Jeśli zarządzasz blogiem lub zakładasz swoją osobistą stronę internetową, musisz utworzyć formularz kontaktowy dla WordPress, który umożliwi czytelnikom kontakt z Tobą.
Jest tak samo ważne, jak dodawanie reklam w postach WordPress. Ponadto możesz uczynić ją jeszcze bardziej wszechstronną, zwłaszcza jeśli utworzyłeś stronę internetową w kilku językach.
Utrzymanie kanału komunikacji z odwiedzającymi stronę internetową jest dziś bardzo ważną dziedziną, ponieważ jest jedną z nich najlepsze sposoby na otrzymywanie krytyki i sugestii dotyczące Twojej pracy.
Platforma WordPress pozwala nam instalować wszelkiego rodzaju wtyczki i komponenty, które pomagają poprawić widoczność i rozwój naszej rozwijającej się strony internetowej.
Oznacza to, że masz dostęp do całej listy najlepszych wtyczek do edycji i układania stron w WordPress. Ten serwer nie pozostawi nikogo w tyle.
Nic więc dziwnego, że stworzenie formularza kontaktowego jest tak łatwe. Jeśli nadal w to nie wierzysz, nie ma problemu, w tym poście będziesz całkowicie przekonany.
Z tej okazji chcemy, abyś nauczył się tworzyć komunikacyjne połączenie między tobą a twoją publicznością. W tym celu użyjemy wtyczki WordPress do tworzenia formularzy, które dają najlepsze wyniki.
Odnosimy się do Formularz kontaktowy 7, doskonały menedżer formularzy, jest łatwy w instalacji i darmowy. Ponadto pozwala łatwo i szybko dostosować go do własnych upodobań.
Jak zainstalować wtyczkę?
Poszukamy panelu znajdującego się po lewej stronie ekranu, w nim naciśniemy zakładkę „Wtyczka”, tam wybierzemy opcję „Dodaj nowe”.
Następnie idziemy szukać wtyczki, którą chcemy zainstalować, wpisujemy nazwę w wyszukiwarce „Formularz kontaktowy 7”.
Wtyczka, której potrzebujemy, pojawi się przed nami, na skojarzonym z nią obrazie możemy zobaczyć górę z pustym szczytem. Naciskamy „Zainstaluj teraz” i czekamy na zakończenie procesu, nie zajmie to dużo czasu, ponieważ jest bardzo lekki.
Następnie klikamy „Aktywuj”, aby automatycznie przekierować nas na stronę administracyjną naszych aktywowanych wtyczek.
Dzięki formularzowi kontaktowemu 7 będziemy mieć teraz zakładkę w bocznym menu o nazwie „Kontakt”. To od niej możemy skonfigurować wtyczkę.
Jak widać, aktywacja tego komponentu jest niezwykle prosta, wystarczy kilka kliknięć i będziemy mieli możliwość stworzenia formularza kontaktowego dla WordPress.
Umieszczenie formularza kontaktowego w WordPress
Ten etap jest również dość prosty. W tym celu skorzystamy z zakładki „Kontakt”, którą utworzył Formularz kontaktowy 7.
Kliknięcie tej opcji przeniesie nas na stronę, na której otrzymamy kod, które będziemy kopiować. Te postacie są same w sobie podstawą. Teraz przejdziemy do zakładki „Strona” i utworzymy wpis naciskając „Dodaj nowy”.
Na tej stronie, którą stworzyliśmy, musisz umieścić tytuł (na przykład „Formularz” lub „Skontaktuj się z nami”) i wkleić skopiowany wcześniej kod.
W ten sposób mielibyśmy już wpis na naszej stronie internetowej, w którym Odwiedzający znajdą sposób, by się skontaktować.
Dostosuj swój formularz kontaktowy
Po aktywowaniu fragmentu do zarządzania formularzami i utworzeniu naszej strony kontaktowej, najlepsze jest to, że możemy dostosować plik Skontaktuj się z nami z naszej strony internetowej, jak chcemy.
Formularz kontaktowy 7 zawiera domyślnie niektóre pola podstawowe, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail, temat i wiadomość. Jeśli chcesz, możesz to zachować. Ale jeśli chcesz dodać lub zmodyfikować swój formularz, wykonaj kolejne kroki.
Przechodzimy do zakładki „Kontakt”. Zobaczymy nazwę naszego formularza, a pod nim wybierzemy „Edytuj”.
Tam znajdziesz wszystkie opcje modyfikacji formularza. Pierwsza umożliwia dostosowanie ekranu.
Oznacza to, że możesz modyfikować lub usuwać wyświetlane pola, dodawać menu, włączać przyciski wyboru i wszystko, co przyjdzie do głowy wyobraźni.
Z drugiej strony mamy też zakładkę „E-mail”. Musisz wypełnić pole, w którym jest napisane „Do:”.
Bardzo ważne jest, aby połączyć e-mail Po utworzeniu formularza kontaktowego dla WordPress będziesz w nim otrzymywać wiadomości. Pamiętaj, że wskazane jest użycie adresu e-mail, w którym znajduje się domena internetowa.