Skip to content

Jak usunąć oprogramowanie reklamowe, złośliwe oprogramowanie i oprogramowanie szpiegujące z mojego komputera z systemem Windows Bardzo proste!

1 de październik de 2022

Pracujesz wygodnie na komputerze i nagle, bez prośby, pojawia się wiele wyskakujących okienek. Najprawdopodobniej Twój komputer został zainfekowany. Dlatego bardzo ważne jest, aby konserwacja komputera wiedziała, jak to zrobić orazusuń oprogramowanie reklamowe, złośliwe oprogramowanie i oprogramowanie szpiegujące z mojego komputera.

Przede wszystkim ważne jest, abyś się zbytnio nie martwił, ponieważ nie mówimy o wirusie co w najgorszym przypadku może uniemożliwić korzystanie z komputera.

Jeśli mamy do czynienia z wirusem, priorytetem jest: usuń go tak szybko, jak to możliwe zanim spowoduje uszkodzenie nie do naprawienia do naszego komputera.

Co to jest oprogramowanie reklamowe, złośliwe oprogramowanie i oprogramowanie szpiegujące?

Adware nie są wirusami, ponieważ nie uszkadzają informacji na dysku twardym, ale stają się naprawdę irytujące podczas korzystania z komputera ingerowanie w natrętne reklamy. Więc jak?zarówno tam? Najczęstszym jest to sam nieumyślnie go zainstalowałeś, może to być podczas przeglądania i pobierania pliku, którego nie powinieneś. Innym sposobem może być wysłanie wiadomości e-mail, która po otwarciu adware wślizgnęła się do twojego komputera. Prawda jest taka, że ​​w tym artykule podamy kilka wskazówek, z których możesz skorzystać, gdy to się stanie, i wyeliminujesz je, abyś mógł spokojnie pracować na swoim komputerze.

Jako środek zapobiegawczy, powinieneś zdawać sobie sprawę z wiadomości przychodzących w Twojej wiadomości e-mail i zidentyfikuj, które wiadomości ze spamem przeszły przez Twój folder spamu a następnie oznacz te e-maile jako spam.

Co się tyczy irytujące reklamy podczas surfowania w sieci zaleca się używać blokery reklam dostępne w przeglądarkach poprzez rozszerzenia, które można pobrać za pośrednictwem sklepy wspomnianych przeglądarek.

Teraz są to tylko środki zapobiegawcze, aby zapobiec przedostawaniu się tego złośliwego oprogramowania do twojego komputera, jeśli jednak jest już zanieczyszczony nie ma innego wyjścia, jak je usunąć.

Jak usunąć oprogramowanie reklamowe, złośliwe oprogramowanie i oprogramowanie szpiegujące z komputera?

Chociaż adware nie jest wirusem, musisz go tak traktować. Cóż, przyklejają się do dysku twardego w taki sposób, że zazwyczaj bardzo trudno je usunąć, jeśli nie zrobisz tego na czas. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest dbaj o przeglądane strony i e-maile, które Ci wysyłają. Z tych niezdrowych stron i e-maili pochodzi od gdzie twój komputer łatwo zostaje zainfekowany tymi irytującymi reklamami.

Jeśli Twój komputer zachorował już na jakiś rodzaj wirusa, zalecamy eliminację ich krok po kroku, Inaczej wpłynie to na wydajność twojego komputera i istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie zainfekowany jakimś wirusem. Kiedy zaczniesz usuwać adware, które skaziło twój komputer, zrobisz to w następujący sposób:

  • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to znajdź oprogramowanie reklamowe i zidentyfikować go, zwykle jego nazwa pojawia się w reklamach, które Ci pokazująjeśli nie można ich stamtąd zidentyfikować, możesz użyć menedżera zadań Windows.
  • Przejdź do panelu sterowania systemu operacyjnego Windows i w „dodaj lub usuń programy” wyszukaj go i naciśnij Usuń
  • Następnie przejdź do stron wyszukiwarki i w z jego menu wybierz rozszerzenie Adware i ponownie je usuń.

Jeśli po wykonaniu tej procedury irytujące adware nie zniknie, mamy inne rozwiązania:

Jak sprawdzić, czy już usunąłeś złośliwe oprogramowanie ze swojego komputera?

Aby sprawdzić, czy program antywirusowy, który właśnie pobrałeś, działa poprawnie spróbuj bezpiecznie uruchomić komputer. Uzyskujesz to, uruchamiając ponownie komputer i po rozpoznaniu dysku twardego, a następnie naciśnij klawisz F5, a zobaczysz, że adware już się nie pojawia. Później, gdy regularnie uruchamiasz komputer, powinien on być wolny od złośliwego oprogramowania i zauważyć poprawę jego wydajności.

Nasz komputer będzie wolny od złośliwego oprogramowania i będzie działał poprawnie, jednak należy to podkreślić cała ta praca będzie bezużyteczna, jeśli nie zostaną podjęte środki zapobiegawcze w celu zapewnienia integralności naszego komputera.

dołącz do naszego kanału telegram