Skip to content

Jak zlokalizować, znaleźć lub zablokować skradziony, zagubiony lub wyłączony telefon komórkowy Samsung

13 de wrzesień de 2023

W dzisiejszych czasach telefony komórkowe są wszędzie, Każdy z nas ma do dyspozycji, nawet jeśli jest to telefon komórkowy. Są nawet osoby, które ze względu na obowiązki zawodowe muszą posiadać dwa urządzenia mobilne.

Ale nie możemy również zaprzeczyć, że przestępczość rośnie coraz bardziej, jest to coś, czego nie da się uniknąć w 100% i chociaż wszyscy w pewnym momencie padliśmy ofiarą napaści, czy nam się to podoba, czy nie, ważne jest dowiedzieć się, jakie środki możemy podjąć w przypadku, gdy nam się to przydarzy i to o czym wspomniałem wcześniej.

Problemem jest Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, wydaje się, że sytuacja we wszystkich krajach się pogarsza. na świecie, oczywiście w niektórych bardziej niż w innych, ale zawsze warto wiedzieć trochę o tym, jak w kilku prostych krokach można zlokalizować nasz telefon komórkowy oraz w hipotetycznym przypadku, gdy został skradziony lub nawet zgubiony.

Niestety każdemu z nas może się zdarzyć, że telefon komórkowy zostanie skradziony lub nawet go zgubimy. Ale na wypadek, gdybyś nie wiedział jak namierzyć skradziony telefon komórkowy Nie martw się, ponieważ poniżej znajdziesz kilka metod, aby móc to zrobić zlokalizuj swój telefon komórkowy z Androidem w ciągu kilku minut.

W tym artykule chcę Cię nauczyć, jak zlokalizować telefon komórkowy, który został skradziony lub nawet zgubiony, poprzez zalecenia i proste kroki.

Jak łatwo odzyskać utracone lub skradzione urządzenie Samsung

Jeśli Android jest najczęściej używanym mobilnym systemem operacyjnym na świecie, w ten sam sposób musimy to podkreślić Większość sprzętu sprzedawanego w tym środowisku należy do koreańskiej firmy Samsung.. Oczywiście, chociaż nikt z nas tego nie chce, czasami możemy spotkać się z pechem, gdy zgubimy naszego Samsunga lub go ukradniemy, chociaż zawsze są pod ręką alternatywy.

Prawda jest taka, że ​​jeśli podejmiemy pewne wcześniejsze środki ostrożności i dodamy do nich kilka kroków po chwili, w której straciliśmy z oczu nasz telefon Samsung, przy odrobinie szczęścia możemy go odzyskać. Dlatego wszyscy, którzy pytają nas, jak zlokalizować telefon komórkowy Samsung, powinni wiedzieć, że poniżej nauczymy Cię, jak postępować w takich sytuacjach.

Oczywiście, zanim będziemy mogli wyjaśnić, jak odzyskać smartfon Samsung, musisz wiedzieć, jak na przykład Zawsze zaleca się posiadanie urządzenia ze wzorem blokady, aby uniknąć możliwych problemów. Dodanie wzoru odblokowania nie jest wcale skomplikowane, istnieje kilka wzorów odblokowania, które są trudniejsze do wykonania, ale dzięki temu możemy również zagwarantować, że Twoje urządzenie będzie więcej niż bezpieczne.

Jest to również jedna z najprostszych rzeczy, które możemy zrobić bezpośrednio w sekcji Ustawienia, a następnie szybko i łatwo Bezpieczeństwo naszego smartfona i znajdziemy różne opcje, które nam oferuje, gdzie może to być wzór, hasło lub PIN. Tak czy inaczej, ważne jest, aby był bezpieczny.

utracona lokalizacja urządzenia

Jeśli wziąłeś pod uwagę wszystko, co do tej pory wspomniano, uważamy, że powinieneś to również wziąć pod uwagę Wszystkie Androidy mają uzupełniającą aplikację, Menedżer urządzeń Android, bardzo przydatną w takich przypadkachZostał opracowany, aby zdalnie zlokalizować nasz terminal w przypadku jego zgubienia lub zablokować go lub anulować, tak aby osoba, która go znalazła, nie mogła nic z nim zrobić.

Menedżera urządzeń Android można pobrać ze sklepu Google Play na urządzenie z systemem Android i oprócz nauczenia Cię, jak skonfigurować go na urządzeniu mobilnym, Musimy podkreślić, że jest kompatybilny z większością urządzeń Samsung.

Raz zainstalowany Menedżer urządzeń Androididziemy do Ustawienia > Zabezpieczenia > Administratorzy urządzeniai aktywujemy pole wyboru, które pozwala tej aplikacji na bezpośredni dostęp do ustawień naszego telefonu komórkowego, w tym przypadku Samsunga.

A jeśli naprawdę podejrzewasz, że choć zgubiłeś terminal, to jest on gdzieś w domu, to musisz wiedzieć, że to narzędzie jest równie przydatne, do tego stopnia, że ​​sprawi, że telefon będzie wibrował i wydawał dźwięki, nawet jeśli go zostawiliśmy jest cicho. , więc Jest to doskonała opcja dla osób, które po prostu często gubią swój smartfon w dowolnym miejscu i chcą uniknąć tych niedogodności.

Jeśli w momencie utraty lub kradzieży smartfona dany system był aktywny, będziemy mogli śledzić lokalizację naszego telefonu komórkowego logując się na nasze konto Google. A jeśli minęło trochę czasu i uważasz, że odzyskanie urządzenia jest całkowicie niemożliwe, zawsze Możesz go łatwo zablokować, korzystając po prostu z wyświetlanego narzędzia Blokuj.

Dostępne alternatywy umożliwiające odzyskanie utraconego telefonu komórkowego

Gmaila

Do zlokalizowania naszego urządzenia mobilnego użyjemy aplikacji o nazwie Menedżer urządzeń Android lub Menedżer urządzeń Androidktóry, jak możesz sobie wyobrazić, jest dostępny na wszystkich urządzeniach z Androidem, niezależnie od modelu i marki.

Chociaż oczywiście, aby skorzystać z tej funkcji, jest to konieczne Mamy aktywne konto Gmail, Dlatego tak ważne jest, aby skonfigurować telefon komórkowy tak, aby korzystał z prawdziwego konta, a nie tylko do posiadania Sklepu Play.

Jedyna rzecz, która jest potrzebna które masz na telefonie komórkowym, jest Twoim zalogowanym kontem Gmailgeneralnie i tak zawsze mamy zalogowaną sesję, ale poza tym na telefonach Samsung możesz mieć konto Konto Samsunga i to wszystko, w ten sposób możemy zlokalizować telefon komórkowy za pomocą GPS. Najprostszą metodą jest wejście na oficjalną witrynę wyszukiwania Google Android.

Aby rozpocząć rejestrację urządzenia mobilnego, konieczne będzie wprowadzenie danych konta Gmail. Systemy Google powinny podać aktualną lokalizację Twojego telefonu komórkowego. Jeśli opcja „Ostatnie połączenie w tej chwili” oznacza, że ​​lokalizacja jest wyświetlana w czasie rzeczywistym. Musisz pamiętać, że mogą pojawić się komunikaty, które mówią „Ostatnio widziany”, „Ostatnio podłączony”, „Urządzenie niedostępne”„Błąd dostępu do urządzenia”.

łatwo zlokalizuj telefon komórkowy za pomocą konta GmailJeśli pojawią się komunikaty, o których wspomniałem powyżej, to urządzenie może nie mieć połączenia lub że został po prostu całkowicie wyłączony, co może oznaczać, że jego zlokalizowanie zajmie trochę więcej czasu. Aby to zrobić, będziemy musieli skorzystać z komputera i poprzez Menedżera urządzeń zalogujemy się, gdy tam wejdziemy, będziemy mogli go zlokalizować przez satelitę.

Trzeba wziąć pod uwagę, że aby być w stanie zlokalizować Twój telefon To musi mieć włączony GPSw przeciwnym razie jedyne, co możemy w zasadzie zrobić, to usunąć dane z naszego telefonu lub sprawić, by zadzwonił, możesz nawet zablokować go hasłem, aby zapobiec jego usunięciu, chyba że złodziej wie, jak to zrobić twardy reset poprzez Odzyskiwanie.

Jest to dobre rozwiązanie na wypadek zgubienia telefonu komórkowego lub kradzieży, choć oczywiście nie zawsze się z nim wiąże. GPS włączony cały czas, ale to też nie jest zły pomysł. Prawda jest taka, że ​​musimy zachować ostrożność, kiedy wychodzimy, ponieważ nigdy nie wiadomo dokładnie, kiedy spotka nas taka sytuacja, która się po prostu zakończy. utrata urządzenia w rękach żywego zła.

Pamiętaj też, że konto Gmail jest bardzo ważny na urządzeniach z Androidem Jak zobaczysz, konto, którego użyłeś na telefonie komórkowym, to to samo, którego musisz użyć na komputerze, jeśli chcesz zlokalizować telefon, w przeciwnym razie nie będzie działać.

Jak całkowicie zablokować telefon, jeśli został skradziony lub zgubiony

Podsumowując, niestety bardzo trudno jest trwale zablokować dany telefon, ponieważ może to być również możliwe zlokalizuj go na wypadek, gdyby wszystko zostało usunięte, Zatem w przypadku kradzieży kwestią szczęścia jest znalezienie przedmiotu.

Teraz na wszelki wypadek musisz zablokować telefon i usuwam wszystko lub po prostu wyłączam urządzenie, a szanse na jego odzyskanie są bardzo nikłe, wtedy możeszwięc nie mogą go użyć, ponieważ ktokolwiek go ukradł lub ma, wykonał twardy resetzablokuj go przez IMEI, w ten sposób nie będziesz mógł go używać w żadnej firmie, ponieważ dany IMEI znajdzie się na czarnej liście wszystkich firm.

Problem w tym, że nie jest to również w 100% skuteczne, ponieważ wiemy, jak mówiliśmy przy innych okazjach, że istnieją sposoby na zmianę IMEI telefonu komórkowego, poza tym, że w wielu przypadkach, jeśli udasz się do serwisu technicznego telefonu komórkowego, firmy usługowej, gdy chcą odblokować urządzenie możesz zmienić IMEI łatwo, Dzięki BOX do odblokowywania urządzeń zmiana IMEI to kwestia kilku sekundpodłączenie telefonu trwa dłużej niż zmiana danego IMEI, więc wyobraź sobie.

W innym przypadku, jeśli go zgubiłeś, odnalezienie go nie będzie zbyt trudne, ponieważ jest to możliwe użyj konta Gmail lub konta Samsung Jak wspomnieliśmy wcześniej, bez żadnego problemu i bez obawy, że ktoś usunie absolutnie cokolwiek, ale jak zawsze, jeśli masz jakieś pytania, zostaw komentarz nieco poniżej.

zidentyfikuj urządzenie imei

Ostateczne zalecenia dotyczące kradzieży urządzeń mobilnych

Istnieje wiele aplikacji do śledzenia telefonu komórkowego, oczywiście te, o których wspomniałem wcześniej, są dość proste w tym sensie, że są darmowe i niezbyt skomplikowane w porównaniu do innych. Ponieważ jeśli telefon komórkowy nie ma Internetu lub jest wyłączony, nie będzie w stanie niczego śledzić. Dobrą rzeczą jest to Istnieją bardziej kompletne aplikacje, które w jakiś sposób mogą przezwyciężyć te niedogodności.

Jeśli Twoim urządzeniem jest Samsung, możesz wybrać oficjalną opcję firmy podobnie jak Znajdź mój telefon komórkowy. Aby móc korzystać z tej niesamowitej funkcji Samsunga, konieczne jest posiadanie konta Samsung, które należy zarejestrować na swoim telefonie komórkowym.

W przypadku urządzeń Apple mamy również bardzo ciekawą i skuteczną opcję z iCloud, gdzie to możliwe zlokalizuj swojego iPhone’a łatwo, wchodząc w sekcję „Znajdź mój iPhone” i wykonaj wskazane tam kroki.

Istnieją aplikacje, które dzięki SMS-om mogą zlokalizuj telefon komórkowy bez konieczności posiadania Internetu, a dodatkowo możesz zablokować wyłączenie telefonu. Możesz nawet zrobić zdjęcie osobie, która w danym momencie ma urządzenie.

Całkiem niezłe aplikacje, takie jak: Cerberus Anti Robo, Wheres my Droid, Avast Anti Theft i Lookout cSpełniają ten cel bardzo dobrze. i mogą być bardzo przydatne do znalezienia Twojego telefonu komórkowego.

Jedyną wadą tych aplikacji jest to, że zwykle wymagają płatności, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji danej aplikacji, a ponadto, jak możesz sobie wyobrazić, Koniecznie należy je zainstalować na urządzeniu mobilnym, zanim zostanie ono skradzione. lub go zgubić, więc jeśli nie masz już telefonu komórkowego, nie masz innego wyjścia, jak wypróbować pierwsze opcje, o których wspomnieliśmy powyżej.

Daj nam znać, komentując, czy wszystkie te wskazówki okazały się dla Ciebie przydatne w poszukiwaniu urządzenia i powiedz nam. Czy udało Ci się znaleźć zagubionego Samsunga w ten sposób krok po kroku?

dołącz do naszego kanału telegram