Skip to content

Jak utworzyć grupę geolokalizowaną w Telegramie, aby mieć kontakty w pobliżu?

14 de listopad de 2021

Telegram jest odnawiany codziennie, aby dać Ci możliwość nawiązania kontaktów i poznania większej liczby osób dzięki swojej funkcji grupa geolokalizowana. Dowiedz się, jak utworzyć tę grupę i jak znaleźć osoby bez tworzenia grupy w Telegramie.

Jakie funkcje mają grupy geolokalizacji Telegram?

Posiadanie Telegrama jest korzystne, ponieważ nagradza użytkowników interesującymi funkcjami w jego aplikacji, takimi jak grupy geolokalizacji. Następnie pokażemy, jak te grupy geolokalizacyjne współpracują z pobliskimi ludźmi i jaka jest dozwolona odległość.

Ludzie w pobliżu

Jedną z funkcji jest to, że umożliwia nawiązywanie kontaktów z bliskimi Ci osobami. W ten sposób możesz dodać kontakt z przyjaciele, którzy są wokół ciebie. Po aktywowaniu wyszukiwarki kontaktów dla tej grupy, w rezultacie zostaną wyświetlone kontakty znajdujące się w pobliżu. Co jest niewątpliwie dużą zaletą, ponieważ będziesz miał okazję poznać osoby, które są o krok od Ciebie.

Dopuszczalna odległość

W grupie geolokalizowanej pozwoli tylko dodać osoby znajdujące się w stosunkowo niewielkiej odległości, aby nie mniej niż 12 km Skąd jesteś, jest to promień lub dozwolony obwód odległości. I oczywiście nie będziesz mógł dodawać osób, które mieszkają w innym kraju lub poza tym zakresem.

Jaka jest procedura tworzenia grupy geolokalizacji w Telegramie?

Aby utworzyć grupę geolokalizacji w Telegramie, musisz najpierw aktywować lokalizację na swoim urządzeniu mobilnym, aby rozpocząć dodawanie osób do grupy. Następnie wyjaśniamy krok po kroku różne urządzenia:

Na Androidzie

Wchodzisz do aplikacji Telegram, klikasz w trzy linie, wybierasz opcję Osoby w pobliżu, włączasz usługę lokalizacji, dotykając Aktywuj i nadając uprawnienia. Aby kontynuować, przejdź do sekcji Zamknij grupę i kliknij Utwórz grupę w pobliżu, a następnie kliknij Rozpocznij grupę. Wpisujesz nazwę do grupy i zdjęcie do profilu. Na koniec klikasz Gotowe.

Na iOS

Na urządzeniach z systemem iOS wchodzisz do aplikacji Telegram, klikasz Kontakty i klikasz Znajdź osoby w pobliżu. Kliknij Zezwól na dostęp, gdzie włączasz usługę lokalizacji niezbędną do utworzenia grupy. W oknie Grupy w pobliżu kliknij Utwórz grupę lokalną. W ten sam sposób umieszczasz nazwę identyfikującą grupę oraz zdjęcie profilu.

Z komputera

W przypadku PC z przykrością informujemy o tym w tej chwili funkcja grupy geolokalizowanej niedostępne. Chociaż możesz pobrać Telegram na komputer, nie wszystkie funkcje działają tak, jak w przypadku urządzeń mobilnych.

Jak znaleźć osoby w pobliżu bez tworzenia grupy geolokalizacyjnej?

Dzięki tej funkcji Telegram możesz wyszukiwać osoby bez konieczności tworzenia grupy. Wystarczy włączyć opcję Osoby w pobliżu i przyznać uprawnienia, aby znaleźć osoby, które będą się z nimi kontaktować. Zobacz, jak to się robi na różnych urządzeniach.

aplikacja telegramu na telefon komórkowy i komputer PC

Z aplikacji na Androida

Otwórz aplikację, kliknij menu z trzema poziomymi paskami, dotknij Osoby w pobliżu. Po przyznaniu uprawnień będziesz mógł zobaczyć użytkowników, którzy są wokół ciebie, na liście, która pojawi się na ekranie będziesz obserwować nazwy użytkowników łącznie ze ścieżką, na której się znajdują.

Z iOS

Klikasz Kontakty, w tej sekcji, kliknij ikonę GPS, aby znaleźć osoby w pobliżu, przyznajesz uprawnienia i kontynuujesz wyszukiwanie wszystkich wokół siebie. Jeśli chodzi o utworzone grupy, jeśli chcesz, możesz dołączyć do jednej z nich lub zacząć kontaktować się z konkretną. Skorzystaj z tej niesamowitej funkcji, jeśli jeszcze jej nie masz, możesz pobrać Telegram z App Store.

Korzystanie z serwera WWW

Na tym serwerze nie można użyć funkcja osób w pobliżu, aby wyszukać osoby, ponieważ nie możesz podać swojej lokalizacji, aby uzyskać dostęp do tej funkcji. Dlatego najbardziej wskazaną rzeczą jest to, że jeśli chcesz szukać bliskich Ci osób, użyj swojego urządzenia mobilnego.

Czy można uniemożliwić ludziom zobaczenie w mojej aplikacji komunikatu „Jesteśmy blisko”?

Gdy korzystasz z funkcji Osoby bliskie Telegrama i inni użytkownicy, którzy są blisko Ciebie również z niej korzystają, będą mogli nawiązać z Tobą kontakt, gdy opuścisz sekcję, nie będziesz już dla nich widoczny. Możesz stać się widocznym, a także uniemożliwić im zobaczenie, że jesteś w pobliżu. Otwierasz Telegram, klikasz Ludzie w pobliżu i kliknij Przestań mi pokazywać.

dołącz do naszego kanału telegram