Skip to content

Jak usunąć programy za pomocą CMD na moim komputerze z systemem Windows 10? – Łatwy przewodnik

15 de styczeń de 2022

Instalowanie programu na naszym komputerze jest dość prostą procedurą, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami instalatora i poczekać, aż się uruchomi. I odwrotnie, odinstaluj aplikacje, których już nie potrzebujesz zwykle trochę bardziej nużące, ponieważ nie masz na pierwszy rzut oka plików i danych gromadzonych przez tę aplikację, możesz popełnić błąd myśląc, że usuwając bezpośredni dostęp z pulpitu, uważasz program za skasowany.

Nic nie odbiega od rzeczywistości, aby odinstalować aplikację z systemu Windows 10, istnieje kilka dróg, którymi możesz podążać, będąc poprzez wiersze poleceń, jeden z efektywnych Jeśli chcesz zwolnić pamięć, zmniejszyć zużycie zasobów i przyspieszyć działanie komputera, czytaj dalej i dowiedz się, jak pozbyć się niepotrzebnych aplikacji.

Jakie polecenia są potrzebne do odinstalowania programów za pomocą CMD?

Główną zaletą odinstalowania programu z komputera za pomocą okna poleceń CMD jest to, że proces jest wykonywany bez konieczności dalszego udziału użytkownika i w bardziej bezpośredni sposób. Oferuje również przewagę nad panelem sterowania i panelem konfiguracyjnym, ponieważ niektóre aplikacje ograniczyły tę opcję w tych menu. Biorąc pod uwagę wszystkie te cechy, nadszedł czas, abyśmy szczegółowo wyjaśnili, jak usunąć aplikacje z komputera za pomocą CMD:

Uruchamianie polecenia „wmic”

Polecenie, które Ci przedstawiamy, ma dwie podstawowe funkcje, pierwsza informuje Cię o wszystkich aplikacjach, które zostały zainstalowane w Twoim systemie, dzięki czemu możesz stamtąd wyodrębnić nazwę tej, którą musisz odinstalować, w tym celu proces wygląda następująco:

  • Przyjdź do domu i napisz w wyszukiwarce „CMD”. Zostanie wyświetlona opcja „Symbol systemu”.
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy tę aplikację i wybierz „Uruchom jako administrator”, jeśli nie masz dostępu z uprawnieniami administratora, nie będziesz mieć możliwości odinstalowania programu za pomocą poleceń.
  • Wpisz następujące „nazwa produktu wmic”, zostanie wyświetlona lista nazw programów dostępnych na komputerze, zanotuj ten, który chcesz odinstalować.

Za pomocą polecenia „produkt gdzie nazwa = „Aplikacja” wywołaj odinstalowywanie”

Mając pełną identyfikację oprogramowania do odinstalowania, kolejnym krokiem jest właśnie wykonanie jego odinstalowania za pomocą polecenia, które wskazujemy poniżej:

  • produkt wmic, gdzie nazwa =Nazwapołączenie odinstaluj”, oczywiście należy zastąpić sekcję nazwy dokładną „nazwą” programu.
  • Potwierdź „T” lub „T”, proces dezinstalacji.
  • Pod koniec procesu system wysyła wiadomość: „Prawidłowe wykonanie metody”.

cmd świetne narzędzie

Za pomocą polecenia „produkt gdzie nazwa = „iCloud” wywołaj odinstalowywanie”

Wykonywanie linii poleceń do dezinstalacji oferuje również możliwość przeprowadzenia pełnej deinstalacji, bez większych wymagań niż sam kod. Struktura jest dość podobna do poprzedniej, różni się jedynie końcem stwierdzenia:

  • produkt wmic, gdzie nazwa =Nazwa” zadzwoń do odinstalowania / nieinteraktywny”, pamiętaj, aby zastąpić sekcję „nazwa” dokładną nazwą programu. Podobnie w tym przypadku, pod koniec procesu system wysyła do Ciebie taką wiadomość: „Prawidłowe wykonanie metody”.

Za pomocą tego jednego polecenia aplikacja zostanie całkowicie usunięta z systemu operacyjnego Windows, czyli nie poprosi Cię o uprzednią lub późniejszą autoryzację podczas wchodzenia. Jeśli przypadkowo odinstalujesz aplikację, tylko instalując oryginalny pakiet, możesz go odzyskać na swoim komputerze.

Dlaczego nie możesz odinstalować programów za pomocą CMD na komputerze z systemem Windows 10?

Może się zdarzyć, że z różnych powodów masz trudności z odinstalowaniem aplikacji z komputera, albo poprzez ustawienia na liście programów, albo nawet z poleceniami, które właśnie poznałeś.

Dlaczego to się dzieje? Najczęstszym przypadkiem są aplikacje i natywne programy interfejsu systemu Windows 10, takich jak pogoda, kalendarz, aparat, kalkulator, towarzysz konsoli Xbox itp. I chodzi o to, że system nie rozważa tego, że musisz to zrobić, jest to rozważane przez nadprogramy, w takich przypadkach zastosowanie symboli systemowych nie wystarczy.

Ccleaner może być bardzo wydajny

Inne powody, które uniemożliwiają ukończenie usuwania programu, są związane z awariami dostępności programu oprogramowanie dezinstalacyjne dla tej aplikacji W szczególności dobrze znanym i wydajnym zasobem w takich sytuacjach jest aplikacja CCleaner. Dzięki niemu będziesz mógł wykonać eliminację dowolnego programu, jeśli wyraźnie tego potrzebujesz.

Platforma tego czystsze jest niezwykle proste i intuicyjne, aby usunąć program wystarczy wybrać opcję „Narzędzia”, a następnie „Odinstaluj”, w ten sposób wyświetli się lista zainstalowanych programów, z której można wybrać potrzebny, kliknąć „Odinstaluj” i go usunąć.

dołącz do naszego kanału telegram