Skip to content

Jak używać telefonu komórkowego z systemem Android jako uniwersalnego pilota do telewizora Smart TV

10 de grudzień de 2022

Wiele urządzeń multimedialnych, które mamy w domu, ma pilota, aby ułatwić ich obsługę: telewizor, Blu-ray, system muzyczny… Ta sytuacja sugeruje, że w końcu spotykamy się z dużą liczbą elementów sterujących i jesteśmy Może to utrudnić znalezienie tego, którego szukamy w każdym konkretnym przypadku. A jednak zawsze się zastanawialiśmy Jak używać telefonu komórkowego jako pilota? i to będzie miało swoją odpowiedź dzisiaj.

Z pewnością o określonej porze dnia ograniczasz się do wygodnego leżenia na kanapie i oglądania telewizji, ale kiedy zdasz sobie sprawę, że pilota nie ma w pobliżu, sam fakt konieczności wstania po ciężkim dniu w pracy, aby go dosięgnąć i tym samym zmiana kanału nie jest przyjemnym pomysłem. Ale jest coś, co zazwyczaj bierzemy wszędzie, nawet do łazienki, a mianowicie smartfon. Z tego powodu w tym artykule chcę polecić najlepsze aplikacje, które zmienią Twoje urządzenie mobilne w pilotaidealny, jeśli zabrakło Ci baterii, zgubiłeś pilota lub cokolwiek innego.

Czy mogę używać telefonu komórkowego jako pilota?

Na pewno wiele razy jesteś w salonie lub innym pokoju, gdzie masz telewizor lub inne urządzenie współpracujące z pilotem, a także masz telefon komórkowy i Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak używać telefonu komórkowego jako pilota?.

Wszystko byłoby znacznie prostsze, gdybyśmy zamiast gromadzić różne modele pilotów, które nie zawsze pojawiają się w razie potrzeby i które zużywają baterie, mogli zrobić coś tak prostego jak zmieniać kanały z naszego smartfona.

Cóż, teraz jest to możliwe, wszystko, czego potrzebujemy, to mieć telefony na podczerwień. Tego typu telefony emitują światło podczerwone, które pozwala im sterować innymi urządzeniami, takimi jak telewizor, w taki sam sposób, jak robi to tradycyjny pilot.

Oprócz podczerwieni potrzebujemy również Połączenie Wi-Fi, aby móc połączyć urządzenie mobilne i telewizor.

Jak używać telefonu komórkowego jako pilota

Z telefonem z Androidem sterowanie telewizorem wcale nie jest skomplikowane, choć trzeba wziąć pod uwagę, że musi on posiadać czujnik podczerwieni, którego nie ma wiele nawet urządzeń z wyższej półki, więc powinieneś mieć 100% pewności, że Twoje urządzenie je ma aby móc w ten sposób sterować telewizorem za pomocą telefonu.

Jeśli go posiadasz, musisz wiedzieć, że nie tylko posłuży Ci do sterowania telewizorem, ale także Możliwość sterowania innymi urządzeniami gospodarstwa domowego może być niezwykle przydatna takich jak radia, klimatyzatory, dekodery, kuchenki mikrofalowe itp.

Aby móc sterować wieloma urządzeniami za pomocą telefonu komórkowego, wystarczy pobrać aplikacja o nazwie Peel Smart Remote z pewnością bardzo Ci się przyda.

steruj moim telewizorem za pomocą Androida

Inną aplikacją, która może być dla Ciebie bardzo przydatna, jest aplikacja o nazwie „Pilot do telewizora”, którą można również znaleźć na Androidzie. Dzięki temu będziesz mógł wyłączyć telewizor i oczywiście go włączyćmusi zwiększać i zmniejszać głośność, zmieniać kanały, mieć listę kanałów, oprócz kilku innych funkcji, takich jak AV, TV, HDMI, PC, VGA, dzięki czemu możesz zmieniać według własnego uznania.

Najlepsza aplikacja do korzystania z telefonu komórkowego z Androidem jako kontroli

Łatwy uniwersalny pilot do telewizora to aplikacja, która może być pobrać ze sklepu Google Play za darmo. Działa na smartfonach i tabletach z systemem operacyjnym Android 2.3 i nowszymi wersjami oraz requi

około 5,0 MB wolnego miejsca na urządzeniu.

Po zainstalowaniu aplikacji możesz zacząć korzystać z telefonu lub tabletu jak z pilota do telewizora.

Easy TV Universal Remote to aplikacja inna niż inne tego typu, ponieważ nam na to pozwala Pozwala nam zamienić nasze urządzenie mobilne w pilota z podczerwienią lub bez.

Jego działanie jest bardzo proste. W aplikacji przechodzimy do „Ustawień” i wybieramy Port IR, IR Blaster lub WiFi na wypadek, gdyby nasz telefon lub tablet nie miał podczerwieni. W tej ostatniej sprawie musimy wprowadzić adres IP Smart TV. Na koniec wybieramy markę telewizora, którego używamy i jest gotowy.

Ta aplikacja współpracuje z modelami smart tv marek LG, Samsung, Sony, Vizio, Panasonic i Sharp.

Chociaż jest to bardzo przydatna aplikacja, do dziś programiści wciąż nad nią pracują i jeszcze niekompatybilny

e ze wszystkimi modelami Smart TV dostępnych na rynku ani ze wszystkimi systemami IR Blaster.

Telefon komórkowy i telewizja są już nierozerwalnie związane, oprócz używania telefonu jako pilota do telewizora, teraz mamy również wiele aplikacje do oglądania telewizji na telefonie komórkowym.

pilot na androida

uniwersalny pilot na androida

Uniwersalny pilot AnyMote + WiFi: uwielbiam ten, obsługuje w skrócie prawie milion modeli telewizorów aby dać ci wyobrażenie, ile telewizorów obsługuje. Rzecz w tym, że działa to nie tylko w przypadku telewizorów, ale możemy zamienić naszego smartfona w sterowanie klimatyzacją, różnymi sprzętami AGD, konsolami do gier wideo i dość dużymi urządzeniami itp. W kilku słowach prawdopodobnie będziesz mieć kontrolę nad całą technologiczną częścią swojego domu na smartfonie.

Google Cast: W tym przypadku można powiedzieć, że jest to imponująca opcja, bardzo dobrej jakości z wieloma ciekawymi opcjami. Problem polega na tym, że oczywiście Chromecast jest niezbędny Aby móc z niego korzystać i mieć wspomniany produkt, trzeba wydać trochę pieniędzy. Możemy jednak zapewnić, że jest to całkowicie tego warte.

Jasne – Universal Remote Control: Ta aplikacja działa wspaniale na różnych urządzeniach, nie tylko na telewizorach, więc po raz kolejny masz możliwość kontrolowania szerokiej gamy produktów w niezwykle prosty sposób i bez większego wysiłku. Aby kontrolować dane rzeczy, możesz użyć Wi-Fi w przypadku, gdy na przykład telewizor jest Smart. W przypadku, gdy dany produkt nie łączy się z siecią Wi-Fi z powodu problemów, wtedy możesz skorzystać z technologii podczerwieni.

W kilku słowach z tymi trzema aplikacjami możesz mieć uniwersalnego pilota na swoim urządzeniu mobilnym dosłownie kontrolować wszystkie produkty w Twoim domu. Niesamowite, prawda? Duża wygoda, aby uniknąć konieczności noszenia różnych elementów sterujących w całym domu.

dołącz do naszego kanału telegram