Skip to content

Jak tworzyć kartki urodzinowe w serwisie Canva — spersonalizuj swoje gratulacje

21 de listopad de 2021

Dzięki portalom społecznościowym nasze życie stało się pod wieloma względami łatwiejsze, jeśli w ostatniej chwili przypomniałeś sobie urodziny członka rodziny lub przyjaciela, nie musisz wychodzić, aby dokonać nieoczekiwanego zakupu lub zrobić złego wrażenia, po prostu z komputera lub telefonu komórkowego za pomocą aplikacji Canva możesz projektować piękne karty Pozwól im wyrazić całą miłość i życzenia, jakie masz dla tej osoby.

Co musisz przygotować przed stworzeniem swoich kartek urodzinowych?

Pierwszą rzeczą, jaka jest potrzebna do wyprodukowania kartek cyfrowych na urodziny lub inną okazję, jest posiadanie konta w portalu graficznym takim jak Canva, do którego można zasubskrybować za darmo lub Premium, tam znajdziesz nieskończoność szablonów, które możesz dostosować bez większych komplikacji.

Weź również pod uwagę szczegóły, takie jak gust osoby, do której jest adresowana, używaj zabawnych zwrotów, jaskrawych kolorów, uderzających obrazów, zdjęć rodzinnych i wyrażaj swoje uczucia.

Co powinieneś zrobić, aby zaprojektować swoje kartki urodzinowe z telefonu komórkowego?

Telefony komórkowe pozwalają nam dziś robić wiele rzeczy, poza ich podstawowymi funkcjami, w tym tworzeniem lub projektowaniem kart cyfrowych na każdą okazję, a do tego wymaga jedynie posiadania pobrałem aplikację do projektowania graficznego Podobnie jak Canva, która pozwala robić wiele rzeczy, w tym efekty rozpikselowane, z którymi możesz pracować tak, jakbyś był na komputerze, kroki z tej aplikacji są niezwykle proste, opiszemy to w kilku następnych wierszach.

Jak używać serwisu Canva do tworzenia kartek urodzinowych?

Zaczynając od momentu, w którym mamy już konto w serwisie Canva, wykonaj następujące czynności kroki, aby wygenerować piękne i zabawne karty cyfrowe:

 1. Uzyskaj dostęp do swojego konta Canva.
 2. Naciśnij przycisk szablonów który znajduje się po lewej stronie, co otworzy wachlarz kategorii, z której będziemy wybierać „Kartka”, następnie pokazujesz nam szablony kartek, które są pogrupowane według różnych tematów, takich jak: zaproszenia, gratulacje, miłość, urodziny, wesela i wiele innych.
 3. W naszym przypadku, klikniemy na słowo „Urodziny” i wyświetli się szereg szablonów związanych z tematem, z których możemy wybrać biorąc pod uwagę, że niektóre są darmowe, a inne płatne.
 4. Po wybraniu tego, który Ci się podoba, kliknij go, a szablon i jego nazwa zostaną wyświetlone. Pod nazwą znajduje się pudełko z napisem „Użyj tego szablonu” klikamy tam i otworzy się okno z edytorem Canva.
 5. Będąc w oknie edycji możesz dokonać wszelkich modyfikacji w zakresie koloru pisma, elementów, tła, rozmiaru i stylu czcionki, zmieniać położenie kształtów, dodawać nowe elementy i słowa, w skrócie, możesz dostosować go według własnego gustu!. Aplikacja daje również możliwość stworzenia własnego projektu, ponieważ oferuje pusty szablon, który pozwala popuścić wodze fantazji.
 6. Po zakończeniu dostosowywania karty przypisujesz jej nazwę, w tym celu przechodzimy do paska narzędzi i tam pojawia się pole z oryginalną nazwą szablonu, umieszczamy tam kursor i wpisujemy nową nazwę.
 7. Po zidentyfikowaniu przystępujemy do zapisywania lub publikowaniaNa końcu paska narzędzi znajdują się opcje, jeśli chcę to zapisać, wybieram pobranie listy z różnymi typami plików jest wyświetlana, wybierasz ten, który ci odpowiada i naciskasz pobieranie i rozpoczyna się proces pobierania, który trwa kilka sekundy.
 8. Po zakończeniu pobierania w dolnej części ekranu wyświetla się nazwa pobierania, masz ją już zapisaną w aplikacji i możesz kontynuować edycję w dowolnym momencie, do czego musiałbyś przejdź do ekranu głównego serwisu Canva i naciśnij przycisk „Wszystkie moje projekty” i tam pojawi się ponownie. Jeśli chcesz to wysłać, naciśnij opublikuj i Aplikacja daje Ci możliwość wysłania go za pośrednictwem sieci społecznościowej, którą uważasz za najlepszą.

projektowanie kartek urodzinowych z canva

Skąd wziąć szablony do tworzenia spersonalizowanych kartek urodzinowych?

Po co zadowalać się ogólnym zaproszeniem, jeśli w sieci mamy niezliczone portale, z których możemy zaprojektować wspaniałe spersonalizowane karty. W ramach tych portali najczęściej wymieniane są: Canva, Fotojet, Crello, Desygner, Spark Adobe, Venngage, pośród innych.

Jakiego innego programu możesz użyć do tworzenia kartek urodzinowych online?

Z komputera, bez konieczności pobierania jakiejkolwiek aplikacji, możesz również generować piękne kartki urodzinowe, korzystając z narzędzi oferowanych przez Microsoft Word.

Microsoft Word

Word ma wiele szablonów co pozwala nam szybko i łatwo wyprodukować kartki urodzinowe lub inne uroczystości. Aby to zrobić, wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Otwórz nowy dokument w programie Microsoft Word.
 2. Przechodzimy do sekcji więcej szablonów, gdy otworzy się nowe okno wpisujemy w wyszukiwarkę powód, którego potrzebujemy, a system pokazuje nam różne karty, z których możemy korzystać.
 3. Po wybraniu tego, który najbardziej nam się podoba, klikamy go, aby wybrać, a następnie klikamy słowo „Utwórz”.
 4. Po pobraniu za pomocą narzędzi Worda możesz dokonać wszelkich modyfikacji chcesz jako kolor tekstu lub tła, wstaw obraz, dodaj słowa, krótko mówiąc, wszystko, czego potrzebujesz, aby spersonalizować swoją kartę.
 5. Po zakończeniu możesz go wydrukować, aby dostarczyć go osobiście lub wysłać z wybranej sieci społecznościowej.

dołącz do naszego kanału telegram