Skip to content

Jak usunąć tło w edytorze Pixlr? – Dostosuj go łatwo

18 de luty de 2022

Usuwanie tła ze zdjęcia to jedno z najczęstszych zadań, jakie muszą wykonać profesjonalni lub amatorscy graficy. Wielokrotnie, aby wykonać drobną interwencję lub prosty retusz, konieczne jest wymazanie tła obrazu.

Zwykle uważamy, że jest to bardzo skomplikowane zadanie, wymagające oprogramowania, które jest trudne do zainstalowania i skomplikowane w obsłudze, ale prawda jest taka, że ​​dziś istnieją różne platformy internetowe, które pozwalają szybko i za darmo osiągnąć ten cel, dziś będziemy skoncentruj się na edytorze Pixlr.

Jak usunąć tło w Edytorze Pixlr?

Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem edytora obrazów, który pozwala dostosować kolory, efekty, zmienić rozmiar, dodać przyciągający wzrok tekst i efekty online za pomocą Pixlr. Szybko to dostaniesz. Zaletą możliwości dostępu do tego całego zestawu funkcji z przeglądarki internetowej jest to, że nawet bez posiadania komputera o maksymalnej pojemnościosiągnij profesjonalne edycje.

Oczywiście we wszystkich pracach związanych z retuszowaniem zdjęć kluczową rolę odgrywają Twoje zdolności twórcze i dbałość o szczegóły, ale bez wątpienia dobre oprogramowanie, które ma inteligentne narzędzia, które mogą pomóc Ci w procesie, znacznie upraszcza pracę do wykonania.

Osiągasz to właśnie dzięki Pixlr Editor, który nawet bez instalowania go jako programu na komputerze, pozwala na dostęp do bardzo przydatnych funkcji z jego wersji online. Jako usuń tło ze zdjęcianiezależnie od jego cech, przy odrobinie praktyki osiągniesz to coraz szybciej.

za pomocą magicznej różdżki

Pierwsze narzędzie, z którego dzisiaj skorzystamy, to magiczna różdżka, które w kilka kliknięć i kilka sekund pozwoli Ci całkowicie usunąć tło obrazu. To narzędzie działa dość dokładnie na jednokolorowych obrazach tła, ale zanim tam dotrzesz, musisz wykonać kilka kroków:

  • Najpierw należy przejść na oficjalną stronę Edytora Pixlr, a następnie wybrać opcję „Edytor Pixlr”, klikając „Uruchom aplikację”.
  • Na ekranie zobaczysz różne opcje importowania obrazu do edycji, może to być z adresu URL, z biblioteki Pixlr lub z komputera, wybierz tę, która odpowiada, aby kontynuować.
  • Po zaimportowaniu obrazu do edytora, odblokuj warstwę w prawym panelu, klikając dwukrotnie symbol kłódki, aż pojawi się znacznik wyboru.
  • Następną rzeczą jest wybranie narzędzia magicznej różdżki w lewym panelu, za jego pomocą aktywowana zostanie opcja modyfikacji tolerancji na górnej wstążce, dobra liczba 50, ponieważ w ten sposób zbierze tylko podobny ton zaznaczonego Sekcja.
  • Możesz teraz kliknąć obszar tła, który ma zostać usunięty, i zobaczyć, jak „magicznie” jest zaznaczony cały sąsiedni ton.
  • Aby zakończyć usuwanie, musisz nacisnąć przycisk „DEL” na klawiaturze, aby ponownie wybrać wszystkie obrazy typu „CTRL + E”. Tak będzie wyglądał Twój obraz bez tła.

edytuj obrazy usuń tła za pomocą edytora pixlr

Korzystanie z płótna

Jeśli do tej pory uważasz, że to narzędzie jest bardzo przydatne, nie wahaj się pobrać pixlr z jego oficjalnej strony, ponieważ znajdziesz wiele funkcji, aby jak najlepiej go wykorzystać. Na przykład nie ma jednego sposobu na usunięcie tła obrazu, innym sposobem na osiągnięcie tego jest:

  • Z oficjalnej strony edytora Pixlr i załaduj obraz do edycji.
  • Wybierz „Wycięcie” w prawym panelu, a tam wybierz narzędzie „Narysuj wycięcie” z symbolem pędzla.
  • Zmodyfikuj rozmiar i gładkość, gdy czujesz się bardziej komfortowo i zacznij wymazywać tło obrazu, otrzymasz je, klikając i przytrzymując regiony, które mają zostać usunięte.

Co zrobić, aby usunąć białe tło w tym edytorze obrazów?

Udało Ci się zademonstrować wspaniałe funkcje Pixlra do usuwania tła, chociaż być może powinieneś również wiedzieć, że za pomocą Pixlra można dodawać tekst lub litery z brokatem online, aby tworzyć znacznie bardziej atrakcyjne elementy graficzne.

Podsumowując, używając kombinacji magicznej różdżki i płótna, będziesz w stanie wyeliminować dowolne tło jednego lub więcej kolorów na obrazach. Tylko pamiętaj, aby powiększyć i zbliżyć się do krawędzi, aby sprawdzić że udało Ci się wymazać wszystkie niechciane ślady i że Twój wynik jest wyjątkowo czysty.

Jak zapisać obraz z usuniętym tłem w Edytorze Pixlr?

Zauważysz, że gdy stłumisz tło obrazu, możesz zobaczyć kwadraty w różnych odcieniach szarości, co dokładnie wskazuje, że te obszary są puste. Możesz także, przed zakończeniem, dodać znak wodny do kilku zdjęć za pomocą Edytora Pixlr, aby upewnić się, że chronisz autorstwo swojego zdjęcia.

Ostatnia faza edycji logicznie kończy się eksportem opracowanego obrazu. Aby to zrobić, musisz kliknąć przycisk „Zapisz”, natychmiast pojawi się okno, w którym musisz wybrać jako typ pliku „PNG” i nadaj mu nazwę, a następnie kliknij „Pobierz”, aby zapisać go na swoim komputerze.

zapisz obraz z edytowanym tłem z edytora pixlr

Dlaczego tło jest nadal wyświetlane, gdy eksportuję obraz w edytorze Pixlr?

Załóżmy, że powodem, dla którego chcesz usunąć tło z obrazu, jest nałożenie go na inne zdjęcie, ale kiedy spróbujesz, zauważysz, że tak naprawdę nie jest bez tła, więc wygląda okropnie na drugim.

Wynika to z jakiegoś błędu w procesie edycji lub zapisywania, w rzeczywistości najczęstszym błędem jest: pomylić format wyjściowy, umieszczając „JPG”. Bezwzględnie konieczne jest wyeksportowanie obrazu jako „PNG”, aby można było docenić pracę związaną z usuwaniem tła.

dołącz do naszego kanału telegram