Skip to content

Administratorzy Telegrama: Czym są i jak ich używać w grupach lub kanałach

5 de lipiec de 2021

Telegram od początku odnosił duże sukcesy w dziedzinie sieci i Internetu, a to dzięki temu, że dodał do swojej platformy nowe funkcje, które są bardzo atrakcyjne dla użytkowników. Obecnie Telegram ma dużą liczbę osób, które codziennie korzystają z jego platformy i dla których jest ona głównym środkiem komunikacji z przyjaciółmi i bliskimi.

Jedną z funkcji, która wydawała się najbardziej zadowolić użytkowników Telegrama na całym świecie, była możliwość delegowania administratorów do grup i kanałów platformy. Jest to proces, który użytkownicy mogą przeprowadzić z aplikacji mobilnej lub przeglądarki Chrome za pomocą Telegram Web.

Dlatego jeśli jesteś użytkownikiem Telegrama, prawdopodobnie masz wątpliwości co do administratorów Telegrama . Jakie mają zastosowania, czym są i jakie są ich przywileje w zarządzaniu grupami i kanałami? Z tego powodu tutaj pokażemy Ci, co musisz wiedzieć na ten temat.

Kim są administratorzy Telegrama?

Administratorzy w grupach i kanałach Telegram są odpowiedzialni za zapewnienie dobrego zachowania w danym kanale. Oprócz tego odpowiadają za promowanie interakcji między członkami kanału lub grupy. Wśród kilku znanych opcji jest tworzenie ankiet w grupie Telegram.

Dzięki temu można promować interakcję, a także wiedzieć, jakie tematy można omawiać i jakie są zainteresowania użytkowników. Również tak zwani administratorzy są tymi, którzy mogą modyfikować kluczowe czynniki kanału , takie jak nazwa, liczba członków, a nawet decydować, kto może zostać administratorem grupy, aby pomóc ci kontynuować kierunek, w którym chcesz kanał.

Zwykle, gdy używa się tego typu grup, dzieje się tak, ponieważ chcesz być w kontakcie z wieloma osobami jednocześnie. I że te widzą pomysły i zdarzenia użytkownika. Dlatego tak ważny jest moderator, aby grupa nie popadła w złe zachowanie lub sytuacje, które mogłyby naruszyć integralność któregokolwiek z uczestników grupy.

Z drugiej strony, jeśli nie chcesz zgiełku, jaki może przynieść bycie w grupie, zawsze masz możliwość porozmawiania na osobności ze swoimi kontaktami. Oprócz tego, że Telegram zawiera wyjątkowe funkcje, w tym możliwość prowadzenia tajnych rozmów.

Jakie uprawnienia mają administratorzy Telegrama?

Kanał lub grupa w Telegramie to bardzo odpowiedni sposób na zaspokojenie twoich potrzeb w zakresie interakcji z innymi ludźmi, ponieważ możesz w nich wykonywać nieskończone czynności. W konkretnym przypadku administratorzy mogą zrobić prawie wszystko w grupie, ponieważ są gwarantami, że wszystko działa dobrze i są odpowiedzialni za utrzymanie wszystkiego w porządku .

administrator grupy w telegramie

Część uprawnień, jakie mają administratorzy w kanale, obejmuje możliwość dodawania, usuwania lub zawieszania wybranych przez siebie członków . Ponieważ grupy w Telegramie nie mają limitu uczestników, administrator może dodać tyle osób, ile chce. Eliminuje to obawy, że nowa osoba może przytłoczyć grupę.

Dodatkowo administratorzy grup i kanałów mają możliwość wygenerowania zaproszenia typu link, aby wysłać je innym użytkownikom, aby mogli dołączyć do kanału. Ponadto mają oni możliwość skonfigurowania stałych lub tymczasowych zakazów dla niektórych członków, co uniemożliwi im udostępnianie wszelkiego rodzaju treści i wiadomości . Tak więc kanał ogranicza się do pewnych tematów, które podobają się zbiorowo.

Jakie są funkcje administratora Telegrama?

Oprócz tradycyjnych funkcji, które pozwalają dostosować estetykę kanału do celów, najważniejsza funkcja, jaką administratorzy muszą pełnić w grupie Telegram, polega na utrzymaniu odpowiedniej organizacji w tym kanale.

Aby osiągnąć ten cel, administrator kanału może skorzystać z opcji, która umożliwia mu powołanie nowych administratorów do grupy. Każdy z nich będzie pełnić określoną funkcję wyznaczoną przez pierwszego administratora, dzięki czemu będzie mógł dodawać nowych członków, zawieszać członków, a nawet aktualizować informacje opisujące kanał. Administrator będzie miał możliwość delegowania maksymalnie 50 nowych administratorów.

Ponadto inną funkcją, jaką pełni administrator Telegrama, jest udostępnianie komentarzy do treści innych aplikacji, które zdecydowałeś się udostępnić na kanale. Jak również możliwość ograniczenia uczestnictwa do czytania kanału tylko tym użytkownikom, którzy naruszyli w nim zasady współistnienia.

Czego nie może zrobić administrator grupy lub kanału w Telegramie

Poza ograniczeniem polegającym na tym, że administrator kanału lub grupy musi być w stanie wyznaczyć określoną liczbę innych nowych administratorów, nie ma żadnej funkcji, której administrator Telegrama nie mógłby wykonać . Cóż, uprawnienia i funkcje delegowane administratorowi obejmują wszystkie aspekty, które obejmują sekcje kanału lub grupy w Telegramie.

Tak więc po wyznaczeniu administratora będzie on mógł wykonywać proste czynności, takie jak usuwanie wiadomości innego użytkownika dla całej grupy lub otrzymanie tytułu właściciela grupy przez założyciela kanału.

Jak mogę je dodać, aby zarządzać moimi grupami i kanałami?

Dodanie administratora to prosty proces, ale aby mieć taką możliwość, musisz być właścicielem grupy, jeśli jeszcze go nie masz, możesz bardzo łatwo utworzyć grupę w Telegramie. 

administrator telegramu używa

Kiedy już będziesz mieć swoją grupę, będziesz musiał dodać do niej kilku uczestników; Jeśli chcesz, możesz skontaktować się z osobą, którą chcesz awansować na administratora poprzez prywatny czat. Wtedy będziesz musiał tylko stać na zdjęciu profilowym wybranej osoby przez kilka sekund.

Spowoduje to wyświetlenie małego pudełka z kilkoma opcjami. Z tego miejsca możesz zrobić kilka rzeczy, w tym zmienić uprawnienia użytkownika, aby mógł tylko czytać, a nie pisać. Jak również możesz uzyskać dostęp do opcji wyboru nowego administratora .

Będziesz musiał zaznaczyć opcję, która mówi „Awansuj na administratora” lub może również powiedzieć coś w stylu „Wyznacz administratora”. Dzięki temu osoba zostanie awansowana i będzie miała uprawnienia i przywileje, które zdecydowałeś się przyznać w swojej grupie. Po awansowaniu członka grupy na administratora możesz również przenieść na niego własność grupy .

Należy zawsze pamiętać, że gdy zrezygnujesz z własności swojej grupy, nowy właściciel może Cię z niej usunąć. Z tego powodu musisz być dość selektywny i ostrożny w wyborze , kogo promujesz , ponieważ wszyscy administratorzy mogą usunąć dowolnego członka grupy, a w przypadku posiadania własności, całkowicie usunąć grupę.

usuń twórcę grupy na telegramie

Jak dodać nowe funkcje Telergam do grup i kanałów?

Telegram to jedna z platform komunikacyjnych, która regularnie aktualizuje swój system, a ostatnia koncentruje się na dodawaniu nowych funkcji do kanałów i grup.

Dodane nowe funkcje obejmują opcje, takie jak dziennik działań administratora grupy w ciągu 48 godzin, które informują, czy uczestnik został zablokowany, czy też został dodany nowy. Umożliwiają również łatwiejszy dostęp do danych członka listy uczestników, wpisując jego imię i nazwisko w wyszukiwarce.

Te funkcje, wraz z pozostałymi aktualizacjami dodanymi do kanałów i grup Telegrama, można łatwo dodać , po prostu pobierając najnowszą wersję aplikacji.

Kroki, aby zostać anonimowym administratorem Telegrama

Tryb anonimowy to opcja, którą mogą aktywować administratorzy grup lub kanałów Telegrama, aby Twoja tożsamość nie była ujawniana jego członkom. Po włączeniu tego trybu wiadomości administratora nie będą zawierały adresu jego numeru telefonu ani jego profilu Telegram, ale będą miały nazwę kanału i nie pojawią się na liście uczestników, chroniąc prywatność użytkownika.

Z komputera

  1. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wejść do aplikacji Telegram na swoim komputerze lub zalogować się z oficjalnej strony internetowej. Później będziesz musiał wybrać grupę, w której chcesz utworzyć anonimowego administratora.
  2. Teraz musisz kliknąć zdjęcie profilowe grupy lub jej nazwę, aby wejść do menu konfiguracji i wybrać sekcję „Zarządzaj administratorami” .
  3. Będziesz musiał wybrać członka, który zostanie administratorem lub administratora, któremu chcesz pozostać anonimowy.
  4. Na koniec musisz aktywować opcję „Bądź anonimowy”, aby przyznać to uprawnienie wybranemu administratorowi.

Z Androida lub iOS

Pomimo tego, że pod pewnymi względami są to dwa zupełnie różne systemy operacyjne, funkcje, które Telegram przyznaje użytkownikom urządzeń z Androidem i iOS, są takie same . Dlatego, aby aktywować tryb anonimowy administratora grupy lub kanału, musisz wykonać następujące czynności:

  1. Musisz wpisać grupę, w której chcesz aktywować anonimowego administratora, a następnie dotknąć nazwy grupy lub kanału, aby uzyskać dostęp do konfiguracji.
  2. Teraz musisz zlokalizować profil administratora, którego chcesz uczynić anonimowym. Gdy go znajdziesz, naciśnij i przytrzymaj profil, aby uzyskać dostęp do dostępnych opcji, i wybierz tę określoną jako „Edytuj uprawnienia administratora” .
  3. Na koniec musisz aktywować przywilej oznaczony jako „Bądź anonimowy”.

Z drugiej strony, w przypadku, gdy użytkownik, któremu chcesz nadać anonimowego administratora, nie jest już administratorem, opcja pozwalająca mu pozostać anonimowym zostanie pokazana wśród uprawnień, które przyznajesz członkowi grupy, aby awansować go do administracji kanał.

administratorzy grup w telegramie

Czy można zmienić administratora grupy w Telegramie?

Ta aplikacja do przesyłania wiadomości umożliwia właścicielowi grupy lub kanału przekształcenie różnych członków grupy w jej administratorów, nadając każdemu z nich różne uprawnienia według własnego uznania.

W ten sposób nie tylko można zmienić administratora grupy w Telegramie, ale tę kategorię członka można również wyeliminować, a nawet ograniczyć, jeśli to konieczne. Jednak tego typu konfiguracje mogą być wykonywane tylko przez właściciela grupy lub administratora, który ma wśród swoich uprawnień uprawnienie „Dodaj administratorów”.

W tym celu administrator pełniący funkcję lub właściciel grupy musi wejść na listę członków grupy i wybrać profil administratora, którego chce zmienić, aby uzyskać dostęp do „Edytuj uprawnienia administratora”. Tam możesz zostać usunięty z administracji kanału lub na stałe usunięty z grupy.

Jak korzystać z bota administratora w Telegramie? – Zalety korzystania z niego

Zalety korzystania z bota Telegrama idą w parze z funkcją, którą może spełnić każdy z nich. Ponieważ każdy bot administracyjny ma inną jakość , każdy z nich umożliwia wykonywanie różnych określonych czynności, takich jak ustawianie przypomnień, wykonywanie tłumaczeń, granie w gry różnych gatunków i łatwe znajdowanie treści internetowych, by wymienić tylko kilka.

W konkretnym przypadku grup lub kanałów Telegrama, bot może oferować korzyści ułatwiające pracę w sekcjach i administracji. Można go wykorzystać do indeksowania treści w kanale, tworzenia linków z adresem grupy, a także możliwości blokowania ewentualnego spamu w kanale, by wymienić kilka zalet.

Korzystanie z botów Telegrama jest proste, ponieważ rozpoczynając rozmowę w oknie czatu, możesz cieszyć się jego funkcjami. Jeśli chcesz skorzystać z bota do zarządzania grupą lub kanałem Telegrama, musisz być jego administratorem lub właścicielem, aby móc go dodać . Pamiętaj, że musisz również podać konkretną nazwę bota, którego chcesz dodać, aby wyszukiwarka Telegram mogła go znaleźć.

Sposób, w jaki możesz skorzystać z botów Telegram, jest prosty, ponieważ wystarczy dodać go do żądanej grupy lub kanału, aby wykonywał określone funkcje. Boty Telegram mają w swoim oknie czatu warunki, które należy wziąć pod uwagę, oraz instrukcje, których użytkownik musi przestrzegać, aby skorzystać z oferowanych przez nie funkcji.

dołącz do naszego kanału telegram