Skip to content

Jak umieścić efekty lub filtry na zdjęciach z serwisu „Canva”? – Stwórz swoje najlepsze projekty

15 de styczeń de 2022

Od samego początku Canva jest narzędziem bardzo ważne przy projektowaniu wizerunku, postu informacyjnego, ulotki czy jakiejkolwiek reklamy. Serwis Canva stał się programem Adobe Illustrator dla początkujących. Wielu porównuje to z dobrymi aplikacjami do projektowania, ponieważ jest to całkiem dobra aplikacja, ponieważ jest to prosta aplikacja.

Oprócz prostoty jest to również bardzo funkcjonalna aplikacja. Fakt, że jest tak funkcjonalny sprawia, że ​​wielu użytkowników używa go do wszelkiego rodzaju potrzeb. Od stworzenia posta do opublikowania na Instagramie, po nakładanie filtrów na zdjęcia. To ostatnie zostanie wyjaśnione w tym artykule.

Należy zauważyć, że chociaż z serwisu Canva korzystają zarówno nowicjusze, jak i eksperci, istnieje grupa osób, które nie lubią korzystać z tej aplikacji. Wszystko dlatego, że zwykle mówią, że tak jest aplikacja do krótkiego projektowania i że dzięki jego prostocie niewiele się z nim osiąga.

Jak wyświetlić całą listę efektów w serwisie Canva dla swoich zdjęć?

Pierwszą rzeczą, którą musi zrobić użytkownik, który chce zobaczyć listę efektów fotograficznych znajdujących się w serwisie Canva jako aplikacja, program lub strona internetowa, jest posiadanie konta Canva. Założenie konta w serwisie Canva jest bardzo łatwe, zajmie to tylko kilka minut i zazwyczaj do utworzenia konta potrzebny jest tylko adres e-mail i kilka innych informacji o osobie.

Po utworzeniu konta w serwisie Canva użytkownik powinien tylko przejdź do ogólnego paska narzędzi aby szybko znaleźć listę dostępnych tam efektów fotograficznych. Wszystkie te istniejące efekty mogą być wykorzystane w najlepszy sposób dla tych, którzy wiedzą, jak wykorzystać swoje zdjęcia.

Ci, którzy nie wiedzą, jak dobrze obsługiwać całą aplikację, mogą również zacząć ją poznawać. A jeśli nie są zarządzane ani z projektem, Serwis Canva to dobre miejsce do rozpoczęcia nauki.

W widocznej tam opcji efektów możesz wybrać efekty dostępne w serwisie Canva do użytku przez osobę, która w danej chwili edytuje. W tworzeniu dobrych edycji pomoże użytkownikowi dobre połączenie kolorów, do tego bowiem niezbędne jest rozróżnienie niuansów, które będą dobrze wyglądać na zdjęciu.

Co należy zrobić, aby dodać ciepły filtr do edytowanych zdjęć w serwisie Canva?

Znajomość nazw filtrów dostępnych w serwisie Canva to coś, co bardzo pomoże użytkownikowi, który chce dodać do zdjęcia ciepłe lub chłodne odcienie. W przypadku chęci umieszczenia filtra ciepłych tonów, użytkownik może przejść do filtra zachodu słońcana przykład i dodaj go do zdjęcia, aby dodać mu ciepła.

Canva, będąc tak kompletną aplikacją, pomaga tym, którzy chcą projektować i edytować swoje zdjęcia. Na przykład Canva ma popularną opcję tworzenia okładek blogów. Ta opcja osłony może być łączona z wykorzystaniem dowolnego z wcześniej wymienionych filtrów.

filtry o wysokim kontraście

Rozmycie zdjęć, zwiększenie nasycenia i zabawa kontrastem w serwisie Canva pomagają utrzymać wysoki kontrast. Ale użytkownik musi wiedzieć, jak odróżnić filtry o wysokim i niskim kontraście.

płótno na laptopie

Będziesz w stanie to osiągnąć, przyglądając się istniejącym typom filtrów i, w zależności od twoich kryteriów, użyj tego, który jest najbardziej uderzający lub dostosowuje się do twoich potrzeb dla zdjęcia chwili. Pamiętaj o tego typu problemach, dzięki czemu zdjęcie będzie wspaniałe.

Jak usunąć kolor z filtra o wysokim kontraście w serwisie Canva?

Aby edytować coś z filtra, użytkownik będzie musiał jedynie znajdować się w narzędziu filtrowania w serwisie Canva i kliknąć opcję o nazwie: normalny. Wyświetli się wtedy kilka opcji, z których należy wybrać tę, która mówi o wysokim kontraście, po wejściu do niej będziesz mógł zobaczyć, czy ma znaczne nasycenie i jak je usunąć lub zmniejszyć.

Jak dostosować filtr, za pomocą którego będziesz edytować swoje zdjęcia w serwisie Canva?

Z drugiej strony jest ważne, jeśli chcesz, aby było bardziej przejrzyste lub że zdjęcie lub obraz już przesłane do serwisu Canva ma większą przezroczystość, można je również dostosować. W ten sposób tylko dostosowując jasność zdjęcia można edytować. Można również użyć innych narzędzi.

Coś niesamowitego w serwisie Canva polega na tym, że dzięki tej aplikacji możesz osiągnąć tak wiele, że edytowane zdjęcia mogą być podobne do tych w aplikacji Pinterest. To bardzo dobre osiągnięcie dla serwisu Canva, ponieważ Pinterest to najlepsza aplikacja do zdjęć i projektów. Ten wyczyn można osiągnąć tylko wtedy, gdy osoba, która go edytuje, ma dobre oko.

płótno na telefon komórkowy

Jasność lub nasycenie

Aby zmienić jasność lub nasycenie obrazu tak, aby był jaśniejszy, jest opcja na górnym pasku, tuż nad szablonem które można wykorzystać. Narzędzie nazywa się przezroczystością. To jest niesamowite dla obniżenia nasycenia lub jasności. Może być używany w ten sposób, jeśli użytkownik tak nakazuje.

uprawa lub stosunek

Podobnie upewnij się, że obraz lub fotografia jest dobrze skadrowana i ma dobre proporcje, pomaga zrobić harmonijne zdjęcie. Można to również osiągnąć za pomocą narzędzia znajdującego się na górnym pasku szablonu. Dzięki tym wskazówkom użytkownik może upewnić się, że dokona najlepszych zmian w serwisie Canva, kiedy tylko zechce.

dołącz do naszego kanału telegram