Skip to content

Jak utworzyć kolaż zdjęć za pomocą serwisu Canva Online za darmo (przykład)

27 de luty de 2021

Canva to bardzo przydatne narzędzie do wykonywania prac projektowych w różnych prezentacjach, ponieważ pozwala wyświetlać obrazy w bardziej estetyczny sposób. Dziś pokażemy jak bezpłatnie utworzyć kolaż zdjęć w serwisie Canva online w bardzo prosty sposób.

Przed rozpoczęciem tworzenia kolażu zdjęć w serwisie Canva będziesz musiał się zarejestrować, ale nie martw się, jest to bardzo prosta procedura i tutaj wyjaśnimy Ci ją od podstaw.

Zarejestruj konto w serwisie Canva, aby tworzyć kolaże zdjęć online

Otwórz stronę Canva i zarejestruj się przez e-mail, Facebook lub Google. Serwis Canva zapyta Cię, do czego będziesz używać swojego konta: do pracy, do celów osobistych lub do celów edukacyjnych. Wybierz opcję, która odpowiada Twoim potrzebom. Strona zawiera również sugestie, jak nauczyć się tworzyć projekty.

Kliknij logo Canva w lewym górnym rogu, aby wrócić do domu. W pasku wyszukiwania musisz umieścić: Kolaż. Jak w każdej wyszukiwarce, pokaże Ci sugestie. Upewnij się, że wybierasz typ pliku o rozmiarze, jaki ma mieć kolaż. Jeśli nie, będziesz musiał zmienić rozmiar swojego projektu.

Kliknięcie dowolnego z nich otworzy katalog domyślnych szablonów, których możesz użyć w swoim projekcie. Po wybraniu jednego z nich będziesz mieć dostęp do słów kluczowych, do których odnosi się szablon, oraz do użytkownika Canva, który go przesłał. Naciśnij przycisk „Użyj tego szablonu”. Otworzy się zakładka z edytorem Canva.

Nadszedł czas, aby przesłać zdjęcia do szablonu, aby utworzyć kolaż zdjęć w serwisie Canva. Wykonaj kolejne kroki:

 1. Przejdź do menu po lewej stronie i wybierz „Przesłane pliki”. Kliknij przycisk „Prześlij obraz lub wideo”.
 2. Przejdź do folderu, w którym masz swoje zdjęcia. Wybierz zdjęcia, które chcesz wyświetlić w swoim kolażu Canva, i kliknij przycisk „Otwórz”. Poczekaj, aż się załadują.
 3. Wybierz jedno z właśnie przesłanych zdjęć i przeciągnij je do jednego z plików przestrzenie szablonów. Jeśli chcesz zmienić położenie zdjęcia, kliknij na nie i umieść je tak, jak chcesz, a gdy będzie gotowe, naciśnij „OK”. W tym momencie możesz skorzystać z okazji, aby edytować kolaż według własnego uznania, dodając filtr do zdjęć lub nawet nadając im realistyczny efekt polaroid.
 4. Na górnym pasku, po lewej stronie przycisku „Wypróbuj Canva Pro”, znajduje się nazwa używanego szablonu. Najedź kursorem na tę nazwę i wpisz nazwę, którą chcesz nadać plikowi. Gdy jesteś pewien utworzonego projektu, kliknij przycisk Ściągnij.
 5. Wybierz „Typ pliku” lub format, w którym wolisz pobrać swój projekt. Dostępne opcje są następujące:
 • PNG: format wysokiej jakości.
 • JPG: mały rozmiar pliku.
 • Standardowy plik PDF– Mały rozmiar pliku, dokument wielostronicowy.
 • PDF do druku: wielostronicowy dokument wysokiej jakości.
 • Wideo: mp4.
 • Animacja: animowane wideo lub GIF.Narzędzia Canva do tworzenia kolaży

Po wybraniu dowolnej z tych opcji naciśnij niebieski przycisk „Pobierz”. Otworzy się okno z komunikatem „Przygotowanie projektu”. Będziesz mógł obserwować proces pobierania tego samego w pasku. Zwykle iw zależności od typu pliku proces przebiega bardzo szybko.

Wskazówki dotyczące projektowania najlepszych kolaży

Jeśli wybrałeś szablon z osadzonym tekstem, kliknij na niego i zmień domyślną frazę. Wpisz kilka słów związanych z Twoim zdjęciem, na przykład: imię i nazwisko, wakacje 2014, strona internetowa, którą chcesz reklamować itp. Uwzględniając, daj się ponieść wyobraźni the cel, dla którego chcesz zrobić ten kolaż.

Możesz zmienić rozmiar i kolor listu w dogodnym dla siebie czasie. Możesz także zmienić kolor tła, aby nadać mu bardziej osobisty styl. Musisz kliknąć gdzieś w polu, a strona będzie oferować kilka opcji do wyboru. To ci pozwoli dostosuj paletę kolorów.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, aby dostosować kolaż, jest dodanie kształtów, linków, a nawet możesz bardzo łatwo umieścić animacje na zdjęciach. Canva oferuje wiele opcji, dzięki którym Twój projekt będzie naprawdę spektakularny.

Postępując zgodnie z instrukcjami i stosując sztuczki, które właśnie przeczytałeś w tym artykule, będziesz już mieć na swoim komputerze kolaż zdjęć utworzonych w online w serwisie Canva całkowicie za darmo. Zalecamy zapoznanie się z tym narzędziem i odkrycie wszystkich możliwości, jakie masz, aby wykonywać w nim bardziej uderzające i profesjonalne prace. Na przykład, czy wiesz już, jak utworzyć infografikę w serwisie Canva? Śmiało i spróbuj!