Skip to content

Jak usunąć wirusa skrótu z mojego USB bez formatowania, bez infekowania mojego komputera?

2 de listopad de 2022

Pendrive to obecnie jeden z najczęściej używanych obiektów ze względu na liczbę rzeczy, które można na nich przechowywać, od dokumentów, pracy po ulubione piosenki. Ich wielofunkcyjność sprawia, że ​​są niemal niezastąpione w naszym życiu.

Dlatego, kiedy a pamiec przenosna mieć wirusniepokoi nas nie tylko stan przechowywanych tam dokumentów, ale także nasz komputer stacjonarny czy laptop.

W tym moglibyśmy to raz wprowadzić; chociaż jeśli twój komputer ma dobry program antywirusowy, nie powinieneś się w ogóle martwić. Kiedy zdarzają się takie rzeczy, ludzie zwykle szukają osoby, która będzie: usuń wirusa z pendriverobiąc w ten sposób niepotrzebny wydatek, tylko za to, że nie wiem Co usuń wirusa z dysku flash własnymi środkami.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nie wiedzą, jak to zrobić, nie martw się, tutaj Cię nauczymy jak usunąć wirusa z pendrive’az prosty i szybki sposóbbez zbytniego komplikowania sobie.

Jak analizować pamięć USB za pomocą programu antywirusowego

Po pierwsze, weź pod uwagę, że musisz mieć program antywirusowy jakość i skuteczność na Twoim komputerze lub na laptopie, w ten sposób łatwiej będzie ci usunąć wirusy z twojego pamiec przenosna.

Najszybszy sposób na usunąć wirusa analizuje pamiec przenosna z programem antywirusowym, który pobrałeś na swój komputer. Jeśli po chwili coś wykryje, usuń dokumenty lub pliki oznaczone jako wirusy.

W przypadku, gdy Twój antywirus nie działa

Jeśli Twój program antywirusowy z jakiegoś powodu nie działa, musisz usunąć wirusy To ty pamiec przenosna mam ręcznie, będzie to trochę żmudne.

Otwórz dysk flash i w folderze, który otworzysz na pulpicie, będziesz kopiować i wklejać, jeden po drugim, wszystkie pliki, które masz na urządzeniu pamięci masowej. Pamiętaj, że nie powinieneś kopiować i wklejać całych folderów, ponieważ w ten sposób podważysz lub przeniesiesz wirus do Twojego komputera.

Po wykonaniu tego zajrzyj do środka „Mój komputer” Gdzie on jest pamiec przenosna i obserwujemy literę, którą twój komputer przypisał do dysku flash, zapisz gdzieś tę literę.

Po tym i z naszym kopia zapasowa naszych plików, przejdziemy do sformatowania dysku flash, bardzo łatwo to zrobić. Otwórz konsolę Windows, daj Strona główna > Biegać a po tym piszesz cmd, widzimy literę, którą miał pendrive „Mój komputer”na przykład, jeśli to było E, powinniśmy napisać „format E”

usuń wirusa z usb bez formatowania

Pchamy „Wchodzić” i od razu pendrive zostanie sformatowany, pamiętaj, że przed przekazaniem kopii zapasowych na pendrive’a musisz przekazać il antywirus do całego komputeraw ten sposób zapobiegniesz ponownemu wtargnięciu niechcianego wirusa do twojego USB. Po wykonaniu tej czynności możesz teraz skopiować pliki z powrotem do pamiec przenosna i to już jest wolny od wirusa.

Jak sprawdzić, czy mój dysk flash ma wirusa?

Jeden z najczęstsze problemy podczas korzystania z pendrive’a na nieznanych komputerach, mogą zostać zainfekowane różnymi wirusami. Dlatego musisz wiedzieć jak je identyfikować, aby ich unikać i eliminować.

Dzisiaj Windows 10 niesie ze sobą program antywirusowy, który chroni przed różnymi wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Ponadto Windows Defender poprawił się na przestrzeni lat i dziś jest jednym z najbardziej skutecznych i używanych na całym świecie.

Jeśli jednak chcesz mieć większe bezpieczeństwo i chronić swoje urządzeniazalecamy korzystanie z Malwarebytes, Jest to jeden z najczęściej używanych i niezawodnych programów antywirusowych na świecie. Działa to również bardzo dobrze w połączeniu z natywnym antywirusem systemu Windows 10. Jednak w Internecie można znaleźć wiele programów antywirusowych i złośliwego oprogramowania, musisz tylko upewnić się, że są niezawodne i dobrze wykonują swoją pracę.

Również, zainstalowanie tego oprogramowania antywirusowego jest bardzo łatwe i możesz to zrobić za darmo, pobierając go z jego oficjalnej strony.

dołącz do naszego kanału telegram