Skip to content

Jak usunąć AdWare z mojego komputera? – Wirusy komputerowe

20 de styczeń de 2022

Złośliwe oprogramowanie to zło, które dotyka dziś prawie wszystkich użytkowników cyfrowych i naraża Twoje prywatne informacje na ryzyko. Jednak nie każde złośliwe oprogramowanie jest równie szkodliwe; ale zwykle jest to bardzo irytujące, zwłaszcza AdWare. uczyć się jak usunąć adware z komputera? i pozbyć się tych wirusów komputerowych.

Chociaż nie zagraża to Twoim danym, AdWare atakuje Twój komputer i wypełnia go adware, które generuje przychody dla właściciela tego złośliwego oprogramowania. Ponadto utrudnia to dobrą wydajność komputera i jest dość trudny do całkowitego usunięcia. Dowiedz się więcej o AdWare, Co zapobiec zainfekowaniu komputera tym złośliwym oprogramowaniem i metody jego usunięcia.

Jaki wpływ mają wirusy komputerowe na zainfekowane komputery?

Era cyfrowa dała początek wielu innowacjom, choć nie wszystkie były pozytywne. Wirusy komputerowe mogą przybierać różne formy i powodować szkodliwe skutki na urządzeniu. W sieciach występuje wiele rodzajów złośliwego oprogramowania, z których każdy ma inne konsekwencje, ale we wszystkich przypadkach jest natrętny i szkodliwy.

AdWare to jeden z takich wirusów komputerowych, który skupia się na: zasadź inwazyjne oprogramowanie reklamowe na swoim komputerze. Chociaż prawdą jest, że w przeciwieństwie do innych wirusów, nie wyodrębnia danych osobowych z komputera, zakłóca działanie użytkownika i utrudnia działanie komputera, zmieniając jego konfigurację za pomocą trudnych do usunięcia kodów.

Ten rodzaj złośliwego oprogramowania infiltruje ukryte obszary komputera, aby uniknąć usunięcia z katalogu głównego i może nadal się utrzymywać, nawet jeśli myślisz, że go wyeliminowałeś. W konsekwencji wydajność komputera i jego aplikacji robi się znacznie wolniej. Ponadto wyskakujące reklamy pojawiają się w miejscach, w których nie powinny być i zakłócają przeglądanie.

Reklamy pojawiają się tam, gdzie nie powinny

Zakradając się do twojego komputera, wirus AdWare powoduje, że wiele reklam pojawia się w różnych miejscach na twoim komputerze. Na przykład niektóre aplikacje mogą zostać zainfekowane reklamami, których wcześniej tam nie było.

Mógłbyś znajdź reklamę w eksploratorze plików lub wprowadzając jedną z aplikacji lub programów zainstalowanych na Twoim komputerze. Programy AdWare mogą być nawet powiązane z rozszerzeniami plików, powodując wyświetlanie reklam podczas otwierania takich plików.

Przekierowanie ma wpływ na przeglądanie stron internetowych

Inny efekt AdWare objawia się podczas przeglądania stron internetowych, ponieważ kliknięcie pewnych miejsc może skierować Cię do niechcianych witryn z większą liczbą reklam, zakłócając w ten sposób normalne przeglądanie stron internetowych.

W innych przypadkach może blokować system przekierowujący przeglądarki przed wysłaniem Cię do wprowadzające w błąd witryny zamiast stron do którego chcesz uzyskać dostęp. W ten sposób zmusza Cię do oglądania reklam przez prawie cały czas podczas przeglądania Internetu.

Jak Twój komputer został zainfekowany AdWare?

Bez wątpienia AdWare jest niezwykle irytujące. Najlepszym sposobem na uniknięcie jego skutków jest zapobieganie atakom komputerowym. Dlatego wygodnie jest wiedzieć, skąd pochodzi to złośliwe oprogramowanie. jest wiele możliwych źródła wirusów komputerowych, chociaż większość ma tendencję do przekradania się przez Internet. Jak AdWare może zainfekować Twój komputer przez Internet?

Wszystko zaczyna się, gdy przeglądasz zwodnicze witryny, które używają fałszywa reklama generująca dochód. Niektóre strony obiecują, poprzez oferty, coś, co może wydawać się przydatne, od rabatów po filmy. Inni używają fałszywych reklam, aby przekonać Cię, że musisz pobrać coś na swój komputer, na przykład optymalizator wydajności.

zwodnicze reklamy adware

Innym źródłem AdWare mogą być dodatki lub rozszerzenia przeglądarki. Podobnie jak nieuczciwe aplikacje, niektóre rozszerzenia zmieniają działanie przeglądarki internetowej, aby wysłać Cię na strony internetowe z wyskakującymi reklamami zamiast spełniać pierwotną funkcję, którą obiecali. W niektórych przypadkach mogą nawet blokować dostęp do innych stron internetowych.

Jednak najczęstszym źródłem AdWare jest: pliki pobrane z internetu. Każdy podejrzany plik może ukryć złośliwe oprogramowanie tej klasy. Niektóre instalatory oferują również programy dodatkowe, które akceptując je, zakorzeniają się na komputerze i działają jak najgorsze AdWare, ponieważ ich usunięcie kosztuje dużo.

Jak usunąć tego wirusa ze swojego komputera?

Gdy AdWare przeniknie do twojego komputera, pozbycie się tego złośliwego oprogramowania może być uciążliwe. Te wirusy rozprzestrzeniają się w sposób niewidoczny na omijać zabezpieczenia specyficzne dla systemu i nadal przeszkadzają użytkownikowi. Dlatego ważne jest, aby chronić swój komputer przed programami antywirusowymi, zaporą ogniową, oprogramowaniem szpiegującym i spamem.

Aplikacje te są zintegrowane z najnowszymi środkami ochrony, aby stworzyć ochronę przed wszystkimi rodzajami złośliwego oprogramowania. Zawsze skanują komputer w poszukiwaniu podejrzanych plików i blokuje je natychmiast, aby nie powodowały uszkodzeń. Ponadto ułatwiają one trwałe usunięcie ich z komputera bez skomplikowanych procedur.

Jednak w niektórych przypadkach usunięcie AdWare będzie wymagało dokładniejszych metod niż tylko można nakładać ręcznie. Dowiedz się, jakie środki możesz podjąć, aby pozbyć się irytującego AdWare i zapomnieć o irytujących reklamach atakujących Twój komputer. Zaleca się stosowanie tych metod w połączeniu w celu uzyskania większej wydajności.

Ręczny proces usuwania

Gdy AdWare zinfiltruje Twój komputer, zostanie zapisane w plikach w lokalnej pamięci masowej. Możesz znaleźć ich folder za pomocą eksploratora plików i usunąć je ręcznie. możesz także użyć „Programy i funkcje” do odinstalowania złośliwego oprogramowania a następnie potwierdź, że żaden plik nie został pozostawiony.

Użyj menedżera zadań

Niektóre AdWare unikają usunięcia, tworząc procesy w tle, które blokują usuwanie. Tę przeszkodę można pokonać, używając „Menedżera zadań”, aby zamknij wszystkie nieistotne procesy i usługi komputera. Wtedy będziesz mógł bez problemu uruchomić dezinstalację AdWare.

Ręczne usuwanie śmieci

czystsze wolne okno

AdWare jest coraz bardziej zaawansowane i wykorzystuje różne środki, aby pozostać na komputerze, unikając procesów odinstalowywania. Jednym z miejsc, w których się ukrywają, są pliki tymczasowewięc należy go regularnie czyścić za pomocą aplikacji CCleaner.

dołącz do naszego kanału telegram