Skip to content

Jak utworzyć skrót klawiaturowy, aby otworzyć Google Chrome bezpośrednio na moim komputerze?

30 de listopad de 2021

W nowej wersji Windows 10 oferuje nam skróty do prawie wszystkiego w systemie. Pozwala to na usprawnienie pracy, którą musisz wykonać, ponieważ jest to bardzo przydatne narzędzie, które bardzo nam pomaga w kwestii „wydajności”, ale na tym się nie kończy. daje nam możliwość tworzenia skrótówTak, stwórz je według własnych upodobań i spersonalizowane, abyś mógł mieć lepsze wrażenia użytkownika.

Z tego artykułu dowiesz się, jak można to zrobić i jak stworzyć skrót klawiaturowy w celu szybkiego uruchomienia przeglądarki Google Chrome i w ten sposób lepszego i wydajniejszego zarządzania w momencie jej użytkowania.

Jak działają skróty klawiaturowe w Google Chrome?

Skróty generalnie służą do otwierania określonej trasy, która powoduje, w tym przypadku działa Google Chrome, wystarczy to osiągnąć za pomocą kombinacji klawiszy, które są przypisane tak, że gdy zostaną naciśnięte jednocześnie, otwierają program.

Czyli w ten sposób, jeśli w pewnym przypadku mamy tylko klawiaturę do dostępu do programu, możemy również wejść korzystając z procedury jak w, skróty z klawiszami również dają nam dostęp nie tylko do otwierania programu, ale także do funkcji samego programu, co może być przydatne podczas łatwiejszego korzystania z programu.

klawiatura laptopa

Jakich typów skrótów klawiszowych można używać w Chrome?

W programie Google Chrome jest ich wiele skróty klawiszowe dla różnych funkcji który ma tę wyszukiwarkę, która jest dobrze znana, ale bardzo mało eksplorowana przez wielu.

Niektóre znajdują się w kategorii poświęconej otwieraniu kart Ctrl + N, otwieraniu wcześniej zamkniętych kart Ctrl + shift + i inne, które mają z tym związek, są inne przeznaczone do zamykania kart Ctrl + W zmodyfikuj je zminimalizuj Alt + spacja + N., zmaksymalizuj Alt + spacja + x możemy dostać, aby zamknąć przeglądarkę Alt + F + X. Istnieje wiele skrótów, których możesz użyć w swojej przeglądarce.

Większość z nich można uzyskać, otwierając menu Google Chrome w prawym górnym rogu, a menu rozwijane pokaże wszystkie opcje wraz ze skrótami.

Jakie kroki należy wykonać, aby utworzyć i skonfigurować własne skróty klawiaturowe?

Aby mieć możliwość posiadania naszego Google Chrome w skrócie klawiaturowym, musimy wykonać procedurę stosunkowo krótki i prosty w celu przypisania dostępu do programu za pomocą kombinacji klawiszy lub skrótu klawiaturowego

W logo programu, w tym przypadku Google Chrome, dajemy mu drugie kliknięcie i przechodzimy do opcji Konfiguracja znajdującej się na końcu listy, następnie do Bezpośredniego dostępu i w opcji Skrót klawiszowyTutaj kopiujesz kombinację liter, które chcesz, na przykład Ctrl + Alt + G, a następnie kliknij Zastosuj i voila masz skrót do programu gotowy do użycia.

Jeśli masz okna

Teraz, jeśli mamy zainstalowany system operacyjny Windows 10 i chcemy utworzyć skrót do otwierania Google Chrome, przeprowadzimy poniższą procedurę, którą wyjaśnimy poniżej.

 1. Wybierz program
 2. Dodatkowe kliknięcie
 3. Nieruchomości
 4. Dostęp bezpośredni
 5. Skrót klawiszowy
 6. W polu kopiujemy skrót liter
 7. Zastosować
 8. Akceptować

Postępuj zgodnie z tymi krokami nie tylko możesz utworzyć skrót, aby uzyskać dostęp do Google Chrome, ale możesz również skorzystać z tej metody, aby utworzyć własne niestandardowe skróty.

Jeśli masz Linuksa

Teraz, jeśli to, co mamy, to wolne oprogramowanie, które daje nam swobodę robienia tego, co chcemy, ponieważ system operacyjny linux (Ubuntu), aby wymienić jeden, daje nam opcje, jeśli używamy Google Chrome, musimy kliknąć drugie i w menu zaczniemy w ten sposób.

 1. Ustawienie
 2. Opcje klawiatury
 3. Zakładka Skróty
 4. Na wyświetlonej liście klikamy + dodać nowy
 5. Dodajemy kombinację
 6. I kliknij słowo dezaktywowane, aby aktywować tę trasę. W ten sposób skrót będzie gotowy do użycia.

Google Chrome na Linuksie

Jak utworzyć skrót klawiaturowy dla określonej witryny?

Aby mieć bezpośredni dostęp w naszej przeglądarce Google Chrome, musimy najpierw być na stronie, aby utworzyć skrót z kombinacją klawiszy.

 1. Ustawienie
 2. Wyszukiwarka W tej części pojawia się domyślna lista wyszukiwarek.
 3. Klikamy, aby dodać
 4. W wyskakującym okienku kopiujemy adres strony, aby utworzyć dostęp
 5. Teraz tworzymy kombinację liter, aby rozpocząć stronę
 6. Dodać. Gdy to zrobisz, skrót będzie gotowy do użycia.

dołącz do naszego kanału telegram