Skip to content

Jak tworzyć i projektować historie na Facebooku za pomocą serwisu Canva | Darmowe online

10 de marzec de 2021

Historie to nowy trend, cieszą się coraz większą popularnością i są powszechnie wykorzystywane do udostępniania zdjęć i filmów przez 24 godziny. W tym artykule zamierzamy Cię nauczyć jak bezpłatnie tworzyć i projektować historie dla Facebooka w serwisie Canva online.

Wielu użytkowników używa go do poprawy swojej obecności w sieciach społecznościowych. Treści, które możemy do nich przesłać, są bardzo wszechstronne, a dzięki Canva możesz mieć pewność, że Twoje historie są doskonałe.

Jak tworzyć i projektować historie na Facebooku w serwisie Canva, bardzo proste

Canva to platforma, na której pracuje zespół fantastycznych projektantów. Na jego stronie możemy znaleźć ogromną kolekcję szablonów z bardzo różnymi motywami. Wśród nich są reklamy, kolaże zdjęć, ulotki, memy itp. Nie zapomnijmy wspomnieć o funkcji „przeciągnij i upuść”W bibliotece obrazów.

Dzięki tej funkcji możesz łatwiej dostosowywać i dostosowywać swój szablon w ciągu kilku minut. Aby rozpocząć, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wejść na ich stronę internetową. Po wejściu musisz kliknąć niebieski przycisk „Otwórz nowy projekt Facebook Stories”.

Dzięki tej akcji przekieruje Cię do nowej karty, w której musisz się zalogować lub utworzyć konto, jeśli go nie masz. Aby to zrobić, będziesz mieć możliwość szybszej rejestracji: „Zarejestruj się w Google” lub „Zarejestruj się przez Facebook”. Następnie musisz otworzyć nowy układ Historia na Facebooku, wybierając spośród dostępnych opcji szablonów.

Możesz przesłać własny obraz lub wybrać jedną z opcji oferowanych przez Canva. Edytuj i popraw swoje obrazy. Jeśli chcesz, możesz także dodać filtry.

Na koniec edytuj tekst. Canva ma ponad 130 czcionek. Możesz także, jeśli chcesz, zmodyfikować kolory pól tekstowych i tekstu, aby jeszcze bardziej go spersonalizować.

Kiedy skończysz edytować swoją historię, kliknij „Zapisz” i na koniec „udostępnij”.

wykorzystuj historie na Facebooku

Edytuj i dostosuj swój projekt w kilku krokach

Edytowanie zdjęć, a następnie przesyłanie ich do Stories na Facebooku, a następnie wyróżnianie ich jest bardzo proste. Możesz używać ich układów lub profesjonalnych projektów lub tworzyć własne od podstaw, aby stać się królem projektantów w swoich sieciach społecznościowych.

Możesz poświęcić trochę czasu na zbadanie ogromu biblioteka multimedialna dostępnych w serwisie Canva. Pamiętaj, że sieci społecznościowe są czysto wizualne.

Aby wszyscy mogli zobaczyć Twoją historię i wyróżnić się na tle innych, musisz stworzyć naprawdę efektowny projekt. Jeśli już wiesz, czego szukasz, możesz skorzystać z paska wyszukiwania.

Jeśli zamiast tego chcesz trochę zbadać swoją galerię, wybierz zakładkę Elementy. Wśród niektórych jego tematów można znaleźć na przykład: obrazy do sieci społecznościowych, programy nauczania, infografiki, wizytówki, banery itp.

Twoja galeria jest uporządkowana według folderów w zależności od motywu, który odpowiada, nawigacja jest prostsza. Większość zdjęć są za darmo. Oprócz filtrów możesz dodawać kształty, grafiki, ilustracje i ikony do swojej relacji na Facebooku.

Zaplanuj każdy szczegół swojej historii, ponieważ musisz pamiętać, że po przesłaniu swojej historii na Facebook nie będziesz mógł modyfikować zamówienia Twoich zdjęć i filmów. Jeśli chcesz promować wprowadzenie produktu na rynek, jest to dobry sposób na wzbudzenie oczekiwań wśród obserwujących.

Możesz pobrać tę aplikację na swoje konto Urządzenia iPhone, iPad lub Android. Nie zawsze można mieć komputer pod ręką, więc posiadanie tej aplikacji na urządzeniu znacznie ułatwi Ci pracę, gdziekolwiek jesteś.

Teraz nie masz wymówek, wiesz już, jak tworzyć i projektować historie na Facebooka, dodawać do niego muzykę i zwiększać swoje zaangażowanie. Śmiało, zacznij projektować!