Skip to content

Jak utworzyć grupę telegramów lub do niej dołączyć — różnice między kanałami a grupami

19 de październik de 2021

Kanały i grupy telegramów są jednym z najczęściej używanych narzędzi w Telegramie. Są one często mylone z duża liczba wysyłanych wiadomości do skrzynki odbiorczej. Mają one jednak bardzo różne zastosowania.

Czym są grupy i kanały w aplikacji Telegram?

Grupy i kanały telegramu to narzędzia lub usługi oferowane przez tę aplikację do przesyłania wiadomości w celu poprawy zbliżenia między jej użytkownikami, zarówno w celach osobistych, dochodowych, społecznych, jak i rekreacyjnych.

Z jednej strony grupy są zwykle używane do dodawania członków i że każdy z nich może przedstawić Twój punkt widzenia na dany temat lub opinię, a także uzgodnienie między kilkoma uczestnikami projektu lub pomysłu.

Zamiast tego kanały Telegram są używane jako spoty informacyjne. W nich administrator udostępnia informacje o zdarzeniach, które miały miejsce, przeprowadza ankiety swoich obserwujących, a także sprzedaje produkty i usługi, zapewniając obsługę klienta za pośrednictwem botów.

Jakie są główne różnice między grupą a kanałem Telegram?

Jedną z najważniejszych cech jest to, że w grupie Telegram możesz dodawać osoby, które znasz lub chcesz, aby byli częścią tej grupy na pozycji uczestników.

Powiedzieli uczestnicy mogą udostępniać informacje, wysyłaj obrazy, filmy, dokumenty, a tym samym wchodź w interakcję ze sobą, aby dobrze się bawić lub wyjaśnić wątpliwości, w zależności od celu wspomnianej grupy, bardzo podobnej do grup używanych w aplikacji WhatsApp.

Z drugiej strony mamy kanały Telegrama, które są przeznaczone do innego celu, ponieważ osoba tworząca kanał będzie jedyną, która będzie mogła dzielić się informacjami, jako administrator tego kanału.

Dlatego osoby, które chcą wiedzieć, jakie informacje udostępniasz na swoim kanale, musisz się zapisać, aby mieć dostęp do tych informacji które mogą być dowolnego rodzaju, oczywiście z poszanowaniem zasad udostępniania treści Telegrama.

Podsumowując, główna różnica między grupą a kanałem polega na tym, że w grupach wszyscy wchodzą w interakcje i są nazywani członkami lub uczestnikami, podczas gdy w kanałach tylko administrator może udostępniać informacje, a osoby, które widzą te treści, nazywane są subskrybentami.

Grupy telegramów: pozostań w kontakcie ze znajomymi i rodziną

Kobieta rozmawiająca przez Telegram

Istnieje wiele rodzajów grup telegramów, a te będą zależą od celu, w jakim są tworzoneNa przykład, jeśli masz krewnych, którzy mieszkają w innym kraju, grupa rodzinna pomoże utrzymać kontakt i w jakiś sposób zbliżyć ten bardzo potrzebny kontakt.

Kanały telegramu: stwórz kanał dla swojej firmy lub większej liczby odbiorców

Jeśli przypadkiem masz firmę lub projekt, który chcesz opublikować, możesz wybrać opcję tworzenia kanał rozpowszechniania wszystkich istotnych informacji o Twoich produktach i usługach, aby zapewnić swoim subskrybentom usługę i informacje.

Jak mogę korzystać z kanałów Telegram, aby uzyskać z nich więcej? Krok po kroku

Aby jak najlepiej wykorzystać kanały Telegram, musisz znać ich najważniejsze szczegóły, a my pokażemy Ci, co możesz w nich zrobić.

Jak mogę wyszukać i znaleźć kanał w Telegramie?

To bardzo proste, wystarczy znać nazwę kanału chcesz się zasubskrybować i przejść do aplikacji Telegram, w prawym górnym rogu musisz dotknąć lupy, aby wpisać nazwę wspomnianego kanału, po uzyskaniu wyników wpisujesz kanał, na którym pojawi się opcja subskrypcji.

Należy zauważyć, że jeśli nie znasz nazwy kanału, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę lupę słowa kluczowe na temat kanału aż pojawią się sugerowane i będziesz mógł wybierać między opcjami.

Publiczne lub prywatne kanały telegramu

Publiczne kanały Telegrama mają nazwę użytkownika i można je przeglądać za pomocą wyszukiwania za pomocą ikony wyszukiwania, która jest lupą, można je subskrybować bez konieczności posiadania pozwolenia.

Raczej dołączyć do prywatnego kanału Telegram musisz zostać zaproszony przez administratora, poprzez link do kanału, aby móc zasubskrybować ten kanał.

Utwórz kanał na Telegramie i zostań administratorem

Aby stworzyć kanał, najpierw udaj się do aplikację i wybierz ikonę ołówka który znajduje się w prawym dolnym rogu, zostaną wyświetlone niektóre opcje i wybierzesz tę, która mówi o nowym kanale.

Następnie pojawi się sekcja, w której należy umieścić nazwę kanału, krótki opis, wtedy można wybierz, czy chcesz, aby był to kanał publiczny czy prywatny, a na koniec kliknij ikonę weryfikacji, aby utworzyć swój kanał.

Jak wysłać zaproszenie na kanał prywatny?

Telegramowy kod QR do zaproszenia

Podobnie jak w przypadku grup, jeśli chcesz dołączyć do prywatnego kanału Telegram, konieczne jest, aby wysłał Cię administrator tego kanału link z zaproszeniem, aby móc zasubskrybować swój kanał, w przeciwnym razie nie będziesz mieć dostępu.

Jak mogę lepiej korzystać z grup telegramów? Krok po kroku

Następnie pokażemy Ci jak najlepiej wykorzystać grupy które możesz stworzyć w aplikacji Telegram zgodnie z jej najwybitniejszymi cechami.

Jak możesz utworzyć nową grupę w Telegramie?

Aby utworzyć kanał w Telegramie jest bardzo proste, wystarczy wejść do aplikacji i wybierz ikonę trzech poziomych linii znajdujących się w lewym górnym rogu.

Następnie otworzy się okno z kilkoma opcjami, wybierz tę, która mówi o nowej grupie, i wybierz kontakty, które chcesz dodać do grupyPo wybraniu wszystkich członków kliknij ikonę strzałki w prawym dolnym rogu.

Na koniec wpisz nazwę grupy i na koniec kliknij niebieską ikonę zatwierdzenia, którą znajdziesz w prawym dolnym rogu ekranu, a otrzymasz nową grupę Telegram.

Co mogę zrobić, jeśli chcę dołączyć do grupy Telegrama?

Grupy telegramów

Co należy zrobić, jeśli chcesz dołączyć do grupy Telegram, to wejść do aplikacji, dotknąć ikony wyszukiwania i napisz słowa kluczowe dotyczące tematu grupy do której chcesz wejść, jeśli znasz dokładną nazwę tej grupy, po prostu wpisz ją i wybierz, po wejściu zobaczysz opcję dołączenia.

Jakie są główne cechy grupy Telegram?

Administratorzy mają uprawnienia do usuwania wiadomości dla wszystkich członków, a także do czarnej listy i dodawania do niej użytkowników.

Te grupy mają tę cechę, że mają ustawienia powiadomień z telefonu, a ponadto: zezwól na udostępnianie plików około 2 GB transferu i ma boty do dostosowania grupy.

Czy istnieje limit dla osób w grupach Telegrama?

Obecny limit platformy Telegram na dodawanie uczestników do grupy wynosi około 200 000 osób.

dołącz do naszego kanału telegram