Skip to content

Jak dezaktywować lub usunąć „Ochronę przywracania ustawień fabrycznych” (FRP) z telefonów komórkowych Samsung

20 de kwiecień de 2023

Ochrona przywracania ustawień fabrycznych (FRP) jest automatycznie włączana na wszystkich urządzeniach z systemem Android 5.0 lub nowszym. Jest to system, który łączy smartfon z Androidem z Twoim kontem e-mail. Jest to środek bezpieczeństwa mający na celu ochronę Twoich danych. Jeśli ktoś zresetuje Twoje urządzenie w sposób, który Android uzna za niebezpieczny, zostaniesz zablokowany, dopóki nie zalogujesz się przy użyciu początkowego konta e-mail. To znaczy, za pomocą którego urządzenie zostało aktywowane. Chociaż jeśli chcesz wyłącz tę ochronę przywracania ustawień fabrycznych z jakiegoś powodu tutaj pokażemy ci, jak to zrobić.

Wyłącz FRP Androida jest to konieczna procedura gdy chcemy oddać, oddać lub sprzedać telefon. Jeśli FRP nie zostanie nadpisany, urządzenie nadal będzie wymagać zalogowania użytkownika, zanim będzie można z niego korzystać. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę, jak nie zresetować sprzętu. „Niebezpiecznym sposobem” na to jest kombinacja przycisków do wykonania twardego resetu i aktualizacji oprogramowania układowego urządzenia (dostęp do trybu odzyskiwania, niezależnie od tego, czy jest to Samsung S5, czy jakikolwiek inny). Jeśli to zrobimy, FRP nadal będzie aktywowany, a nowy właściciel smartfona nie będzie mógł z niego korzystać.

Mówią, że to dobry pomysł na wypadek kradzieży, ale zazwyczaj użytkownicy nie patrzą życzliwie na taką możliwość. Problem polega na tym, że ochrona przywracania ustawień fabrycznych, o której tak wiele komentowano i tak dobra, że ​​​​wydawało się, w rzeczywistości można ją pominąć. Chociaż Nie jest to bardzo łatwe zadanie Aby wykonać to, co zostało powiedziane, postępując zgodnie z właściwymi instrukcjami, możemy to osiągnąć.

Do czego służy FRP?

Liczba osób, które chcą odblokować swój smartfon, jest naprawdę niesamowita, ponieważ na przykład zapomniały wzoru, aby go odblokować. W niektórych przypadkach tak jest możliwość odzyskania dostępu do telefonu komórkowego wchodząc na konto e-mail Gmail, z którym je skonfigurowałeś, problem polega na tym, że w niektórych przypadkach okazuje się, że jest to fałszywe konto lub nawet nie pamiętasz hasła do niego itp.

Potem mamy drugą stronę i wtedy nasz telefon komórkowy zostanie skradziony lub go zgubimy i oczywiście nie chcemy, aby ktokolwiek miał dostęp do naszych informacji, ale jednocześnie nie chcemy, aby je usunęli, wtedy pomysł ​​Ochrona przywracania ustawień fabrycznych jest dokładnie taka nie można usunąć przywracając ustawienia fabryczne informacje, które w nim przechowujemy.

Problem polega na tym, że RootJunky znalazł xploit, który to potrafi umożliwiają zresetowanie dowolnego Samsunga z tych, które mają tę ochronę, takich jak Galaxy S6, Galaxy S7, S7 Edge, a nawet Galaxy Note 7. Przeprowadzenie tego procesu również nie jest łatwe, ponieważ w rzeczywistości jest dość długi i prawdopodobnie bez zaawansowanej wiedzy na temat temat w ogóle nie będziesz w stanie tego zrobić.nic. Jak zawsze w świecie technologii, żaden rodzaj systemu bezpieczeństwa nie trwa wiecznie, a za każdym razem, gdy tak się dzieje, użytkownicy stopniowo odkrywają, jak pozbyć się tego typu zabezpieczeń.

Jak wyłączyć FRP telefonu komórkowego Samsung i dowolnego Androida?

Aby wyeliminować tę ochronę, konieczne jest przywrócenie urządzenia z poziomu samych ustawień systemowych, w których nawet strona Samsunga wyjaśnia, jak to zrobić. W tym celu wskazane jest wykonanie tych trzech działań, które zostaną wymienione poniżej:

 • Pierwszym krokiem jest wyczyść lub usuń blokadę wzoru. Które możemy przeprowadzić w Ustawienia> Ekran blokady i zabezpieczenia. Abyś mógł wyłączyć wszystkie metody blokowania terminali.
 • Więc spróbuj usuń konta skonfigurowane na urządzeniu. Aby to zrobić, musisz przejść do Ustawienia> Google> Konto i usunąć wszystkie konta, które są tam obecne.
 • I w końcu musisz wykonaj pełne czyszczenie komputera. Przechodząc bezpośrednio do Ustawienia> System> Resetuj ustawienia. Następnie wybierz miejsce, w którym jest napisane „Przywracanie danych fabrycznych” i „Usuń wszystko”.

kobieta pokazuje smartfon

Po wykonaniu powyższych czynności przystępujesz do dezaktywacji FRP, wykonując następujące czynności:

 • Otwórz ustawienia.
 • Wejdź do systemu.
 • Stuknij w Resetuj.
 • Wprowadź Zresetuj telefon.
 • Kliknij przycisk Resetuj.
 • Wpisz Twój kod PIN.
 • Kliknij akceptuj.
 • Poczekaj, aż telefon się przywróci

W ten sposób terminal usuwa całą zawartość i odłącz początkowy e-mail od skonfigurowanego Gmaila. Będziesz już mógł dezaktywować ochronę przywracania ustawień fabrycznych. Dzięki temu możesz teraz spokojnie przystąpić do sprzedaży lub oddania telefonu komórkowego, mając pewność, że wszystkie informacje, które tam posiadałeś, nie są już dostępne na tym terminalu.

dołącz do naszego kanału telegram