Skip to content

Jak stworzyć okładkę bloga w serwisie Canva — zrób to łatwo

9 de grudzień de 2021

W czasach, w których pozory mają ogromne znaczenie dla osób przeglądających rozległy Internet, musisz sprytnie wykorzystać zasoby, którymi dysponujesz, aby wyróżnić swojego bloga i przyciągnąć duży ruch do swojej witryny. Aby to zadanie nie było dla Ciebie trudne, naucz się jak stworzyć okładkę swojego bloga w serwisie Canva i zrób to łatwo.

Platforma Canva jest idealna do wykonywania dowolnych zadań projektowych bez bycia ekspertem w danej dziedzinie. Dzięki oferowanym przez nią narzędziom możesz stwórz idealną okładkę dla swojego bloga i tym samym przyciągnąć uwagę wszystkich użytkowników, którzy przechodzą przez Twoją stronę. Dowiedz się, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę podczas projektowania okładki w serwisie Canva i uzyskaj najlepsze wyniki.

Jaki typ układu wybrać dla mojego bloga w serwisie Canva?

Canva to najlepsza alternatywa dla tworzyć projekty wszelkiego rodzaju. Dzięki niemu możesz projektować w różnych formatach, niezależnie od tego, czy chcesz tworzyć broszury, infografiki czy okładki swojego bloga lub innych sieci społecznościowych. Aby w pełni wykorzystać tę witrynę (popularną nawet wśród profesjonalistów), musisz utworzyć konto Canva.

Na jego platformie znajdziesz wiele szablonów do różnych celów; wszystko uporządkowane w kategorie według formatu i przeznaczenia projekt. Istnieją kategorie z szablonami sieci społecznościowych, marketingu, filmów i prezentacji; istnieją również opcje dla formatów drukowanych i profesjonalnych środowisk biurowych.

Te szablony przychodzą skonfigurowany do odpowiednich wymiarów na platformę, na którą planujesz go przesłać, co zaoszczędzi Ci dużo czasu i zapobiegnie pikselizacji okładki Twojego bloga. Powinieneś jednak wiedzieć, jak wybrać odpowiedni rodzaj obrazu, aby działał jako baner lub okładka Twojego bloga.

Aby znaleźć projekty skierowane do tego typu witryn, wpisz „blog” w pasku wyszukiwania i przejrzyj wyniki. Znajdziesz sporo darmowych szablonów stworzonych dla blogów, które możesz edytować, aby dostosować je do swoich preferencji. Ale oprócz zaspokojenia swoich upodobań musisz zadbać o to, aby obraz dostosował się do dwóch istotnych aspektów.

Odbiorcy, do których kierowany jest blog

Zawsze powinieneś myśleć o reakcji swoich odbiorców, ponieważ będzie to zależeć od tego, czy uzyskasz dobry poziom ruchu; Jeśli okładka przyciągnie odwiedzających, będą nadal wchodzić na Twój blog. W tym kontekście musisz upewnić się, że szablon, który projektujesz dla swojego banera, jest powiązany z temat Twojego bloga i gusta publiczności chcesz przyciągać, nosząc style i kolory, które są dla nich przyjazne.

Oryginalność Twojego projektu w serwisie Canva

Chociaż Canva oferuje prawie gotowe szablony do zaprojektowania okładki, nie należy używać domyślnego banera. Aby Twój blog przekazywał oryginalność, okładka musi być unikalna. Canva oferuje możliwość stworzenia własnego zestawu brandingowego i projektowego, dzięki czemu możesz zbudować swój własny, oryginalny model estetyczny we wszystkich obrazach na swoim blogu.

plany na płótnie

Ile kosztuje uzyskanie dobrej okładki mojego bloga w serwisie Canva?

W serwisie Canva dostępne są szablony do projektowania wszystkiego; wystarczy poszukać, aż znajdziesz idealny obraz i styl. Platforma ułatwia wszystko dzięki inteligentnym funkcjom, dzięki czemu możesz pokazać całą swoją kreatywność bez ograniczeń podczas tworzenia bezpłatnego banera na swoim blogu; z wyjątkiem płatnych treści, za które musisz zainwestować określoną kwotę, aby mieć prawo do wykorzystania jej w swoich projektach.

Podstawą serwisu Canva jest ogromny zbiór treści. Jedna trzecia jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników; Jednak w przypadku większości obrazów i szablonów platforma wymaga opłaty za użytkowanie, która odblokowuje również bardziej zaawansowane funkcje Canva. Jednak chodzi o dość ekskluzywne i oryginalne szablony.

Aby uzyskać dostęp do tych zaawansowanych zasobów, musisz kupić plan subskrypcji w serwisie Canva. Plany te mają na celu zaspokojenie potrzeb powracających użytkowników, takich jak nauczyciele, organizacje non-profit, firmy i małe zespoły. Obecny koszt Plan Pro to 12,99 USD miesięcznie.

Ten plan zawiera imponujące funkcje, takie jak ponad sto milionów zasobów wizualnych, dostępnych ponad 600 000 szablonów, profesjonalne narzędzia do usuwania tła i zmiany rozmiaru obrazów, a także wiele innych zalet. Możesz sprawdzić ceny każdego planu w serwisie Canva na jego oficjalnej stronie internetowej i kupić wybrany przez siebie plan, aby jeszcze bardziej ulepszyć wygląd swojego bloga.

Jak uzyskać najlepsze wyniki z moich treści?

okładki bloga na płótnie

Kluczem do maksymalnego wykorzystania możliwości serwisu Canva i uzyskania pozytywnych wyników na swoim blogu jest kreatywnie korzystać z narzędzi tej platformy. Baner ma na celu przyciągnięcie uwagi zwiedzających, dlatego warto skupić się na stworzeniu okładki przyciągającej wzrok, ale nie przeładowanej elementami.

Skorzystaj z funkcji serwisu Canva, aby uprościć proces projektowania i dodać osobisty lub blogowy charakter. Okładka musi przekazywać odwiedzającemu oczekiwanie co do treści bloga, dlatego musi być bardzo w zgodzie z jego tematem i stylem. Na przykład, jeśli jest to blog o technologii, lepsze wyniki uzyskasz, dołączając obraz z urządzeniami technologicznymi.

Połącz szablony blogów z wysokiej jakości obrazami i dodaj słowa kluczowe aby wzbudzić zainteresowanie użytkowników; W ten sposób możesz zaprojektować idealny baner dla swojego bloga i uzyskiwać najlepsze wyniki dzięki treściom utworzonym w serwisie Canva.