TV Plus”. Wszystko za darmo w Sklepie Play.

Tak jak Ty, dla każdej marki telewizji jest inny. Wystarczy przeprowadzić małe wyszukiwanie w Sklepie Play, aby pobrać aplikację, której potrzebujesz używać Androida jako pilota do Smart TV.