Skip to content

Dlaczego mój telefon komórkowy Samsung działa wolno lub się zawiesza? – Jak poprawić wydajność, jeśli to nie działa

1 de wrzesień de 2023

W tym momencie życia urządzenia mobilne są jak minikomputery. Dzięki nim jesteśmy w stanie zrobić wiele rzeczy, które wcześniej były ograniczone tylko do danych komputerów. Teraz za pomocą naszych telefonów możemy wykonywać tak wiele zadań i czynności, a nawet mamy aplikacje, które pozwalają nam śledzić inne urządzenia, nasze zdrowie itp.

Wszystko to z dużą mocą, a świetna jakość efektu końcowego a przede wszystkim, ale może przede wszystkim, w szybki, prosty i skuteczny sposób przy wielu okazjach.

Masz urządzenie mobilne marki Samsung i ostatnio zauważasz, że działa ono zbyt wolno? Musisz więc wiedzieć, że poniżej pokażemy Ci niektóre przyczyny tego problemu. Przede wszystkim tak, trzeba wziąć pod uwagę, że istnieją kwestie, których nie możemy zmienić, takie jak wiek telefonów komórkowych i ich planowane starzenie się.

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, poza tym, co stwierdzono powyżej, jest to, że tego typu problem, w którym smartfon działa wolniej niż powinien, może być spowodowany różnymi sytuacjami. Poza tym chcemy pokazać Ci poniżej szereg szczegółów, które z pewnością sprawią, że terminal Twojej koreańskiej firmy będzie działał lepiej niż wcześniej.

I tyle razy, kiedy o tym mówimy urządzenia mobilne z systemem operacyjnym AndroidJak wszyscy z Samsunga, pokażemy Ci aplikację, którą naszym zdaniem powinieneś rozważyć. Poza tym zawsze zaleca się, aby nie otwierać zbyt wielu aplikacji jednocześnie ani nie pozostawiać niewielkiej ilości wolnego miejsca na komputerze.

Ale jednocześnie, będąc, że tak powiem, komputerami, musimy również wziąć pod uwagę, że muszą być konserwowane jak komputer stacjonarny. Zapobiega to w dużym stopniu spowolnieniu urządzenia i pogorszeniu jego wydajności.

W poniższym artykule nauczymy Cię przede wszystkim, jak utrzymać telefon komórkowy w optymalnym stanie i jeśli Twój Samsung Grand Prime i jak zwiększyć głośność już działa wolno, jak temu zaradzić.

Samsung Grand Prime zawiesza się podczas uruchamiania aplikacji

W wielu przypadkach problem wynika bezpośrednio z instalowanych przez nas aplikacji. Kiedy zainstalowana jest duża liczba aplikacji, z których często korzystamy raz i nigdy więcej, zaczynamy powoli spowalniać dany telefon komórkowy. Dlatego zawsze jest to zalecane zainstaluj aplikacje, z których będziemy korzystać a jeśli nie są używane przez dłuższy czas, odinstaluj je bezpośrednio.

Ponadto od czasu do czasu zalecamy skorzystanie z jakiejś aplikacji, takiej jak CCleaner albo Mistrz sprzątania aby móc całkowicie wyczyścić urządzenie. W ten sposób możesz wyeliminować nagromadzoną pamięć podręczną, pliki tymczasowe, zduplikowane lub niepotrzebne pliki itp.

Rozwiązanie Samsung Prime, gdy jest za wolne

Jeśli po wykonaniu tego, co powiedziałem powyżej, nadal działa wolno, jedynym sposobem rozwiązania problemu jest: przede wszystkim wykonanie kopii zapasowej wszystkich danych w telefonie komórkowym. Potem powinieneś po prostu wykonaj twardy reset. To w kilku słowach pozostawienie urządzenia tak, jakbyś je dopiero kupił.

W ten sposób będzie działać tak samo, jak zaraz po zakupie, ponieważ przywrócisz telefon do pierwotnego stanu. Bez wątpienia jest to coś, co zaleca się robić od czasu do czasu, pod warunkiem, że zapisałeś wszystkie informacje zapisane na swoim urządzeniu mobilnym.

Do zrób twardy reset, musisz całkowicie wyłączyć telefon oraz nacisnąć i przytrzymać klawisze zmniejszania głośności + home + zasilania przez kilka sekund. Po włączeniu ekranu urządzenia należy natychmiast zwolnić przyciski.

Następnie musisz wejść w ten tryb Powrót do zdrowia. Aby to zrobić, musisz użyć przycisków głośności, aby poruszać się w górę i w dół, oraz przycisku zasilania, aby potwierdzić. Musisz przejść do opcji, która mówi Wipe data/Factory reset i potwierdź, zaczyna się formatować, a po zakończeniu przechodzimy do miejsca, w którym jest napisane Teraz uruchom system ponownie i tyle, mamy Samsunga Grand Prime jak nowy.

Jeśli z jakiegoś powodu nie wiesz o trybie odzyskiwania, tutaj nauczymy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym, jak odzyskać dane w trybie odzyskiwania. Warto wspomnieć, że informacje te skupiają się na telefonie Xiaomi z gamy Mi. Ale ogólnie rzecz biorąc, może być przydatny na wielu urządzeniach z Androidem.

Jeśli to, co powiedziałem powyżej, nie zadziała, będziesz musiał przejdź do twardego resetu który usuwa wszystko i opuszcza fabrykę telefonów komórkowych. To jak formatowanie komputera z systemem Windows, coś, co również jest konieczne od czasu do czasu.

Wiele osób twierdzi, że dobrze jest zainstalować program antywirusowy na urządzeniach mobilnych. Na wstępie informujemy, że nie jest to zalecane. Jeśli jednak nie czujesz się bezpiecznie, nie mając jednej z tych aplikacji, kliknij poniższy link, aby dowiedzieć się, jaki jest najlepszy program antywirusowy dla telefonów Samsung z systemem Android.

Jednak przed wykonaniem którejkolwiek z tych operacji należy wykonać kopię zapasową wszystkich danych. W zależności od urządzenia proces ten będzie dla Ciebie znacznie łatwiejszy. Ale ogólnie rzecz biorąc, możesz wykonaj kopię zapasową za pomocą konta Google zarejestrowanego na telefonie komórkowyml. Następnie wyłącz telefon, a następnie naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski zwiększania głośności + home + zasilania przez kilka sekund, zwolnij i przejdź do trybu odzyskiwania.

Przejdziemy do miejsca, w którym jest napisane Wyczyść dane/Przywróć ustawienia fabryczne, klikamy Tak, a następnie wracamy, aby przejść do miejsca, w którym jest napisane Teraz uruchom system ponownie. Teraz Twój telefon komórkowy musi wrócić do płynności, jaką miał na początku.

Zalecamy to zrobić Twardy reset raz na 1-2 miesiące aby utrzymać Samsunga Grand Prime w dobrym stanie, praktycznie tak, jakby był nowy. To tylko jedna z wielu sztuczek dostępnych w telefonach Sansumg

Przyspiesz telefon komórkowy Samsung, który jest bardzo wolny

Jedną z głównych przyczyn, które musimy wziąć pod uwagę, mówiąc o awaria smartfona opracowany przez pracowników firmy Samsung, ma to związek konkretnie z zainstalowanymi aplikacjami. Dzieje się tak, że szczególnie na starszych urządzeniach mobilnych Samsunga nadmiar aplikacji może spowodować, że terminal będzie działał gorzej niż wcześniej.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to odinstalować wszystkie aplikacje, których nie używasz i zajmują miejsce na telefonie komórkowym. Chociaż możesz to zrobić ręcznie, zalecamy do tego aplikację. To jest Mistrz Czystości. Jeden z najbardziej kompletnych w świecie Androida, ponieważ pozwala zwolnić miejsce, przyspieszyć system i wyczyścić pamięć RAM.

Innym powodem, dla którego telefon komórkowy Samsung Galaxy może zacząć działać gorzej, jest bezpośrednio związany z aplikacjami, które zużywają zbyt dużo miejsca i pamięci RAM na urządzeniu. Dlatego nie możemy pomóc, ale zalecamy pobranie niektórych lekkie alternatywy od programistów. Dobrym tego przykładem jest Facebook Lite, lekka wersja Facebooka.

Chociaż właśnie nauczyliśmy Cię kilku sztuczek, które naszym zdaniem powinieneś wziąć pod uwagę w tego typu sytuacji, musimy również powiedzieć, że są jeszcze inne kwestie, które możesz ocenić, gdy nadejdzie czas. Jeśli Twój smartfon ma więcej niż dwa lata, zalecamy wykonanie: Twardy reset lub reset do ustawień fabrycznych. Ponieważ w ten sposób uwolnisz wszystkie śmieci gromadzące się z czasem w telefonach komórkowych.

dołącz do naszego kanału telegram