Skip to content

Jak dostosować formularz kontaktowy i komentarzy do LOPD w WordPress

9 de kwiecień de 2021

Dostosować LOPD w WordPress Jest to konieczne i wykonalne na różne sposoby, a proces, który z tego wynika, jest prosty do wykonania. Aby to zrobić, wystarczy wykonanie niektórych wtyczek, a także podstawowa domena informacji o WordPress i LOPD w Hiszpanii.

Proces dla dostosować formularz kontaktowy do LOPD Jest to niezwykle proste, a jeszcze łatwiej jest dostosować formularz komentarzy WordPress do tego prawa. Tutaj nauczymy Cię, jak to zrobić, aby mieć pewność, że przestrzegasz LOPD.

Jak dostosować formularz kontaktowy WordPress do LOPD?

Zanim wyjaśnimy, jak dostosować formularz kontaktowy do LOPD, zapraszamy do zainstalowania WordPressa na swoim urządzeniu, a następnie przejdziemy do wyjaśnienie tej konfiguracji.

Pierwszą rzeczą, jaką zamierzamy zrobić, aby dostosować formularz kontaktowy do LOPD, jest wskazanie, w jaki sposób należy bezpłatnie pobrać formularz kontaktowy w WordPress.

Następnie udajemy się do główny interfejs Twojej strony w WordPress, i przejdziemy do opcji wtyczek, klikając na nią; następnie w wyszukiwarce tej sekcji, znajdującej się po prawej stronie ekranu, będziemy szukać wtyczki „Contact Form7”.

Przystąpimy do instalacji i aktywacji, a zobaczymy, że w menu otworzy się nowa opcja z nazwą kontaktu; wejdziemy tam, dając kliknij „Formularz kontaktowy”. Widzimy również, że wtyczka ma wstępnie zaprojektowany formularz.

Teraz ten formularz nie jest dostosowany do LOPD; Aby go dostosować, musimy go wprowadzić, aw sekcji „Wiadomość” zmodyfikujemy i napiszemy „Akceptuję politykę prywatności”.

Wreszcie będziemy połącz adres URL swojej strony WordPress, w którym wyjaśniłeś politykę prywatności zgodnie z prawem, aby podczas akceptacji użytkownik mógł zapoznać się ze wszystkimi Twoimi politykami.

Jak dostosować formularz komentarzy WordPress do LOPD?

Po zastosowaniu powyższego procesu do dostosuj swoją stronę WordPress do formularza kontaktowegoZobaczmy, jak ta adaptacja jest wykonywana w formularzu komentarza.

W tym sensie ważne jest, aby wspomnieć, że najpierw musisz utworzyć formularz komentarza, który odbywa się w podobny sposób, jak tworzenie formularza subskrypcji w WordPress; a także zapewnienie, że polityka prywatności Twojej strony jest również publicznie dostępna.

Następnie przejdziemy do wtyczek, a jeśli nie pobrałeś „ LOPD w komentarzach ”Zapraszamy do pobrania, instalacji i aktywacji.

Kiedy ta wtyczka jest aktywowana, zobaczysz, że w formularzu komentarzy interfejsu Twojej strony jest dostępne pole. Ale nadal pozostaje coś do zrobienia: połącz to pole z informacjami w polityce prywatności.

W tym celu będziemy kliknij „Edytuj” wtyczkęW ten sposób możemy zobaczyć w formacie tekstowym, który mówi „Akceptuję politykę prywatności”, a co musimy zrobić, to po prostu połączyć adres URL polityki prywatności Twojej strony w WordPress.

Po co dostosowywać te formularze do LOPD w WordPress?

Wszystkie te procesy są niezbędne do zastosowania, dlatego zalecamy zoptymalizowanie WordPressa, aby był lżejszy, nawet z różnymi wtyczkami, które są pobierane. Ale to nie wszystko, dlatego musimy się dostosować wspomniane formularze do LOPD.

dostosuj formularz lops wordpress

Aby przedstawić zarys tego pomysłu, powiemy, że LOPD lub Organiczna ustawa o ochronie danych, wzywa wszystkie strony lub blogi do ustanowienia polityki prywatności dla dobra użytkownika, który wchodzi na te strony, takiego jak odpowiedzialny za to administrator.

W ten sposób, dzięki prostemu procesowi, który nie zajmuje dużo czasu, dobrze jest przestrzegać mandatu LOPD, a tym samym użytkownika lub klienta Twojej strony w WordPress poczuj się pewniej, chcąc skomentować lub skontaktować się z Tobą.

Dostosowanie i przestrzeganie LOPD jest zawsze konieczne, abyśmy tego uniknęli problemy i niedogodności w przyszłości naszego WordPressa.

dołącz do naszego kanału telegram